Alkoholis-narkotikai?

Kas vyksta alkoholiui patekus į organizmą?

 

*  *  *

Pagirios - Kančios prasideda tada, kai alkoholio koncentracija kraujyje ima mažėti. Ką jūs bedarytumėte, viskas atrodo neveiksminga – kelias valandas jūsų kūnas yra priverstas kęsti skausmingą ir varginantį procesą. Pagirios priverčia dažnai šlapintis (t.y. kūnas dehidratuoja), blokuodamos vazopresino išskyrimą. Vazopresinas, taip pat žinomas kaip antidiurezino hormonas, leidžia inkstams absorbuoti vandenį. Be vazopresino vanduo keliauja tiesiai į šlapimo pūslę. Pagirios sukelia galvos skausmą ir pykinimą. Kai jūs itin dažnai lakstote į tualetą, kūnas netenka natrio ir kalio, ir jūs gaunate tai, ką ir gaunate. Pagirios neleidžia jums miegoti.

Didėjant alkoholio koncentracijai kraujyje jūsų kūnas susijaudina, todėl jūs galite staiga pabusti arba negalite giliai užmigti. Darosi sunku susikoncentruoti ar ką nors įsiminti. Koncentracijos stoka. Tai vyksta dėl to, kad alkoholio pašalinimas iš organizmo sukelia imuninės sistemos uždegimo reakciją. Pagirios sukelia stresą. Sąveika tarp smegenų, hipofizės ir antinkstinių liaukų padeda reguliuoti organizmo reakciją į stresą. Antinksčių hormonas kortizolis atlieka pagrindinį vaidmenį mažindamas stresą, todėl, kad jis veikia daugelį organizmo sistemų. Tačiau, jei kartizolio per daug, tai organizmo gebėjimas kovoti su stresu mažėja. Pagirios mažina atsparumą peršalimui ir kitoms ligoms.

Per pagirias organizmas neturi jėgų kovoti su kai kuriais biologiniais streso veiksniais. Laimei, tai tęsiasi tik apie 24 valandas. Jaučiate nuovargį. Taip nutinka dėl to, kad kepenys pradeda skaidyti glikogeną, paverčia jį į gliukozę, kuri iš organizmo pasišalina su šlapimu. Glikogenas turi žmogaus organizmą pripildyti energijos. Gali pradėti ėsti rėmuo ir prasidėti vėmimas. Alkoholis padidina rūgštingumo lygį skrandyje, todėl skrandžio turinys gali pasiprašyti lauk. Pagirios gali sukelti drebulį. Neurologinės pusiausvyros sutrikimas įvyksta tada, kai organizmas nebegauna alkoholio. Drebulys gali varijuoti nuo lengvo drebulio iki traukulių. Jūs jaučiatės dezorientuotas Pagirios net gali sukelti haliucinacijų. Šis reiškinys (neretai kaip baltoji karštine) įvyksta tada, kai autonominė nervų sistema tampa hiperaktyvi. Moterims tai nutinka rečiau nei vyrams.

Mokslinis eksperimentas su skruzdėmis - "Kaip žuvo skruzdėlynas?"

 

Visi girdėjote apie unikalią skruzdžių organizaciją, griežtą hierarchiją, kurti labai panaši į žmonių bendruomenės struktūrą. Taip pat visi puikiai žinome, kaip sunku išnaikinti skruzdes, jei jos nusprendė apsigyventi jūsų namuose, ar sodyboje. Visi žinomi skruzdžių naikinimo būdai nesunaikina pačių skruzdžių (aišku, išskyrus ugnį), o tik pakeičia jų migravimo kryptį.
Yra toks vabzdys - lamihuza. Tai vienas iš 266 bestuburių, gyvenančių kartu su skruzdėmis simbiozes principais. Visi jie nesukelia pavojaus ar žalos skruzdėms. Visi - išskyrus lamihuzas.
Šis vabzdys turi ypatingą savybę išskirti ant savo kūno paviršiaus narkotinę medžiagą. Skruzdės augina lamihuzos kiaušinėlius ir lervas, puikiai žinodamos, kad tai "svetimas", tačiau negali jų sunaikinti - negali atsispirti šios narkotinės medžiagos poveikiui. Norite žinoti, kas gi vyksta toliau? - skaitykite visą straipsnį (rusų k.)

*  *  *

TV diskusijų laida su prof. V.G. Ždanovu. Tema apie alkoholio reklamą per TV - "Už", ar "Prieš"?

 

*  *  *

"Slaptas" filmas apie alkoholio žąlą. Šis filmas "Čižyk-Pyžyk, gde ty byl?" buvo kurtas TV transliacijoms, tačiau uždraustas alkoholinių gėrimų gamybos ir prekybos magnatų.

 

*  *  *

Būtina pasižiūrėti.

Ar alkoholis ir narkomanija - liga? Ar imanoma išgydyti nuo alkoholizmo ir narkomanijos?

 

*  *  *

Žiauri nuoga tiesa apie kovo 8-osios šventę.

 

*  *  *

Daugiau šioje kategorijoje: « Angliavandeniai Ligų priežastys »

Sekite mus feisbuke

Mūsų draugai