Straipsniai

       Prekyboje yra tokia gausybė įvairiausių plaukų priežiūros priemonių, kad išsirinkti būtent sau tinkančias tampa vis sudėtingiau. Dažnai vengiame išbandyti naują produkciją dėl mažai žinomo prekės ženklo, ar pačios priemonės, todėl renkamės tradicinę, žinomesnę ir kartais net brangesnę prekę ar procedūrą.

       Mielai pasidalinsime informaciją, kokiais kriterijais vadovautis, kaip pasirinkti ir pritaikyti vieną ar kitą plaukų priežiūros „naujieną“ pagal savo plauką arba norimą išgauti efektą.

       Grožio industrijos profesionalai, plaukų stilistai vis dar pastebi, kad dažnas klientas dėl nuolatos greitėjančio gyvenimo tempo, savo plaukų priežiūrai namuose skiria vis mažiau laiko, stengiasi naudoti priemones, suteikiančias greitą efektą. Džiovintuvas, žnyplės, šampūnai, ar kondicionieriai, didinantys plaukų apimtį juose esančio silikono pagalba, arba jokio kondicionieriaus nenaudojimas, aerozoliniai lakai, putos, žele bei kiti „greito efekto triukai“ (apie juos plačiu skaitykite „čia“), žaloja plauką, ardo jo struktūrą, silpnina jo svogūnėlį bei šakneles, sausiną galvos odą. Ilgainiui plaukas silpnėja, plonėja, pradeda slinkti, greitai atsiranda galvos niežėjimas dėl išsausėjusios galvos odos, arba atvirkščiai, oda ir plaukai greitai susiriebaluoja, atsiranda poreikis dažniau plauti galvą, taip dar labiau užaštrinant atsiradusią problemą dėl netinkamos plaukų priežiūros.

       Garbanas formuojantis serumas.

       Labai dažnai nutinka taip, jog stiprios fiksacijos priemonės apsunkina plaukus. Norint išlaikyti šukuoseną kuo ilgiau, nepagailime plaukų fiksavimo priemonių – taip neretai sulipindami savo grožį – garbanas. Siūlome Jums išbandyti garbanas formuojantį serumą, kuris paryškins ir sustiprins Jūsų garbanas, atskirs ir neapsunkins plaukų. Be to, serumas turi dar vieną itin naudingą savybę – yra atsparus drėgmei. Tad patepusi savo plaukus šiuo serumu nebijosite jokių oro pokyčių. Pasitikėkite savo išvaizda kiekvieną dieną.

       Kiekviena gali turėti lygius ir laisvai krintančius plaukus

       Plaukų pienelis

       Plaukų priežiūros linijos siūlo ypatingą priemonę, kuri talpina viską viename – tai plaukus gražinantis pienelis. Ši plaukų priežiūros priemonė jūsų plaukams suteiks spindesio, minkštumo ir švelnumo, palengvins sausų ir šlapių plaukų šukavimą, sustabdys garbanojimąsi, drėkins ir suteiks plaukams tankumo.

       Plaukų pienelis – priemonė, patiksianti norinčioms turėti tiesius plaukus. Jūsų svajonė šiandien gali tapti realybe.

       Glotninti plaukus galima ir su šampūnu

       Jei galvojate, kad tik tiesinimo žnyplės ir plaukų džiovintuvas gali ištiesinti jūsų plaukus – klystate! Siūlome išbandyti Jūsų plaukų visiškai nežalojančias priemones. Tai ypatingi glotninantys šampūnai, kurie yra praturtinti alyvuogių bei kitų aktyvuotų natūralių aliejų ekstraktais, švelniai plauna plaukus ir tuo pačiu juos lengvai patiesina. Priemonės kuo puikiausiai tiks ypač nepaklusniems, besipučiantiems ir besiveliantiems plaukams. Išbandykite šios grupės šampūnus ir nebežalokite plaukų bei sutaupykite savo brangų laiką. Atrodysite fantastiškai!

        Taip pat visų pirma patariame rinktis plaukų priežiūros priemones iš kompanijų, kurios šalia savo produkcijos linijos, skirtos paprastam vartotojui, turi liniją skirtą profesionalams, t. y. grožio salonams. Nuo savęs rekomenduojame tokias kompanijas, kaip DAVINES, Emmediciotto, Farouk system, kurių produkcijos galite įsigyti tik grožio salonuose. Grožio salono meistrai labai tiksliai parinks būtent jūsų plauko specifikai tinkančias plaukų priežiūros priemones ir pakonsultuos, kaip tinkamai ir taupiai jas naudoti.

      

        Atminkite, tinkamai prižiūrėti plaukai:

     – tai Jūsų sveikatos indikatorius,

     – tai Jūsų „vizitinė kortelė“,

     – tai grožis, kuris išliks ilgam.

       Deja, plaukų sveikata nuo priežiūros priemonių priklauso tik apie 20%. Maistas, oras, vanduo, žmogaus genetika, bei fizinis aktyvumas - tai vieni iš pagrindinių faktorių, lemiančių plaukų sveikatą.

       Apie tai skaitykite kituose mūsų straipsniuose.

Atsižvelgiant į akciją, dėl vyrų ir moterų paslaugų kainų suvienodinimo, informuojame apie mūsų salono paslaugų kainų sudarymą, bei pasikeitimus.

Vyrų ir moterų plaukų kirpimo bei pedikiūro kainos buvo pakoreguotos, nurodant skirtingus kainų "laiptelius", pvz.: 15 - 25 - 45 eur.
 Galutinę paslaugos kainą apsprendžia paslaugą atliekantis meistras, atsižvelgdamas į kliento plauko ar nagų specifiką, priemonių ir laiko sąnaudas.

Atskirais nestandartiais atvejais kaina su klientu derinama išanksto.

Taip pat yra išskirtas "vaikiškas kirpimas" už vidutiniškai ženesnę kainą. Informuojame, kad tai niekaip neturi nieko bendro su kokia nors diskriminacija ar "lygių teisių' pažeidinėjimu. Ši kaina yra nustatyta remiantis tuo, kad ši socialinė grandis nėra finansiškai nepriklausoma.

 

 
Masažo magija
 
 
     Masažuoti mokame visi. Nėra labai sudėtinga pamaigyti sprandą, rankos ar kojos raumenį. Tačiau jei tik atsiranda kokia rimtesnė problema, ar noras pajusti didesnį malonumą, kreipiamės į profesionalų masažuotoją. Bet yra labai svarbu pasirinkti tinkamą masažuotoją, kuris tiksliai žino, ką daro. Vien tik švelniai paglostyti ar gerai "išminkyti", tai dar nereiškia gerą masažą.
 
     Beje, reikia žinoti, kad masažo metu vyksta intensyvi energetinė apykaita tarp masažuotojo ir kliento.  Net jei masažuotojas, sugebėjo "nuimti" neigiamą energiją nuo kliento, bet nemokėjo jos atsikratyti, t.y. apsivalyti, tai taip pat sėkmingai tą neigiamą krūvį gali suteikti sekančiam klientui, ar bet kuriam su juo bendraujančiąjam.
 
     Yra žinomas faktas, kad patyręs masažuotojas dirba 20% rankomis, o 80% smegenimis. Apie ką masažuotojas turi galvoti, ką jis turi žinoti, kokią masažo techniką turi naudoti? Atsakymo viename straipsnyje negalima "suabsoliutinti", tačiau šia informacija ne visi linkę pasidalinti.

     Žmogaus organizme kiekvieną sekundę vyksta daugiau nei 700 įvairių cheminių reakcijų. Sunku įsivaizduoti! Gerai, pasikapstykime vien tik emocijų, nuotaikų pasaulyje.

     Tarkime, ant jūsų šaukia viršininkas, ar radote pradurtą automobilio padangą, paslydote ant banano žievelės, ar vaikas sudaužė antikvarinę vazą – jus žaibiškai užplūsta neigiamų emocijų ir energijos banga, tuo metu jūsų sąmonė žengia atgal užleisdama vietą instinktyviems impulsyviems veiksmams ir vargas tam, kas tuo metu būna šalia jūsų. Tačiau ši būsena lygiai taip pat greitai praeina, grįžta sąmonė, jūs jau aiškiai suvokiate visą situaciją, jūsų savikontrolė pilnai sugrįžta ir jūs jau tiksliai žinote, ką ir kaip reikia daryti.
     Kas gi iššaukia tokį „proto užtemimą“?
     Paprastai tai vadinama streso būsena. Reikalas tame, kad nemaloni situacija tiesiogiai ar nekontaktiniu būdų stipriai sudirgina nervų sistemą. Smegenys suvokia, kad su neeiline situacija įprastiniais būdais susidoroti nepajėgs, todėl streso metu organizme žaibiškai išsiskiria padidintas kiekis specialių hormonų – adrenalino, endorfinų, enkefalino.

     Adrenaslinas (raumenyse)– baimės hormonas – sukelia milžinišką energijos antplūdį, raumenys neatlaikydami tokios įtampos pradeda virpėti.

     Enkefalino (smegenyse), kaip malšinančio skausmą, hormono gamybą skatina neigiamos emocijos, pvz. dirbtinai sukeltas nekasdienis skausmas, arba jei gyvybei gresia pavojus. Enkefalinas dar žinomas, kaip imunomoduliatorius, galintis slopinti navikinių ląstelių augimą.
     Endorfinai – kilęs iš endo 'vidinis' + morphine 'morfinas'. (smegenyse) – nuskausmina, kelia nuotaiką. Tai teigiamų emocijų šaltinis, skatinantis sveiką organizmo būseną. Endorfinai atpalaiduoja ir sukelia euforiją.

 

Stresas – gyvenimo kvapas ir skonis“

                                            – Hans Selye

 
     H. Seljė kanadiečių mokslininkas, dar kitaip vadinamas „Streso tėvu“ tyrinėdamas žmogaus reakciją į įvairius kasdienius aplinkos veiksnius nustatė, kad žmogus nuolatos patiria psichinę - emocinę įtampą.
     Tai gi, galima sakyti, kad stresas, tai natūrali kasdienė būsena, turinti net gi teigimų savybių.
     Vienintelis pavojus – užsitęsęs stresas, bet apie tai skaitykite čia.
     Jei jau perskaitėte iki šios vietos ir vis dar neradote atsakymo, prie ko čia masažas? – bendraukime toliau.
     Ar galima stiprų, energingą, tonizuojantį ar sportinį-atpalaiduojanti, arba intensyvų aromaterapinį masažą priskirti savotiškam stresui?
     Kodėl gi ne?
     Juk ne kiekvieną dieną ir ne bet kuriuo momentu organizmas turi galimybę būti „išmaigytas“ iki kaulų, sąnarių su visais įmanomais akupunktūros, akupresūros taškų spaudimais, tempimais, plekšnojimais, bei būti prisotintas stiprių eterinių aliejų.
     Nuo to momento, kai klientas peržengia masažo kabineto slenkstį, prasideda visa masažo magija. Viskas subtiliai dėliojasi su kiekvienu masažuotojo ištartu žodžiu, balso intonacija, padarytu gestu, skambančia muzika, patalpos aplinka, supančiais aromatais ir temperatūra. Nuo masažo judesių sustatymo visumos, trukmės, intensyvumo, stiprumo priklauso sužadinto organizmo reakciją ir išliekamasis poveikis po masažo, kuris gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų. Kliento kūnas reaguoja į viską – garsą, masažuotojo nuotaiką, jo rankų faktūrą, kvapus, aliejus, šilumą, energetiką.
     Tai gi ši dirgiklių visuma tiesiogiai įtakoja kliento būseną, dirbtinai sukeltą savotišką stresą, ko pasekoje besigaminantys aukščiau minėti hormonai, jų kiekis ir koncentracija, atlieka savo darbą – įveda organizmą į tam tikrą būseną. Ir tik nuo masažuotojo profesionalumo priklauso, kokia ta būsena – maloni, ar varginanti, lengva, ar slogi, kliento veidas po masažo sukaustytas rūpesčių ar su šypsena ir palaima.
     Informaciniai šaltiniai:

TV laida "Požiūris", dedikuota Kauno tarpukario laikotarpio kirpyklų istorijos legendoms.

Interviu su kirpėja Regina Rupšiene, Rasa Rupšaite-Proškevičiene, Ramune Rupšaite-Motekūniene, bei Anatolijumi Čiupkovu.

  Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 1 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 2 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 3 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 4 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 5 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 6 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 7 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 8 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 9 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 10 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 11 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 12 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 13 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 14 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 15 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 16 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 17 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 18 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 19 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 19 Kirpyklu istorija tarpukario kaunas archivai Juozas Rupsas Muralis 19

Moteriškas eksperimentas

Į Naujuosius su– nauju įvaizdžiu

      Vyrai moterų nesupranta: tvarkingas kostiumas, prie jo priderintas kaklaraištis, blizgantys tarsi veidrodis batai – ko daugiau reikia?! O štai moteris prieš šventes dūsauja  – ji nori būti ypatinga, kitokia nei įpratę ją matyti artimieji ir draugai. Tikrų tikriausia  moteriška svajonė! Ją puoselėjo ir savaitraščio „Šeimininkė“ moteriškame eksperimente dalyvavusi Aleksandra Žilinskienė iš Neveronių. Metų pabaiga dosni stebuklų: įvaizdžio dizainerė Liubovė Čaplikienė ir grožio salono „RandA“ komanda pasistengė, kad šiųmetės šventės jai būtų įsimintinos!

Staigmena sau ir vyrui

Taip savo poelgį vadina A. Žilinskienė ir, praėjus kelioms dienoms po eksperimento tikina nieko nesigailinti ir esanti labai patenkinta. „Aš mėgstu keistis, eksperimentuoti, pati išbandyti visas naujienas. Neslėpsiu, mėgstu ir sužibėti – visada į savo išvaizdą, apdarą žiūriu atsakingai, malonu, kai sulaukiu komplimentų ir pagyrimo žodžių. Bet stengiuosi ne dėl kitų – daugiau dėl savęs: nepriekaištinga išvaizda suteikia ir pasitikėjimą savimi!“ – sako mūsų herojė, linksma, gyvybinga ir atvira brandaus amžiaus moteris.Šviesius, ilgokus plaukus ji dažnai susuka kuodeliu ir susisega sege. Minimalus makiažas, padažytos blakstienos – būtina kasrytinė procedūra. Ji nepamiršta ir rankų – nuolat daro manikiūrą, buvo net prisiauginusi nagus. Moteris atvirauja – drabužių stiliaus ji neturi. Pastaruoju metu jos spintoje karaliauja juodos, pilkos, rudos spalvos, nes mano, kad ši spalvų paletė figūrą lieknina. Jei ruošiasi ypatingai šventei, drabužius siūdinasi pas dizainerį, o kitus apdarus įsigyja apgalvotai, mat nemėgsta „apsikrauti“: pirmiausia apsižvalgo parduotuvėse, grįžusi pagalvoja, o kitą dieną važiuoja pirkti. Kelnių Aleksandra Žilinskienė nemėgsta, pirmenybę teikia sijonams ir suknelėms.Apie šiuos mūsų eksperimento dalyvės pomėgius ir įpročius, ko gero, jau reikėtų pasakoti būtuoju laiku, nes po „perversmo“ dienos A. Žilinskienė pasikeitė ir daug naujo išmoko.

Tobulas įvaizdis – su profesionalais

Pasikeisti, išbandyti kažką nauja, įvertinti save kitu žvilgsniu knieti ne vienai brandaus amžiaus moteriai. Deja, įgyvendinti šią svajonę pačioms sunku. Kodėl? Pinigai – aktualu, bet ne jie pagrindinė kliūtis. Yra kur kas svarbesnių: jau susiformavęs charakteris, gyvenimo būdas, neteisingas savo figūros duomenų įvertinimas, savitas stiliaus, grožio, elegancijos suvokimas. Be to, glumina dar ir tai, kad mada pirmiausia iškelia jaunimą, kuriam tinka viskas! Bet kai jaunimui skirtas tendencijas pradeda taikyti brandi moteris, dažnai gaunasi šnipštas... Be specialistų pagalbos neapsiesime! Būtent todėl kartu su įvaizdžio dizainere L. Čaplikiene dirbo profesionali visažistė, „Make up Studio“ kosmetologė Ala Volkova, kirpėjas Ernestas Švilpauskas, manikiūro meistrė Jūratė Lantuch. Jie pasistengė sukurti šventinį A. Žilinskienės įvaizdį, nešykštėjo vertingų pastabų bei patarimų.

Jūratė Lantuch: „Rankos – išdavikės“

* Susitvarkyti rankas lygiai taip pat svarbu, kaip gražiai apsirengti. Jei jas pamiršime, galime nepuoselėti vilčių apie tobulą šventinį įvaizdį.

* Madinga natūrali nagų forma – švelnus ovalas, migdolo forma.

* Kampuoti nagai jau nebemadingi, aštriai smailėjantys – ypatingomis, išskirtinėmis progomis.

* Pamirškite ilgus nagus – šį sezoną madingas  minimalus nagų ilgis, t.y. 1–1,5 mm.

* Nagų lako spalvą būtina derinti prie apdaro.

* Neapsiriksite pasirinkusios  klasiką: tai visi raudoni atspalviai ir prancūziškas manikiūras su skirtingais lako atspalviais (dramblio kaulo, pieno, švelnaus persiko), galiukas – baltas.

* Juoda, tamsi ruda, mėlyna spalvos nebemadingos.

* Nagų lakas – emalis be blizgesio.

Manikiūras namų sąlygomis

1.    Prieš lakuodamos nagus nuriebinkite – kosmetiniu spiritu nuvalykite kremo, riebalų ir kitų nešvarumų likučius – lakas lygiau dengsis ir ilgiau laikysis.

2.    Užtepkite gydomąjį pagrindą – bespalvį laką, praturtintą proteinų, vitaminų A, E ir kt. medžiagų.

3.    Nagus nulakuokite emaliu.

4.    Užtepkite užbaigimo laką, kuris priklausomai nuo pasirinkimo gali sutvirtinti lako sluoksnį, padaryti jį atsparų įbrėžimams, o gali priversti jį veidrodiniu.

Vizažistė Ala Volkova: „Viskas turi atrodyti natūraliai“

* Tamsus įdegis nebemadingas, labiau vertinama išpuoselėta šviesi veido oda.

* Tamsi veido spalva brandžiai moteriai (ir ne tik jai) suteikia rūstumo, niūrumo ir dar labiau pasendina.

*Antakiai – kuo natūralesni: madingi platesni, tankūs, tačiau išreikštos formos antakiai.

* Antakių spalva turi derėti prie bendro įvaizdžio. Ryškią juodą būtina keisti įvairiais prislopintais pilkos, rudos atspalvių variantais.

* Vokų šešėliams geriausia rinktis pastelines žemės spalvas; jas derinamos prie drabužių, veido spalvos, nors... kartais galimos išimtys: žili plaukai ir ryškiai mėlyni šešėliai!* Brandaus amžiaus moterys turėtų rinktis matinius šešėlius.

* Sulaukusioms 40-–ies rekomenduojami persikiniai ir lašišiniai veido pudros ir skaistalų atspalviai.

* Ideali veido forma – ovalas, tad jei veidas kampuotas, pernelyg putlus jo forma koreguojama pudros pagalba.

* Lūpų dažai atspindi moters charakterį, tačiau juos būtina derinti prie drabužių.

* Lūpų dažai ilgai laikysis, jei pudruodamos veidą papudruosite ir lūpas: nudažiusios dažais, lūpas nusausinsite ir dar kartą padažysite.

* Lūpų formą galima koreguoti korekciniu pieštuku.

* Brandaus amžiaus moterims skaistalų kryptis turėtų ribotis ties nosies linija.

* Jei nežinote, kaip tepti skaistalus, įtraukite skruostus, padarykite „žuvytės lūpas“ – dažykite iškiliąją skruosto dalį.

* Šį sezoną akcentuojamas natūralumas, tad darydamos makiažą, ypač jei esate nepatyrusios, nepamirškite: geriau mažiau ir saikingiau!

Makiažas namų sąlygomis

1.    Veidą padenkite sluoksniu kreminės pudros – ji makiažo pagrindas. Nepamirškite kaklo, jei suknelė su iškirpte, ir ausų, kurios linkusios rausti.

2.    Biria pudra „sumodeliuokite“ veido formą. Šviesiausios vietos: paakiai, nosies, lūpų sritis.

3.    Dažome akis. Idealu, jei šešėlių spalva atitiks akių spalvą. Tamsia spalva fiksuokite išorinį voko kamputį, vidinis turi būti šviesus.

4.    Dažome lūpas. Pieštuku apveskite lūpų kontūrą, galite patušuoti ir pačias lūpas, nudažykite pasirinktos spalvos lūpų dažais.

5.    Pabaigoje skaistalais paryškinkite skruostus.

Ernestas Švilpauskas: „Karė stilius – universalus“

* Plaukų kirpimas ir šukuosena derinami prie veido formos, plaukų spalva –  pagal veido pigmentaciją.

* Brandaus amžiaus moterims nerekomenduojama dažyti plaukus tamsiomis spalvomis, ypač juodai – ši spalva sendina net keturiasdešimtmetes.

* Nepulkite į kitą kraštutinumą – būti tikra blondine ne jums, beje, kai kurias ši spalva sendina lygiai kaip ir juoda – geriau rinktis sodresnius „blond“ spalvos atspalvius arba...

* ... neslėpti savo žilų plaukų – daugeliui geresnio varianto ieškoti nereikia (prisiminkite Veroniką Pavilionienę!).

* Norint greitai atgaivinti plaukų spalvą galite naudoti dažomąsias kaukes.

* Šukuosena bus gražesnė, jei pakelsite pakaušį.

* Šukuosena turi būti natūrali ir jokiu būdu nepriminti „kepurės“.

* Madoje tiek tiesūs plaukai, tiek garbanėlės.

* Norėdamos suteikti žaismės, galite atskiras garbanėles paryškinti kita spalva.

* Sezono lyderis – interpretacijomis dosnus karė kirpimas. Jis moteriai suteiks ir elegancijos, ir žaismingumo...

* ... lygiai kaip ir madingai nukirpti kirpčiukai.

* Skyrimo vietą būtina periodiškai keisti, kitaip šioje srityje išretės plaukai.

Rūbų dizainerė Liubovė Čaplikienė: „Matau inteligentišką moterį“

* Brandaus amžiaus moteriai labiausia dera elegantiškas, inteligentiškas stilius.

* Stilių gali padėti sukurti aksesuarai.

* Amžius įpareigoja rinktis kokybę, nesvarbu, ar tai audinys, ar papuošalai.

* Brandžiame amžiuje  rekomenduojama vengti raukinukų, klosčių, blizgučių, kontrastingų raštų, ryškiai išreikštos faktūros – kuo kukliau, tuo geriau!

* Tamsios spalvos ne visada yra „gelbėjimosi ratas“ pradėjusiai pilnėti figūrai – kartais geriau rinktis raudoną ar net baltą spalvas.

* Kuo ryškesni figūros duomenys, tuo kuklesni raštai ir audinio faktūra.

* Kuriant įvaizdį būtina rinktis: arba veidas, arba drabužis – priešingu atveju jie užgoš vienas kitą ir jūsų pastangos būti išskirtinei nueis perniek.

* Visa išvardinta netaikoma meniškoms natūroms – jos turi savitą požiūrį į apdarus ir įvaizdį.

Dizainerės L. Čaplikienės užduotis buvo iš A. Žilinskienės garderobo  sukurti  tris drabužių komplektus Naujųjų sutikimui.

Šventiniam vakarui darbo aplinkoje dizainerė mūsų herojei pasiūlė firminį Koko Šanel trio: juodą, „mažą“ suknutę, išraiškingos faktūros, juodai baltą švarką ir ilgą perlų vėrinį: „Šventės vieta  įpareigoja rinktis santūresnį, griežtesnį drabužių stilių. Vietoje suknelės gali būti sijonas ar kelnės su palaidine. Papuošalais piktnaudžiauti nereikia, pakaks segės ar pakabuko. Pagrindinė taisyklė: santūrumas ir kokybė.“„Į teatrą dažnai neiname, juo labiau švęsti Naujųjų, todėl ne tik verta, bet ir būtina pasipuošti. Jei moteris kukli, tiks tas pats ofisinis variantas, tik pasiūtas iš kur kas prabangesnių, originalesnės faktūros, blizgų liurekso siūlą turinčių audinių; jei moteris nori sukurti sau ir aplinkiniams šventę, gali rinktis ilgą suknelę ar sijoną, originalią palaidinę. Šį ansamblį papildys kokybiška bižuterija, įdomūs aksesuarai: skraistės, šaliai, rankinė. Jei moteris gerbia ir myli save, teatre būtina persiauti prie ansamblio derančius batelius“, – pastebi įvaizdžio dizainerė, aprengusi A. Žilinskienę ilgu juodu sijonu, tokios pat spalvos palaidine, pečius apgaubusi prabangia, kailiu puošta skraiste.„Jei pobūvis kviestinis, dažniausia yra nurodomas aprangos kodas. Tiesa, jis griežčiau apibrėžia vyrų garderobą, moterims jis atlaidesnis“, – šypsosi L. Čaplikienė ir pataria šiai progai rinktis tik ilgus arba gerokai žemiau kelių drabužius. Jie turėtų būti puošnūs, originalesnių modelių, įdomesnio kirpimo, pasiūti iš tikrai prabangių audinių. Galimi korsetai, dekoltė, gili iškirptė nugaroje, atviri pečiai – suprantama, visa tai tik įvertinus savo figūros duomenis ir grožį. „Visi variantai priimtini, bet svarbiausias akcentas turi būti kokybė. Jei plunksnų boa, tai ne iš vištos plunksnų, jei kailis, tai ne dirbtinis, jei vilna, tai aukštos kokybės, išskirtinė savo grožiu. Po keturiasdešimties geriau mažiau, bet viską aukščiausio lygio“, – sako specialistė. Šiai progai prie žemę siekiančio gilios raudonos spalvos sijono ji priderino berankovę palaidinę, papuošė originalia gėlės žiedą primenančia sege.

Eksperimento reziumė

A. Žilinskienei negaila savo „kasų“ – ji prisipažino puoselėjusi mintį prieš šventes apsilankyti kirpykloje. Moteris liko patenkinta asimetriniu karė stiliumi nukirptais plaukais, kurių spalvą paryškino ir perlamutrinį švytėjimą suteikė dažanti kaukė.

   - „Juos susitvarkyti man nebus sunku“, -– tikina mūsų herojė.

Meistriškai atliktas makiažas įrodė, kad nereikia žaisti kontrastingomis spalvomis – subtilios žemės spalvos sukūrė stilingą elegantiškos  moters įvaizdį, kurio nuotaiką galima lengvai koreguoti – tereikia pakeisti lūpų dažų spalvą. Moteris išdavė, kad norėdama ilgiau pasidžiaugti porą dienų nenuvalė makiažo, nenukrito nė viena iš priklijuotų blakstienų.

Labiausia A. Žilinskienė džiaugiasi įvaizdžio dizainerės L.Čaplikienės pagalba: „Tai tikra profesionalė, nuostabus žmogus, kurios patarimais būtinai pasinaudosiu –

Naujuosius sutiksiu dėvėdama antrąjį drabužių variantą, o per Kalėdas buvau pasipuošusi Koko Šanel komplektėliu. Po švenčių būtinai prisipirksiu įvairių skarelių, šalių, papildysiu papuošalų dėžutę –akivaizdžiai įsitikinau, kad keičiant aksesuarus garderobą galima „padidinti“ kelis kartus.

“Įvaizdžio dizainerė Liubovė Čaplikienė.

Salonas „"RandA"“: Tel. +370 614 62919;  www.randa.lt,

 Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Fotografas Laimutis Brundza

Straipsnį paruošė savaitraščio "Šeimininkė" žurnalistė Eglė Leonovienė

Ramune kirpeja 2010

         Prieš metus grožio salonas "RandA" atvėrė klientams savo duris. Modernus, šiuolaikiškas... - naujas štrichas, įnešantis savo spalvą, nuotaiką, stilių į Kauno grožio ir mados pasaulį.

- Kas pasikeitė per šią simbolinę laiko atkarpą?

Ramunė: - Kaip bebūtų keista, daugelis dalykų išlieka nepakitę, kad ir kaip besistengtum.

     Kolektyvas vis dar kūrimosi ir formavimosi procese. Naujų klientų "iš gatvės" srautas, nors ir nedidelis, tačiau tendencingas. Neslėpsiu, kad būna ir taip, kad naujai atėjusiam klientui, norinčiam apsikirpti ar pasidaryti manikiūrą, dėl profesionalių darbuotojų trūkūmo tenka atsakyti.

- Kaip šiandieną jaučiama krizė Tavo darbe ir kasdienybėje?

Ramunė: (rimtu, diktorišku balsu) - "Krizė yra jaučiama" (juokiasi) ...skausminga tema tiek visiems, tiek man asmeniškai. Aukšta patalpų nuomos kaina, visiškai nelanksti mokesčių politika, mažėjantys žmonių atlyginimai ir t.t. tiesiogiai ir nedviprasmiškai įtakoja salono klientų lankomumą, paslaugų įkainius, nuolaidų ir įvairių akcijų pliūpsnį kliento naudai. Kiekvieną mėnesį darome nuolaidas skirtingoms paslaugoms, rengiame bendras akcijas su mūsų verslo partneriais. Geriau pigiau ir daugiau, nei brangiau ir nieko!

- Kokias staigmenas ar siurprizus esi parengusi salono gimtadienio proga?

 Ramunė: - Galiu pasakyti tik tiek, kad kiekvienas, apsilankęs salone gruodžio pirmąją savaitę, tikrai liks patenkintas ir paslaugomis ir dovanomis!

- Na ir tradiciškai, kokie bus palinkėjimai?

Ramunė: - na, jei tradiciškai, tai iki greito ir nuotaikingo apsilankymo mūsų salone, ramių Šventų Kalėdų ir laimingų Naujų metų!
      Praeitą savaitę buvome su vyru Vokietijoje, Bremene. Šiaip, pailsėti, prasiblaškyti. Kaip miestas, Bremenas, paliko labai malonų šiltą įspūdį, žmonės tokie ramūs atsipūtę. Gatvėse lengvas šurmulys, puošiami namai, parduotuvės, tvyro prieškalėdinė nuotaika. Krizė ir ten taip pat jaučiama, tačiau kažkaip kitaip, lengvai, be streso.
Taigi nuoširdžiai linkiu į viską pažvelgti kitaip, lengvai, su šypsena.

     Giedros, šventinės nuotaikos ir daug vertingų dovanų visiems ištikimiems, pastoviems ir naujiems draugams, bendradarbiams bei klientams!

Kalbino Alvydas Urbanas

Ramune kirpeja

 Apie save

Gimiau Kaune. Augau kirpėjų šeimoje, kur senelis, močiutė ir tetos – garsūs kirpėjai ne tik savame mieste, bet plačiai žinomi visoje Lietuvoje. Taigi kirpėjos pašaukimą tiesiog paveldėjau. Tą patį galiu pasakyti ir apie savo pusbrolį Juozą Proškevičių, kuris kelis metus sėkmingai daręs kirpėjo karjerą Londone, grįžo į Lietuvą, kaip meistras. Kurį laiką dirbome ANDRE salone kartu.

2008 matų lapkritį atsidariau savo saloną.

2009.01.15

       Salonas RandA įsikūręs Savanorių prospekte nr. 266, „Žaliakalnio Žėručio" patalpose, kur prieš keletą metų sėkmingai veikė vienas iš gerai žinomų, „Sothys“ grožio salonas.

       Autorius: Ramune, kodėl nusprendei išeiti iš ANDRE salono ir atsidaryti savo grožio saloną?

       Ramunė: Tikriausiai nesuklysiu pasakydama, kad apie tai svajoja beveik kiekviena, dirbanti tokį ar panašų darbą. Manau, daugelį nuo šio žingsnio sulaiko biurokratiniai labirintai, na ir žinoma, gana solidžios investicijos. Gal būčiau ir ilgiau padirbusi ANDRE kolektyve, bet viskam savas laikas. Neslėpsiu, išeinant turėjau minčių pasiūlyti Andriui bendradarbiauti, ar net nupirkti ANDRE brendą, tačiau keli įvykiai šiuos planus pakeitė.

       Autorius: Kas labiausia neramina šiuo metu? Kaip jaučiasi „krizė" Tavo darbe?

       Ramunė: Noriu sukurti gerą, draugišką kolektyvą, ką padaryti tikrai ne lengva. Todėl ir reikalavimai kirpėjoms stilistėms yra griežtesni. Meistrai turi turėti bent 2 metų darbo stažą, savo klientūrą, taip pat norėti tobulintis, dalyvauti seminaruose bei konkursuose...
...nemėgstu politikuoti, bet manau, kad apskritai Lietuviai galėtų šį sunkį laikmetį žymiai lengviau pergyventi, jei nebūtų pompastinės, hiperbolizuotos „laikraštinės krizėz". O sausis visada pasižymėjo „sausumu“ darbe. Tikiuosi, vasario šventės žmones sužadins...

       Autorius: Kas įtakojo RandA grožio salono įvaizdį?

       Ramunė: Ką bekurčiau, visada seku mados kryptis ir tendencijas, stengiuosi nebūti nuobodi, ar aklai kopijuojanti tai, kas populiaru šiuo metu. Pabandžiau apjungti keletą nesenstančių stilių tokių, kaip klasika, retro, neo. Sunku vertinant savo kūrybą būti objektyviai, bet kiekvieną kartą sulaukiu malonių komplimentų iš klientų bei svečių, kas labai džiugina.

     Autorius: Ko norėtum palinkėti draugams, kolegoms ir klientams?

       Ramunė: Prie visų tradicinių linkėjimų (meilės, sveikatos, ištvermės, sėkmės, pinigų ir t.t.) galiu tik pridėti moralinį pastovumą ir stabilumą. Taip pat visiems linkiu atsparumo finansinei ir nepasiduoti moralinei krizei.

  
      

Kalbino Alvydas Urbanas

Pelene 2006 pasiruosimas
   Dalyvauti VI-ajame Baltijos šalių kirpėjų čempionate Pelenė 2007, bendro madingo įvaizdžio rungtyje, mintis atėjo netikėtai. Kaip ir praeitais metais, besidomint mados tendencijomis, iki vėlumos naršant įvairius aukštosios mados favoritų tinklapius, nagrinėjant naujas madingo įvaizdžio kryptis, supratau, kad kaip mozaika, mintis po minties, detalė po detalės kuriasi naujas įvaizdžio paveikslas, visai kitoks, nei praeitais metais, kurį labai norisi įgyvendinti. Jame jau nebe tokios kontrastingos spalvos, persiliejančios viena į kitą, harmoningai derančios juodai baltame fone.
   Norėjosi išbandyti šiame sezone labai madingas sodrią violeto ir avietinę spalvas, jungiant jas su šviesiais tonais. Viliojantis pasirodė visais laikais įdomus, o šiuo metu labai madingas dramatiškas pjero, arlekino įvaizdis, kuris darbo procese kito, dėl ko esu dėkinga rūbų dizainerei Agnei Stukaitei, už naudingus ir geranoriškus patarimus, o už originalius aksesuarus - savo vyrui Artūrui.
    Labai džiaugiuosi sutikusi įvaizdžio modelį Ivetą, medicinos universiteto studentę, kuri maloniai nustebino begaline kantrybe, geranoriškumu ir nuoširdumu.
   Pora savaičių darbo, pora paskutinių nemigo naktų prieš renginį ir darbas baigtas. Beliko tik vizažistės Alos makiažas ir keli baigiamieji štrichai ant podiumo.

   "Pelenė - 2006" Baltijos šalių konkurso "Madingas įvaizdis" prizininkė, II-a vietos taurės laimėtoja.

   Straipsnis "Kauno dienoje"    

Sekite mus feisbuke

Mūsų draugai