Kūno sveikatinimas

     Stiprios, tvirtos ir švelnios patyrusio kūno sveikatinimo specialisto rankos nepaliks nei vieno įsitempusio raumens. Meistriškai naudodamas mišrią Tailando, eterinių aliejų, giliųjų raumenų atpalaidavimo, limfodrenažo techniką meistras pasiekia reikiamą rezultatą. Dažnai net ir skausmingo seanso metu klientas užmiega. Tokia būsena galima pasiekti tik tinkamai dirbant su skirtingomis raumenų grupėmis ir refleksiniais taškais. Po seanso žmogus jaučiasi, kaip po geros treniruotės, ar "atskridęs iš kitos planetos", todėl po sveikatinimo procedūros visada geriama arbata ir su meistru aptariama savijauta, dskutuojama sveikatos ir geros savijautos testinumo palaikymo klausymais.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Bifidophilus bakterijos

    Bifido

    BIFIDOPHILUS BAKTERIJOS (90 kaps.)

    produkto kodas: 4100/4100

    32,20 € 23,00 € 18,55 P

     

     žarnynas,  virškinimas,  skrandis,  viršsvoris

     

    UŽSAKYTI

  • Limfinė sistema

    Limfinė sistema

     
    Žmogus, sveriantis 70 kg turi apie 3 litrus kraujo ir apie 50 litrų tarpląstelinio skysčio - limfos.

     Limfa teka iš apačios į viršų. Nuo kojų, nuo rankų pirštų ir aukštyn. Šalinimas vyksta per gleivines, nes jos neturi negyvojo  epidermio sluoksnio. Jei limfotaka bus sutrikdyta, šalinimas vyks per odą - bėrimai, spuogai, pūliniai, psoriazės, ekzemos ir t.t. 

  • NSP

             Šis skyrelis užvestas remiantis vartotojų poreikiu. Visa informacija surinkta iš skirtingų šaltnių, seminarų, sveikatos specialistų pranešimų.

  • Dovanos - Kuponai Dovanos - Kuponai

    Nežinai, ką padovanoti?

    Nusiramink, juk grožio salonas RandA - sprendimus visada suranda!

    Štai trys išganingi variantai, - o toliau Tavo teisė rinktis!

  • Sveika gyvensena pagal S.Urboną Sveika gyvensena pagal S.Urboną
  • Miegas - penki mitai alie miegą, kuriais reikia liautis tikėti

    Penki mitai apie miegą, kuriais reikia liautis tikėjus

    Net ir sveikuoliais save laikantys žmonės dažnai daro nemažai klaidų, kai ateina laikas poilsiui. Miegas – ypatingai svarbus mūsų organizmui, jis daro įtaką ne tik mūsų nuotaikai, bet ir pasirodymui darbe ar net svoriui.
     
    Vis dėlto nuo seno galvoje įsišakniję klaidingi įsitikinimai trukdo žmonėms tinkamai išsimiegoti. „The Details“ pakalbino medicinos daktarą ir miego ekspertą Jamesą B. Maasą, kad jis paneigtų penkis populiarius mitus apie miegą.
  • Kaip sulieknėti per 14 dienų?

          Tai aktualiausias ir populiariausias klausymas per paskutiniuosius 50 metų  Begalės įvairiausių badavimo būdų bei dietų, žolelių arbatų bei medikamentų pasirodančių rinkoje ir trumpam tampančių panacėja ir suteikiančių vilties, greit vėl viską sustato į ankstesnes vėžes ir dar kartą patvirtina seną tiesą - "negadink ir nereikės taisyti".

  • Masažuotojo patarimai

    Masažuotojo patarimai

    Visada yra kažkas, ko mes nežinome ...

    Kodėl tinsta kojos?

    Kodėl ryte skauda galvą?

    Kodėl žmonės dažnai šlapinasi naktį?

    Kodėl kamuoja mėšlungis?

    Dažnai po masažo klientai manęs klausia patarimų, kaip galima pačiam sau padėti, kad išvengti dažnai pasikartojančių negalavimų - rytinio galvos skausmo, kojų tinimo ar naktinio mėšlungio, dažno naktinio lakstymo į tualetą.

    Kaip visada, yra daugiau nei viena priežastis.
  • Priemonės sveikatai

    Šiame puslapyje, skirtame tik R&A klubo nariams talpinama visa reikalinga informacija apie priemones, skirtas sveikatos priežiūrai bei savijautos gerinimui.
    Tai nėra vaistai ar jų pakaitalai.
    Tai nėra gydymo priemonės.

    Magnetinės juostos
    nugarai, sprandui, keliams, riešams, pečiams
    Alyvuogių aliejus  Dantų šepetėliai
    Eteriniai aliejai    
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
  • Faktai

    * Mikrobangų krosnelės patentas buvo išduotas 1946 m.

    * Jeigu visą pagamintą colą išpilstytume į butelius ir išdalytume visiems pasaulio žmonėms, tai kiekvienas gautų po 767 butelius.

    * V. Rentgenas už rentgeno spindulių atradimą 1901 m. gavo Nobelio premiją.

    * Komercinė fosforo gamyba buvo pradėta XIX a.

    * Pagal statistiką per metus kiekvienas europietis suvalgo 1–5 kg bulvių traškučių, o amerikietis — 10 kg.

    bus daugiau...

  • Ligų priežastys

    Liga – harmonijos su Visata pažeidimas

    „Gyvenime nebūna atsitiktinumų, – teigia žmonės, ieškantys dvasinių ligų priežasčių, – yra tik nenorinčiųjų suvokti, kodėl gyvenimas teka viena ar kita vaga.“

    Alergiją neretai provokuoja savo gebėjimų neigimas, bejėgiškumo jausmas, susierzinimas, nuoskauda, persisotinimas informacija ar nuolatiniu ėmimu iš gyvenimo, kai sutrinka natūralus ėmimo-davimo procesas.

    Alerginė vaikų reakcija – dažnai tėvų elgesio atspindys.

  • Alkoholis-narkotikai?

    Kas vyksta alkoholiui patekus į organizmą?

     

    *  *  *

    Pagirios - Kančios prasideda tada, kai alkoholio koncentracija kraujyje ima mažėti. Ką jūs bedarytumėte, viskas atrodo neveiksminga – kelias valandas jūsų kūnas yra priverstas kęsti skausmingą ir varginantį procesą. Pagirios priverčia dažnai šlapintis (t.y. kūnas dehidratuoja), blokuodamos vazopresino išskyrimą. Vazopresinas, taip pat žinomas kaip antidiurezino hormonas, leidžia inkstams absorbuoti vandenį. Be vazopresino vanduo keliauja tiesiai į šlapimo pūslę. Pagirios sukelia galvos skausmą ir pykinimą. Kai jūs itin dažnai lakstote į tualetą, kūnas netenka natrio ir kalio, ir jūs gaunate tai, ką ir gaunate. Pagirios neleidžia jums miegoti.

  • Angliavandeniai

     Angliavandeniai

    Angliavandeniai - tai pagrindinis energijos šaltinis. Angliavandeniai gaunami su augaliniu maistu, išskyrus laktozę - pieno cukrų, kuris gaunamas tik su pienu. Angliavandeniai ne tik energinė medžiaga. Jie įeina į audinių ir ląstelių sudėtį. Angliavandeniai ir jų metabolitai dalyvauja nukleino rūgščių, gliukoproteidų, mukopolisacharidų, kai kurių kofermentų sintezėje.

    Angliavandenių atsargos kaupiamos kepenyse ir raumenyse glikogeno pavidalu. Glikogenas virsta gliukoze. Angliavandeniai turi sudaryti 55% paros raciono energinės vertės. Angliavandenių perteklius virsta riebalais. Daugiausia angliavandenių žmogus turi gauti krakmolo pavidalu.

  • Atsargiai-legalūs narkotikai???

     7 legalūs ir pusiau legalūs narkotikai

    Tikriausiai įvairiuose šaltiniuose dažnai tenka matyti visiems gerai žinomus narkotikų pavadinimus: kokainas, metamfetaminas, heroinas... Tačiau mūsų dienomis nemažai kitų narkotinių preparatų, kurie kai kuriose šalyse yra visiškai legalūs. Mirčių perdozavus nuskausminamųjų skaičius JAV viršija mirčių nuo perdozavimo kokainu ir heroinu atvejus kartu paėmus. Didelė šių preparatų dalis parduodama tik su receptu, tačiau žmonės randa, kaip šią problemą išspręsti – jie ieško alternatyvų, ir jų randa. Štai septyni pavojingi legalūs narkotikai.

  • Citrina

    Daug restoranų ir kavinių specialistų naudoja ar vartoja visą citriną ir nieko nešvaisto. Kaip jūs galite naudoti visą citriną be atliekų? Tiesiog .. nuplauti, įdėti citriną į jūsų šaldytuvą, šaldiklyje. Kai citrina sušąla , imti savo trintuvę, sutarkuokite visą citriną (nereikia valyti) ir pabarstykite ja savo maistą.

     Pabarstykite daržovių salotas, ledus, sriubas, kruopas(košes), makaronus, spageti, ryžius, sušį, žuvies patiekalus, viskį, vyną .... Sąrašas yra begalinis. Visi produktai staiga įgaus naują gerą skonį , kurio gali niekada bandėte ir anksčiau.

  • Coca-cola

      Kas vyksta žmogaus organizme išgėrus Coca-Cola skardinę?

       Per 10 minučių. Organizmas pajunta 10 arbatinių cukraus šaukštelių (toks cukraus kiekis atitinka maksimalią rekomenduojama paros dozę) „smūgį“. Jūsų nepradeda pykinti tik dėl to, kad fosforo rūgštis slopina perteklinio cukraus poveikį.

       Per 20 minučių. Didelė cukraus koncentracija kraujyje sukelia staigų insulino kiekio šuolį. Kepenys perteklinį cukrų ima versti riebalais.

       Per 40 minučių. Jau visiškai įsisavintas kofeinas. Išsiplečia vyzdžiai. Padidėja kraujospūdis, smegenys glikogeno atsargas pavers cukrumi ir išmes jį į kraują. Kasa išskirs naują insulino porciją skatindama gliukozės patekimą į organizmo ląsteles. Hipoglikemija (organizmo būsena, kai gliukozės kiekis kraujyje per mažas) sukels galvos svaigimą ir alkio jausmą. Blokuojami adenoziniai receptoriai, prapuola mieguistumas.

       Per 45 minutes. Organizmas padidina hormono dopamino, stimuliuojančio malonumo centrą smegenyse, gamybą. Lygiai taip pat veikia heroinas.

       Per 60 minučių. Fosforo rūgštis žarnyne suriša kalcį, magnį ir cinką, taip paspartindama metabolizmą. Visa tai kartu su didele cukraus doze padidins kalcio „išplovimą“ iš kaulų per šlapimą.

       Ilgiau nei po valandos. Kofeinas padidina norą šlapintis. Kartu su šlapimu iš organizmo pašalinamas kalcis, magnis, cinkas, – mikroelementai, kurie naudingi jūsų kaulams, taip pat natris, elektrolitai ir vanduo. Prasideda su staigiu cukraus poreikiu susiję reiškiniai, žmogus tampa dirglus arba apatiškas. Visas skardinėje buvęs vanduo, taip ir nedavęs jokios naudos organizmui, jau iš jo pašalintas.

    ų..

         Visą straipsnį galite rasti čia

  • Greitas maistas

    Ištyrė, ką greito maisto restoranai vadina vištiena

    100% vištienaJAV mokslininkai pabandė išsiaiškinti, kas slepiasi greito maistų restoranų parduodamoje vištienoje ir gavo nevienareikšmių rezultatų, rašo Businessinsider.com.

    Misisipės universiteto mokslininkai tyrė du greito maisto restoranuose parduodamos vištienos kepsnelių mėginius. Pirmojo restorano vištienos gabalėliuose tyrėjai aptiko tik apie 50 proc. raumeninių skaidulų, ką žmonės įprastai vadina vištiena, likusią dalį sudarė riebalai, krujagyslės ir kiti audiniai, tiegiama Richard D. deShazo tyrimo išvadose.

    Antrajame restorane, raumenų kiekis buvo dar mažesnis – apie 40 proc., likusią dalį užėmė riebalai, jungiamieji audiniai ir kaulai.

    ,,Vištiena nėra nė vienų vištienos gabalėlių pagrindinė sudedamoji dalis”, - rašo tyrėjai.

    Tuo metu greito maisto restoranas McDonald's teigia, kad savo vištienos gabalėlius gamina iš 100 proc. vištienos krūtinėlės, tačiau neaišku, ar pastarasis buvo tarp tyrimo dalyvių.

  • Ilgaamžiškumo paslaptys

    hugh hefner       Jei žinote, kas yra  Hugh`as Hefner`is, tolimesni komentarai tikrai praranda prasmę. Galiu tik patikslinti, kad jam jau virš 86 metų, ir kad pernai, t.y. 2012 metų gruodį vedė trečią kartą.

     

           Nuotraukoje  Hugh`as Hefner`is su naująja žmona Crystal Harris (26 m.)

     

     

     


    Bus daugiau...

  • Maistas pagal kraujo grupes
    Pagal Piterio D'Adamo tyrimo rezultatus.
    Pasirinkdami maisto produktus, atsižvelgiant į savo kraujo grupę, Jūs ne tik pagerinsite sveikatą natūraliu būdu, bet sureguliuosite savo svorį bei sulėtinsite senėjimo procesą.
    Vengtini produktai
    Neutralūs produktai
    Naudingi produktai

     

     

     

     

     

    Kraujo grupės  
    O(1) A(2) B(3) AB(4) Mėsa
            Antiena
            Aviena
            Jautiena
            Kalakutiena
            Kepenys
            Kiauliena
            Kiaušiniai
            Lašiniai
            Širdys
            Triušiena
            Veršiena
            Vištiena
            Žąsiena
            Žuvis
            Ikrai
            Kalmarai
            Karpis
            Karšis
            Krabai
            Krevetės
            Lašiša
            Lašiša rūkyta
            Lydeka jūrinė
            Lydeka upinė
            Menkė
            Plekšnė
            Sardinė
            Silkė marinuota
            Silkė sūdyta
            Silkė šviežia
            Skumbrė
            Tunas
            Ungurys
            Upėtakis
            Pieno ir sojų produktai
            Avies pieno sūris(feta)
            Grietinė liesa
            Grietinėlė
            Grūdėtoji varškė
            Išrūgos
            Jogurtas
            Karvės pienas liesas
            Karvės pienas nenugriebtas
            Kefyras
            Ledai
            Lydytas sūris
            Ožkos pienas
            Olandiškas sūris
            Pelėsinis sūris
            Pasukos
            Sojų pienas
            Sviestas
            Vrškė naminė
            Varškės sūris
            Aliejai ir riebalai
            Alyvų aliejus
            Kukurūzų aliejus
            Lydytas svistas
            Margarinas
            Menkės kepenėlių taukai
            Rapsų aliejus
            Saulėgrąžų aliejus
            Sėmenų aliejus
            Sojų aliejus
            Žemės riešutų aliejus
            Riešutai ir sėklos
            Aguonos
            Anakardžių riešutai
            Bertoletijų riešutai
            Graikiški riešutai
            Kedrų riešutai
            Lazdynų
            Migdolai
            Moliūgų sėklos
            Pistacijos
            Saulėgrąžos
            Sezamas
            Žemės riešutai
            Ankštiniai augalai
            Ankštinės pupelės
            Baltosios pupelės
            Daržinės smulkiosios pupelės
            Lęšiai
            Margosios pupelės
            Raudonosios pupelės
            Sojos pupelės
            Sojų faršas
            Sojų mėsa
            Šparaginės pupelės
            Žirniai saldieji
            Grūdinės kultūtos ir miltiniai gaminiai
            Avižiniai dribsniai
            Avižiniai miltai
            Grikių miltai
            Kukurūzų miltai ir kruopos
            Kviečių dribsniai
            Kviečių-rugių duona
            Kviečių sėlenos
            Kvietinė duona
            Kvietinės kruopos
            Kvietiniai kepiniai
            Kvietiniai miltai II rūšis
            Manų kruopos
            Miežinės kruopos
            Perlinės kruopos
            Ryžiai
            Ryžių miltai
            Ruginė duona
            Ruginiai miltai
            Soros
            Prieskoniai
            Česnakai
            Imbieras
            Krienai
            Medus
            Petražolės
            Cukrus
            Pipitai Kari
            Šokoladas
            Želatina
            Daržovės ir grybai
            Agurkai
            Aguročiai
            Alyvuogės žalios
            Alyvuogės juodos
            Avokadai
            Baklažanai
            Brokoliai
            Bulvės
            burokėliai
            burokėlių lapai
            cikorija
            cukinija
            česnakai
            griežčiai
            kaliaropės
            kopūstai Briuselio
            kopūstai gūžiniai balti
            kopūstai gūžiniai raudoni
            kopūstai Pekino
            Kopūstai žalieji lapiniai
            Kopūstai žiediniai
            moliūgai
            morkos
            pastarnokai
            pievagrybiai
            Pomidorai
            porai
            ridikai
            ridikėliai
            ropės
            salierai
            svogūnai laiškiniai
            svogūnai ropiniai
            šparagai
            špinatai
            Vaisiai ir uogos
            abrikosai
            agrastai
            ananasai
            apelsinai
            arbūzai
            avietės
            bananai
            braškės
            bruknės
            citrinos
            datulės
            džiovintos slyvos
            Figos(šviežios ir džiovintos)
            Gervuogės
            girtuoklės
            granatai
            greipfruktai
            kiviai
            kriaušės
            kokoso riešutai ir pienas
            mandarinai
            mango vaisiai
            melionai
            mėlynės
            nektarinai
            obuoliai
            papajos
            persikai
            rabarbarai
            razinos
            serbentai
            slyvos
            spanguolės
            šeivamedžio uogos
            vynuogės
            vyšnios
            trešnės
            žemuogės
            Sultys
            abrikosų
            agurkų
            ananasų
            apelsinų
            beržų sula
            bruknių
            citrinų(skiestos)
            džiovintų slyvų nuoviras
            granatų
            greipfruktų
            kopūstų
            morkų
            obuolių
            pomidorų
            salierų
            slyvų
            spanguolių
            vynuogių
            vyšnių
            Gėrimai
            alus
            baltas vynas
            degtinė
            gazuotas vanduo
            juoda kava
            juodoji arbata
            koka kola
            konjakas
            limonadas
            raudonas vynas
            vanduo geriamas
            žalioji arbata
            Vaistažolių arbatos
            aviečių lapų ir stiebų
            čiobrelių
            erškėtuogių
            ežiuolių
            gudobelių
            imbiero
            jonažolių
            kiaulpienių
            kraujažolių
            liepžiedžių
            melisos
            mėtų ir pipirmėčių
            pertažolių
            ramunėlių
            raudonųjų dobilų
            šalavijų
            žemuogių lapų
            ženšenio šaknies
  • Maisto priedai (E)

    Žemiau pateiktos kelios nuorodos į LRS tinklapyje skelbiamus higienos normų dokumentus, patvirtinančius arba atšaukiančius maisto priedų "E" vartojimo gamyboje pavadinimus ir dozes.

    Pvz: E230: Difenilas - Bifenilas; fenilbenzenas; Funkcija - koncervantas;
    Produktai - Citrusiniai vaisiai.

    Savybės:
    * netirpus vandenyje - nuo vaisių nenusiplauna;

    * tirpus riebaluose, aliejuje - lengvai įsigeria į citrusų žienėje esančius eterinius aliejus, kaupiasi kepenyse, žarnyne;
    * naikina Penicillium genties grybus, bakterijas - žmogaus organizme sėkmingai tesia savo funkcijas - naikina žarnyno florą.
    * ES nuo 2010 metų užrdaustas - Lietuvoje - sumažinti kiekiai.  

    Dėl higienos normos HN 53-1995 -Leidžiami vartoti maisto priedai- pakeitimo Nr. 2.

    Dėl Pranešimų apie tiekiamas rinkai naujas chemines medžiagas tvarkos aprašo ir Cheminių medžiagų rizikos žmonių sveikatai ir aplinkai vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo.

    Dėl sveikatos apsaugos ministro 1998 12 31 įsakymu Nr. 794 patvirtintos Lietuvos higienos normos HN 53:1998 "Leidžiami vartoti maisto priedai" dalinio pakeitimo ir papildymo.

    Šiame tinklapyje pateikiamas "E" sąrašas su trumpa charakteristika.

     

  • 2016.02.10 Masažo magija
     
    Masažo magija
     
     
         Masažuoti mokame visi. Nėra labai sudėtinga pamaigyti sprandą, rankos ar kojos raumenį. Tačiau jei tik atsiranda kokia rimtesnė problema, ar noras pajusti didesnį malonumą, kreipiamės į profesionalų masažuotoją. Bet yra labai svarbu pasirinkti tinkamą masažuotoją, kuris tiksliai žino, ką daro. Vien tik švelniai paglostyti ar gerai "išminkyti", tai dar nereiškia gerą masažą.
     
         Beje, reikia žinoti, kad masažo metu vyksta intensyvi energetinė apykaita tarp masažuotojo ir kliento.  Net jei masažuotojas, sugebėjo "nuimti" neigiamą energiją nuo kliento, bet nemokėjo jos atsikratyti, t.y. apsivalyti, tai taip pat sėkmingai tą neigiamą krūvį gali suteikti sekančiam klientui, ar bet kuriam su juo bendraujančiąjam.
     
         Yra žinomas faktas, kad patyręs masažuotojas dirba 20% rankomis, o 80% smegenimis. Apie ką masažuotojas turi galvoti, ką jis turi žinoti, kokią masažo techniką turi naudoti? Atsakymo viename straipsnyje negalima "suabsoliutinti", tačiau šia informacija ne visi linkę pasidalinti.

         Žmogaus organizme kiekvieną sekundę vyksta daugiau nei 700 įvairių cheminių reakcijų. Sunku įsivaizduoti! Gerai, pasikapstykime vien tik emocijų, nuotaikų pasaulyje.

         Tarkime, ant jūsų šaukia viršininkas, ar radote pradurtą automobilio padangą, paslydote ant banano žievelės, ar vaikas sudaužė antikvarinę vazą – jus žaibiškai užplūsta neigiamų emocijų ir energijos banga, tuo metu jūsų sąmonė žengia atgal užleisdama vietą instinktyviems impulsyviems veiksmams ir vargas tam, kas tuo metu būna šalia jūsų. Tačiau ši būsena lygiai taip pat greitai praeina, grįžta sąmonė, jūs jau aiškiai suvokiate visą situaciją, jūsų savikontrolė pilnai sugrįžta ir jūs jau tiksliai žinote, ką ir kaip reikia daryti.
         Kas gi iššaukia tokį „proto užtemimą“?
         Paprastai tai vadinama streso būsena. Reikalas tame, kad nemaloni situacija tiesiogiai ar nekontaktiniu būdų stipriai sudirgina nervų sistemą. Smegenys suvokia, kad su neeiline situacija įprastiniais būdais susidoroti nepajėgs, todėl streso metu organizme žaibiškai išsiskiria padidintas kiekis specialių hormonų – adrenalino, endorfinų, enkefalino.

         Adrenaslinas (raumenyse)– baimės hormonas – sukelia milžinišką energijos antplūdį, raumenys neatlaikydami tokios įtampos pradeda virpėti.

         Enkefalino (smegenyse), kaip malšinančio skausmą, hormono gamybą skatina neigiamos emocijos, pvz. dirbtinai sukeltas nekasdienis skausmas, arba jei gyvybei gresia pavojus. Enkefalinas dar žinomas, kaip imunomoduliatorius, galintis slopinti navikinių ląstelių augimą.
         Endorfinai – kilęs iš endo 'vidinis' + morphine 'morfinas'. (smegenyse) – nuskausmina, kelia nuotaiką. Tai teigiamų emocijų šaltinis, skatinantis sveiką organizmo būseną. Endorfinai atpalaiduoja ir sukelia euforiją.

     

    Stresas – gyvenimo kvapas ir skonis“

                                                – Hans Selye

     
         H. Seljė kanadiečių mokslininkas, dar kitaip vadinamas „Streso tėvu“ tyrinėdamas žmogaus reakciją į įvairius kasdienius aplinkos veiksnius nustatė, kad žmogus nuolatos patiria psichinę - emocinę įtampą.
         Tai gi, galima sakyti, kad stresas, tai natūrali kasdienė būsena, turinti net gi teigimų savybių.
         Vienintelis pavojus – užsitęsęs stresas, bet apie tai skaitykite čia.
         Jei jau perskaitėte iki šios vietos ir vis dar neradote atsakymo, prie ko čia masažas? – bendraukime toliau.
         Ar galima stiprų, energingą, tonizuojantį ar sportinį-atpalaiduojanti, arba intensyvų aromaterapinį masažą priskirti savotiškam stresui?
         Kodėl gi ne?
         Juk ne kiekvieną dieną ir ne bet kuriuo momentu organizmas turi galimybę būti „išmaigytas“ iki kaulų, sąnarių su visais įmanomais akupunktūros, akupresūros taškų spaudimais, tempimais, plekšnojimais, bei būti prisotintas stiprių eterinių aliejų.
         Nuo to momento, kai klientas peržengia masažo kabineto slenkstį, prasideda visa masažo magija. Viskas subtiliai dėliojasi su kiekvienu masažuotojo ištartu žodžiu, balso intonacija, padarytu gestu, skambančia muzika, patalpos aplinka, supančiais aromatais ir temperatūra. Nuo masažo judesių sustatymo visumos, trukmės, intensyvumo, stiprumo priklauso sužadinto organizmo reakciją ir išliekamasis poveikis po masažo, kuris gali trukti nuo kelių valandų iki kelių dienų. Kliento kūnas reaguoja į viską – garsą, masažuotojo nuotaiką, jo rankų faktūrą, kvapus, aliejus, šilumą, energetiką.
         Tai gi ši dirgiklių visuma tiesiogiai įtakoja kliento būseną, dirbtinai sukeltą savotišką stresą, ko pasekoje besigaminantys aukščiau minėti hormonai, jų kiekis ir koncentracija, atlieka savo darbą – įveda organizmą į tam tikrą būseną. Ir tik nuo masažuotojo profesionalumo priklauso, kokia ta būsena – maloni, ar varginanti, lengva, ar slogi, kliento veidas po masažo sukaustytas rūpesčių ar su šypsena ir palaima.
         Informaciniai šaltiniai:
  • Mikroelementai

    MIKROELEMENTAI

    Nerekomenduotina vartoti kurio nors vieno mikroelemento atskirai. Vieno mikro, makroelemento ar vitamino papildomas dozavimas iššaukia kitų trūkūmą. Tokiu būdu iššaukiama cheminių junginių bei reakcijų, kurių organizme vienu metu vyksta apie 700, destabilizacija.

    MANGANAS

    Manganas - tai elementas, dalyvaujantis žmogaus organizmo medžiagų apykaitoje, įeina į daugelio fermentų sudėtį.

    ŠALTINIAI

    Žmogus mangano gauna su įvairiu maistu. Daug mangano randama riešutuose, sėklose, visų rūšių grūduose, kruopose, ankštiniuose, arbatoje, kavoje. Nedaug jo yra vaisiuose ir daržovėse. Mažai mangano randama mėsoje, žuvyje, kiaušinyje, pieno produktuose, rafinuotame maiste.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Šio mikroelemento reikia vitamino B1 ir vitamino E apykaitai. Jis aktyvina veiklą tų fermentų, kurie lemia normalų virškinimą ir maisto utilizavimą. Manganas veikia kaip katalizatorius skaidant riebalus ir cholesterolį, svarbus smegenų ir nervų mitybai; būtinas normaliam skeleto vystymuisi; skatina lytinių hormonų gamybą.

    MANGANO STOKA

    Nustatyta, kad osteoporoze sergančių moterų kraujo plazmoje mangano koncentracija yra sumažėjusi.

    PERTEKLIUS

    Mangano perteklius yra toksiškas, tačiau žmonėms paprastai pasitaiko mangano trūkumas.

     

    JODAS

    Jodas yra būtinas normaliai skydliaukės veiklai; jis reguliuoja organizmo išskiriamos energijos kiekį; skatindamas medžiagų apykaitą, padeda skaidyti riebalus. Normali skydliaukės veikla lemia protinės veiklos intensyvumą, plaukų, odos ir dantų būklę. Jodo reguliarus ir pakankamas vartojimas yra būtinas normaliam vaiko augimui, vystymuisi, sveikatai.

    ŠALTINIAI

    Jodo daugiausia randama jūrų žuvyse ir jūros produktuose, jūros kopūstuose. Ypač geras jodo šaltinis - joduota druska. Jodo taip pat randama salotose, svogūnuose, poruose.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Jodas svarbus skydliaukės veiklai, nes dalyvauja hormonų sintezėje ir įeina į jų sudėtį. Tiek jodo stoka, tiek ir perteklius neigiamai veikia skydliaukę. Skydliaukė - kaklo priekyje esanti didžiausia organizmo endokrininė liauka. Jos gaminamos chemiškai aktyvios medžiagos - hormonai - palaiko normalią organizmo medžiagų apykaitą. Nuo jos veiklos didele dalimi priklausi žmogaus išvaizda, temperamentas, intelektas. Skydliaukės hormonų gamybai reikalingas jodas. Iki 30 gramų sverianti skydliaukė talpina 90 procentų į organizmą patenkančio jodo.

    JODO STOKA

    Stokojant jodo gali padidėti skydliaukė, sulėtėti medžiagų apykaita, sulėtėti protinė veikla, oda tampa šiurkšti, plaukai šiurkštūs, lūžinėjantys, didėja svoris dėl energijos eikvojimo sumažėjimo, fizinė energija silpsta, pažeidžiama reprodukcinė funkcija, gali atsirasti endeminis gūžys (struma). Vaikams dėl jodo trūkumo nukenčia smegenys ir psichika. Jodo trūkumas nėštumo metu kūdikiui gali būti kretinizmo priežastimi. Jodo trūkumą Lietuvos gyventojams sąlygoja geologinės sąlygos bei jūros produktų, gausių jodu nepakankamas vartojimas.

    PERTEKLIUS

    Jodo perteklius veikia toksiškai.

     

    FLUORAS

                Fluoras padeda kalciui kauptis ir įsitvirtinti kauluose. Fluoras įeina į dantų ir kaulinio audinio sudėtį. Fluoras saugo dantis nuo ėduonies.

     ŠALTINIAI

    Fluoro randama geriamajame vandenyje, arbatžolių arbatoje, riešutuose, menkėje, kepenyse.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Fluoras yra dantų ir kaulinio audinio sudedamoji dalis.

    FLUORO STOKA

    Trūkstant fluoro, vaikams sutrinka kaulinio audinio, dentino ir dantų emalio formavimasis, suaugusiems vystosi dantų ėduonis, didėja osteoporozės rizika.

    PERTEKLIUS

    Fluoro perteklius yra kenksmingas - atsiranda fluorozė, pasireiškianti dantų emalio susidarymo sutrikimu, šleikštuliu, galvos skausmais.

     

    VARIS

                Šis mikroelementas padeda išsaugoti normalią kraujo sudėtį – dalyvauja susidarant hemoglobinui, skatina geležies įsisavinimą, gerina kaulų struktūrą.

    ŠALTINIAI

    Vario daug gyvulių kepenyse, grikių ir avižų kruopose, žuvyse, ankštinių sėklose, riešutuose. Nemaži vario kiekiai randami šparaguose, miežiuose, lęšiuose, grybuose, petražolėse, daigintuose kviečiuose, ruginėje duonoje, jūros produktuose, šokolade. Labai nedaug vario yra piene.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Varis dalyvauja medžiagų apykaitoje, kraujo gamyboje. Varis įeina į įvairių fermentų sudėtį, skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, jų brendimą, kaulų čiulpų susidarymą. Varis kaupiasi smegenyse ir kepenyse.

    VARIO STOKA

                Trūkstant vario kūdikiai gali susirgti anemija. Vario rezorbcija susilpnėja vartojant daug cinko ir vitamino C. Vario daug netenkama gausiai prakaituojant. Vario trūkumas susilpnina imuninę sistemą. Ryškiausias vario trūkumo požymis yra mažakraujystė, tačiau maisto produktuose varis gana paplitęs ir todėl mažakraujysčių dėl jo trūkumo pasitaiko ypač retai.

    PERTEKLIUS

    Vario perteklius žmogaus organizmui kenksmingas. Perdozavus vemiama, viduriuojama; galima susirgti kepenų ligomis.

     

    CHROMAS

    Svarbus angliavandenių, baltymų ir riebalų apykaitai, kurią sąlygoja svarbiausias hormonas insulinas. Kartu su insulinu chromas dalyvauja cukraus apykaitoje ir stabilizuoja cukraus kiekį kraujyje; valo arterijas, mažindamas cholesterolio bei trigliceridų kiekį; reguliuoja apetitą.

     

    ŠALTINIAI

    Chromo šaltiniai yra mėsa, subproduktai (ypač gyvulių kepenys), neskaldyti grūdai, rupaus malimo miltai ir duona, kiaušinio trynys, grybai, riešutai, alaus ir kepimo mielės, sūris.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Chromas dalyvauja angliavandenių ir riebalų apykaitoje, aktyvina fermentų veiklą. Žmogaus organizme daugiausia jo randama odoje, kauluose ir raumenyse.

    CHROMO STOKA

    Chromo stygius gali kelti riziką susirgti ateroskleroze, širdies ligomis, sulėtinti augimą. Trūkstant chromo, žmonės dažniau jaučia nuovargį. Vyresnių žmonių organizme chromo mažėja. Chromo reikia daugiau tiems, kurie sunkiai fiziškai dirba arba intensyviai sportuoja.

      

    CINKAS

     Cinkas labai svarbus imuninės sistemos veiklai, jis padeda formuotis skeletui, atsinaujinti ląstelėms, palaiko tinkamą prostatos bei vyriškų hormonų veiklą.

     

    ŠALTINIAI

    Cinko šaltiniai yra mėsa, sūriai, kruopos, pupos, riešutai, kava, arbata. Taip pat cinko randama jautienoje, kalakutienoje, vėžiagyviuose bei moliuskuose (austrėse, krevetėse, omaruose), kiaušiniuose.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Cinkas būtinas žmogaus augimui ir brendimui, normaliai lytinių liaukų veiklai, dalyvauja virškinimo procese.

    CINKO STOKA

    Cinko dažnai trūksta kūdikiams ir vaikams, nėščioms bei žindančioms moterims. Stokojant cinko lėtai gyja žaizdos, netenkama svorio, sulėtėja vaikų augimas ir lytinis brendimas; kamuoja nuovargis, nervinė įtampa, slenka ir blogai auga plaukai, susilpnėja imunine sistema, sumažėja atsparumas infekcijoms, susilpnėja skonio ir uoslės jutimas, gali atsirasti nuotaikos nepastovumas, regėjimo sutrikimas.

    Cinkui rezorbuotis trukdo kava, pienas, juoda duona ir sūris; jo įsiurbimą gali blokuoti rupus maistas, kalcis ir geležis. Iš gyvūninių maisto produktų cinkas pasisavinamas geriau negu iš augalinių. Fitinas, kurio yra daug augaliniuose maisto produktuose, mažina cinko pasisavinimą. Maitinantis beveik išimtinai augaliniu maistu gali atsirasti cinko trūkumas.

    PERTEKLIUS

    Kasdien vartojant cinką didelėmis dozėmis galima pakenkti imuninei sistemai; pabloginti kitų mineralinių medžiagų (pvz.,vario) apykaitą; sumažinti “teigiamo” cholesterolio lygį. Jo perteklius yra kenksmingas - sukelia vėmimą, pilvo skausmus, viduriavimą. Cinku apsinuodyti galima per maistą, kuris buvo laikomas cinkuotuose induose.

     

    SELENAS

                Selenas – stiprus antioksidantas. Jis apsaugo ląstelių membraną ir trukdo susidaryti laisviesiems radikalams. Dėl to mažėja rizika susirgti vėžiu, širdies bei kraujagyslių sistemos ligomis. Selenas yra svarbus audinių elastingumui palaikyti, oksidacijos metu lėtina audinių senėjimą bei stiprina imuninės sistemos, spermos formavimosi bei prostatos funkcijas. Cinkas, kalcis ir varis neutralizuoja seleno poveikį organizmui, vitaminas E – stiprina.

    ŠALTINIAI

    Pagrindinis seleno šaltinis žmogui - grūdai ir mėsa. Seleno šaltiniu gali būti ir tunas, riešutai (ypač braziliški), kiaušiniai, vištiena, grūdiniai produktai. Organizmas pasisavina 50-100% maisto produktuose esančio seleno.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Selenas veikia kaip antioksidantas, mažina aterosklerozės riziką..

    SELENO STOKA

    Trūkstant seleno gali pagreitėti senėjimo procesas, suglebti oda, atsirasti pleiskanų. Dėl jo stygiaus susilpnėja raudonųjų kraujo kūnelių atsparumas, gali sutrikti širdies ir kasos veikla. Seleno trūkumas didina riziką susirgti vėžiu.

    PERTEKLIUS

    Per didelis seleno kiekis žmogaus organizmui yra toksiškas, tačiau dažniausiai pasitaiko tik jo trūkumas. Apsinuodijus selenu slenka plaukai, skilinėja nagai.

  • Mineralai

    Mineralinės medžiagos

    Mineralinės medžiagos skirstomos į dvi grupes:

    1) makroelementai - natris, kalis, kalcis, magnis, fosforas, chloras, siera, geležis.

    2) mikroelementai - alavas, cinkas, chromas, fluoras, jodas, kobaltas, manganas, molibdenas, nikelis, selenas, silicis, vanadis, varis.

    Makroelementais laikomos tos mineralinės medžiagos, kurių kiekis organizme didesnis. Tos mineralinės medžiagos, kurių organizme randama mažais kiekiais, vadinamos mikroelementais.

    MINERALAI

    MAKROELEMENTAI

     

    KALCIS

    Žmogaus organizme kalcio yra daugiausia, jis sudaro beveik du procentus viso kūno svorio. Kalcis – vienas iš svarbiausių mineralų, reikalingas kaulams bei dantims formuotis; jis dalyvauja raumenų ir nervų sistemos veikloje, kraujo krešėjime.

    Šaltiniai

    Kalcio šaltinis žmogui yra fermentinis sūris, taip pat pienas ir pieno produktai. Kalcio randama rupaus malimo ruginiuose miltuose, kiaušinio trynyje, kopūstuose, petražolėse, brokoliuose, šviežiose daržovių ir vaisių sultyse, įvairiose kruopose, migdoluose, mėsoje.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Kalcis - pagrindinis kaulų struktūrinis komponentas. Kalcis yra kraujo sudėtinė dalis, jis dalyvauja kraujo krešėjimo procese. Be to, kalcis yra ląstelės struktūrinių komponentų sudėtinė dalis. Jis būtinas nervų sistemos veiklai, visų organizmo liaukų ląstelių sekrecinei veiklai. Kalcis geriausiai įsisavinamas, kai kalcio ir fosforo santykis lygus 1 : 1,3 ir kalcio bei magnio santykis lygus 1 : 0,5. Jeigu ilgesnį laiką trūksta kalcio, gali pasireikšti kaulų trapumas. Kalciui pasišalinti iš kaulų trukdo boras, kurio yra obuoliuose, kriaušėse, vynuogėse, ankštinėse kultūrose, riešutuose. Tuo tarpu mėsoje ir pieno produktuose boro nėra.

    KALCIO STOKA

    Trūkstant kalcio, vaikams gali deformuotis kaulai (rachitas) ir sulėtėti augimas. Kalcio daugiau reikia nėščioms ir žindančioms moterims, pagyvenusiems žmonėms. Nustatyta, kad moters organizmas blogiausiai pasisavina kalcį po menopauzės – tik 20% reikalingo kiekio. Dėl to gali suminkštėti kaulai, gresia kaulų išretėjimas (osteoporozė), nugaros ir kojų traukuliai, depresija. Daug kalcio galima prarasti smarkiai prakaituojant - net iki 100 mg kalcio. Gausus valgomosios druskos, sūraus maisto, kuriame daug natrio, vartojimas skatina kalcio išsiskyrimą su šlapimu ir padidina jo poreikį. Gausiai vartojant kavos, didėja kalcio išsiskyrimas su šlapimu. Vartojant daug baltymų turinčio maisto taip pat labai padidėja kalcio išsiskyrimas.

    PERTEKLIUS

    Kuomet į organizmą patenka per didelis kalcio kiekis gali užkietėti viduriai, inkstuose atsirasti akmenų; pablogėti geležies ir kitų mineralų rezorbcija organizme.

     

    FOSFORAS

    Fosforas - tai kaulų ir dantų sudėtinis komponentas. Jis svarbus maisto medžiagų pasisavinimui ir apykaitai, dalyvauja baltymų sintezėje, energijos gamyboje ir apykaitoje, padeda perduoti genetinę informaciją, reikalingas smegenų, kepenų, inkstų biocheminiams procesams.

    ŠALTINIAI

    Pagrindinis fosforo šaltinis yra juodoji arbata, kakavos milteliai, fermentiniai sūriai, kiaulių kepenys, varškė, džiovinti grybai, krienai, žalieji žirneliai, pupos, pupelės, kai kurios žuvys, kiaušinio trynys, jautiena, duona. Geriau pasisavinamas kartu su kalciu.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Fosforas kartu su kalciu yra pagrindinė kaulų ir dantų sudedamoji dalis. Jis įeina į organinių rūgščių - lecitino, kefalino, sfingomielino, nukleino rūgščių, įvairių nukleotidų sudėtį, dalyvauja medžiagų apykaitoje, svarbus reprodukciniuose procesuose perduodant įgimtas savybes, palaiko pastovią audinių ir organizmo skysčių sudėtį.

    FOSFORO STOKA

    Maisto produktuose fosforas labai paplitęs, todėl žmogaus mityboje jo trūkumo praktiškai nesusidaro. Tačiau fosforo trūkumas gali būti genetinės kilmės. Trūkstant fosforo gali kamuoti silpnumas, kaulų skausmai, apetito nebuvimas. Kai fosforo trūksta maisto produktuose, organizmas ima naudoti jo atsargas iš kaulų. Trūkstant fosforo žymiai padidėja kalcio išskyrimas su šlapimu, o tai gali paveikti kaulų mineralizaciją.

    PERTEKLIUS

    Esant fosforo pertekliui organizme sunkiau pasisavinamas kalcis. Esant inkstų nepakankamumui fosforo kiekis turi būti mažinamas.

    KALIS

                Reikalingas organizmo skysčių pusiausvyrai palaikyti, normaliai nervų sistemos ir širdies raumenų veiklai. Kalis – vienas svarbiausių kraujo spaudimą reguliuojančių mineralų. Jo yra visame organizme, pirmiausia jis kaupiasi ląstelėse.

     ŠALTINIAI

    Kalio randama tiek augaliniuose, tiek gyvūniniuose maisto produktuose. Ypač daug jo randama džiovintuose vaisiuose - persikuose, abrikosuose, slyvose, razinose, kriaušėse, obuoliuose. Daug kalio randama riešutuose, sojoje, jūros kopūstuose, pupelėse, žirniuose, špinatuose, bulvėse, sėlenose, kviečiuose, bananuose, moliūguose, kriaušėse, persikuose, menkėje. Kiek mažiau kalio randama mėsoje, piene ir pieno produktuose, kiaušiniuose.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Kalis dalyvauja organizmo skysčių apykaitoje, daugelyje fermentinių procesų, aktyvina sekrecinę endokrininių liaukų veiklą. Kalis mažina baltymų brinkimą ir didina ląstelių sienelių pralaidumą. Kalio jonai dalyvauja nervinio impulso plitime raumenyse.

    KALIO STOKA

    Trūkstant kalio gali sutrikti refleksai, kvėpavimas, stoti širdis. Organizmas daug kalio gali netekti dėl užsitęsusio vėmimo ar chroniško viduriavimo. Šio mineralo daugiau reikia žmonėms, vartojantiems nekaloringą maistą, intensyviai sportuojantiems. Maisto produktuose kalio yra pakankamai daug, todėl sveikiems žmonėms šio mineralo trūkumo pasitaiko retai. Kai trūksta kalio, gali pasireikšti raumenų silpnumas, didėti kraujospūdis, sutrikti širdies veikla. Gausiai prakaituojant nemažai kalio pašalinama su prakaitu.

    PERTEKLIUS

    Kalio perteklius veikia toksiškai. Gali sutrikti širdies veikla.

     

    NATRIS

    Natris ypač svarbus organizmo vandens apykaitai. Jis veikia nervų ir raumenų jaudrumą, kartu su chloru dalyvauja susidarant druskos rūgščiai skrandžio liaukose.

    ŠALTINIAI

    Natrio žmogus daugiausia gauna su valgomąja druska, o taip pat su įvairiais, ypač gyvūniniais maisto produktais - kiaušiniais, sūriu. Augaliniuose produktuose natrio yra mažai, kiek daugiau ruginėje duonoje.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Natris dalyvauja organizmo apykaitiniuose procesuose. Didžiausia jo dalis yra ekstraląsteliniuose skysčiuose. Jis ypač svarbus vandens apykaitai. Natrio jonai veikia nervinį ir raumenų jaudrumą.

    NATRIO STOKA

    Dėl natrio trūkumo sutrinka organizmo vandens apykaita. Daug natrio iš organizmo išsiskiria prakaituojant. Dirbant sunkų fizinį darbą, labai prakaituojant galima prarasti iki 8 g natrio.

    PERTEKLIUS

    Natrio perteklius žmogaus organizmui gali būti žalingas. Valgant sūriai, vartojant daug valgomosios druskos gali didėti kraujospūdis.

     

    MAGNIS

    Magnis – vienas iš trijų mineralų (kiti du – kalcis ir fosforas), kurie yra labai svarbūs kaulų sandarai. Suaugusio žmogaus organizme yra vidutiniškai 25-35 g magnio, kurio du trečdaliai randami kauluose. Magnis labai svarbus medžiagų apykaitai, jis dalyvauja daugelio fermentų veikloje.

    ŠALTINIAI

    Geriausias magnio šaltinis yra grūdų produktai - duona, kruopos, sėlenos, žirniai, pupelės. Magnio daugiausiai yra augaliniuose produktuose, ypač žaliuose, kadangi magnis yra chlorofilo sudedamoji dalis. Jo daug petražolėse, krapuose, špinatuose, rūgštynėse, kituose žalialapiuose augaluose. Magnio daug yra juodojoje arbatoje, džiovintuose grybuose, kakavoje, krabuose, krevetėse, jūros kopūstuose, moliūguose. Magnio yra ir geriamajame vandenyje.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Neorganinių junginių pavidalu magnis randamas kauluose, kituose audiniuose magnis būna organinių junginių pavidalu. Magnis dalyvauja daugelio fermentų veikloje, dalyvauja angliavandenių, lipidų, energijos apykaitoje, termoreguliacijos procese, baltymų sintezėje, nervų sistemos veikloje.

    MAGNIO STOKA

                Trūkstant magnio iš organizmo pašalinamas ir kalcis. Gali ištikti širdies spazmai, kojų mėšlungis; kamuoti pykinimas, irzlumas. Daugiau magnio reikia nėščioms ir žindančioms moterims. Magnio stoką gali jausti vyresnio amžiaus žmonės. Magnio trūkumas skatina osteoporozės vystymąsi. Trūkstant magnio, gali greičiau vystytis aterosklerozė, vaikams sulėtėja augimas, atsiranda silpnumas, drebulys, raumenų ir nervų dirglumas, kraujyje labai sumažėja kalcio ir kalio kiekiai.

    PERTEKLIUS

    Perdozavimas labai pavojingas žmonėms, sergantiems kepenų ligomis. Iš organizmo magnis šalinamas su šlapimu ir išmatomis.

     

    GELEŽIS

    Geležis yra vienas svarbiausių elementų, padedančių susidaryti raudoniesiems kraujo kūneliams (eritrocitams) bei specialiems fermentams. Ji kaupiasi kaulų čiulpuose, blužnyje, kepenyse.

    ŠALTINIAI Pagrindinis geležies šaltinis yra mėsa, paukštiena, žuvis, kepenys, kiaušinio trynys, pupelės, žirniai, ankštinių bei avižų produktai, avižiniai dribsniai, riešutai, grūdų produktai, pupelės, vyšnios, obuoliai, slyvos, jautiena, subproduktai, lapinės daržovės. Tuo tarpu labai mažai geležies yra piene, jo produktuose, įvairiuose riebalų produktuose, daugumoje vaisių, šakniavaisių, aukščiausios rūšies miltuose.

    Žmogaus organizmas geležį geriau pasisavina iš gyvūninių maisto produktų, pavyzdžiui mėsos, negu iš augalinių.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Geležis įeina į daugelio fermentų sudėtį, svarbi neurologiniams procesams, raudonųjų kraujo kūnelių gamybai.

    GELEŽIES STOKA

    Trūkti geležies gali greitai augantiems vaikams ir paaugliams; moterims dėl menstruacijų; nėščiosioms, padidėjus jų kraujo tūriui, netekus kraujo gimdant. Blyški oda, silpnumas, nuovargis, galvos skausmai – visi šie požymiai būdingi anemijai (mažakraujystei), kuri atsiranda dėl geležies trūkumo. Geležis maisto produktuose gana paplitusi, tačiau jos trūkumas dažnai priklauso nuo vartojamo maisto, jame esančio geležies kiekio, nuo jos pasisavinimo ir apykaitos organizme.

    PERTEKLIUS

    Perdozavus gresia apsinuodijimas, kuris jaunesniems nei 6 metų vaikams gali būti mirtinas. Geležies perteklius yra toksiškas. Neigiamas geležies pertekliaus poveikis kyla dėl to, kad organizmas neturi jos pertekliaus šalinimo mechanizmo. Geležis iš organizmo gali išsiskirti tik su krauju, todėl senstant organizme kaupiasi jos atsargos, ypač vyrų organizme. Moterų organizme iki klimakterinio periodo geležies atsargos dažniausiai yra normalios. Klimakteriniame periode jos pradeda didėti ir kaupiasi taip pat, kaip ir vyrų organizme. Geležies pasisavinimą didina gyvūniniai baltymai.

    CHLORAS

    Chloras yra būtinas žmogaus organizmui. Jo randama odoje, poodyje, kauluose.

    ŠALTINIAI

    Daugiausia chloro žmogus gauna su valgomąja druska ir gyvūniniais maisto produktais - jautiena, pienu, kiaušiniais, sūriu ir kt. Augaliniuose maisto produktuose chloro yra mažai.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Chloras dalyvauja palaikant organizmo skysčių osmosinį slėgį, vandens apykaitoje, gaminant druskos rūgštį skrandyje.

    SIERA

    ŠALTINIAI

    Pagrindinis sieros šaltinis - baltymingas maistas. Daugiausia jos gaunama su mėsos ir pieno produktais, ankštiniais, grūdiniais produktais ir kt.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Siera įeina į baltymų, aminorūgščių, kai kurių hormonų, vitaminų sudėtį.

  • Mirę daktarai nemeluoja

    Mirę daktarai nemeluoja   

     

    Dead Doctors Dont lie

     

     

    Išversta laikantis autoriaus leksikos 1998 m.

    Daktaras Joel D.Wallach

    Labai populiarus Amerikoje. 1991m. buvo nominuotas Nobelio premijai.

    Tai ką jūs čia perskaitysite, gali pakeisti jūsų ir jūsų artimųjų nuomonę apie sveikatą ir šiuolaikinę mediciną.
    Taigi – gali ir radikaliai pakeisti jūsų ir jūsų artimųjų likimus.

     

     

           Ištraukos iš paskaitos:

           "... Tyrinėdamas žmonių ir gyvūnų mirties priežastis, aš padariau 17500 skrodimų ir priėjau štai kokią išvadą: "Kiekvienas savo mirtimi miręs gyvūnas ar žmogus miršta nuo nepilnaverčio maisto, tai yra nuo maisto medžiagų deficito..."

           "...didelis potraukis šokoladui ir saldumynams reiškia, kad jūsų organizme trūksta chromo ir vanadžio..."

          "... Juokingiausia šios istorijos dalis susijusi su gydytojo, dalyvavusio šiame tyrime pasisakymu. Jis paskelbė vištos kremzlę vaistais, kadangi jeigu kažkas padeda išgydyti ligą, reiškia tai reikia vadinti vaistais ir išdavinėti žmonėms pagal receptus vaistinėse, už pinigus..."

           "...Daktaras Cartright turėjo mokslinį laipsnį, bet jo šlapimas buvo pigus (t.y. negėrė vitaminų. aut.pastaba), ir jis mirė nuo ligos, nuo kurios nemiršta kalakutės..."

         "...Šiandien vidutinis amerikiečių amžius 75,5 metų, o vidutinis gydytojų amžius 58 metai. Jeigu jūs norite išsikovoti 20 statistinių gyvenimo metų, – nestudijuokite medicinos mokyklose."

           Daktaro Joel D.Wallach informacija wikipedia.org neseniai buvo panaikinta.

     

     

    MAN LABAI MALONU SU JUMIS SUSITIKTI


           Aš išaugau fermoje, Sant Louis grafystės vakaruose. Penkiasdešimtais metais mes pradėjome nuo mėsinių karvių auginimo. Jeigu jūs nors kiek susipažinę su naminių gyvulių auginimu, jūs tikriausiai žinote, kad vienintelis kelias užsidirbti pinigų žemės ūkyje — tai patiems užsiauginti kukurūzus, sojos pupeles, šieną. Malūne mums sumaldavo kukurūzus, pupeles ir šieną, pridėdavo ten dar daugybę vitaminų ir mineralų. Taip mes ruošėme pašarus karvėms.1 Po šešių mėnesių tas karves buvo galima jau parduoti. Prieš parduodami, mes atrinkdavome pačias geriausias karves ir pasilikdavome jas sau.
           Įdomiausia, kad taip rūpindamiesi karvėmis, mes patys nevartojome jokių mineralų nei vitaminų, o juk mes buvome jauni ir norėjome gyventi 100 metų be jokių skausmų ir negalavimų. Man visa tai taip rūpėjo, kad aš paklausiau savo tėvo: „Kodėl mes sau nedarome to, ką darome karvėms?“ Tėvas pasakė, kad aš turėčiau vertinti tai, kad kasdien gaunu valgyti fermoje užaugintų šviežių produktų, ir neuždavinėti nereikalingų klausimų… Vėliau aš įstojau į žemės ūkio mokyklą ir, apsigynęs mokslini laipsnį, tapau gyvulininkystės ir augalininkystės specialistu. Po to aš išvykau į Afriką, kur man pavyko įgyvendinti paauglystės dienų svajonę – dirbti kartu su didžiu žmogumi – Mauru Parkinsu.
           Po dviejų metų mane pakvietė dirbti Sant Louiso zoologijos sode veterinaru, atliekančiu zoologijos sode mirusių gyvūnų skrodimus. Aišku, skrodimus man teko daryti ne tik tame zoologijos sode, bet ir beveik visoje Amerikoje mirusiems gyvūnams. Be to aš turėjau ir rasti bei stebėti aplinkos užterštumui labai jautrius gyvūnus, kadangi šeštojo dešimtmečio pradžioje niekas nieko rimčiau nežinojo apie ekologines problemas ir katastrofas.
           Taigi, tyrinėdamas žmonių ir gyvūnų mirties priežastis, aš padariau 17 500 skrodimų ir priėjau štai prie kokios išvados:
    kiekvienas savo mirtimi miręs gyvūnas ar žmogus miršta nuo nepilnaverčio maisto, tai yra nuo maisto medžiagų deficito…“

           Cheminių ir biocheminių tyrimų rezultatai labai tiksliai rodo, kad natūrali mirtis ateina dėl neteisingo maitinimosi. Tai mane taip sukrėtė ,;kad aš vėl grįžau prie istorijos su karvėmis. Aš parašiau 75 mokslinius darbus ir straipsnius, 8 vadovėlius ir vieną knygą medicinos studentams, mano straipsniai buvo spausdinami l 700 laikraščių ir žurnalų, aš dalyvavau televizijos laidose ir … kur aš tik nedalyvavau. Bet tada, šeštajame dešimtmetyje mano darbai apie mitybą mažai ką jaudino. Teko grįžti prie mokslo ir tapti gydytoju. Tai man leido panaudoti visas ankščiau įgytas žinias apie mitybą. Ir tai suveikė. 15 metų Oregono valstijoje aš užsiiminėjau gydytojo praktika. Šiandien aš noriu pasidalinti su jumis savo žiniomis ir išvadomis, gautomis per tuos metus.
           Ir jeigu jūs iš čia išsinešite bent 10% to, ką išgirsite, – jūs apsisaugosite nuo daugelių nemalonumų, kančių, sutaupysite daugybę pinigų ir daugeliu metų prailginsite savo gyvenimą. Jūs neturite jokių galimybių tai pasiekti, t.y. gauti papildomų savo gyvenimo metų, pasiekti savo genetinio potencialo šiaip sau, be jokių asmeninių pastangų. Dabar pasakysiu jums svarbų dalyką: žmogaus genetinis gyvenimo trukmės potencialas šiandien sudaro 120 – 140 metų. Šiuo metu galima rasti tik 5 tautas Rytuose, Tibete ir vakarų Kinijoje, kurių atstovai išgyvena iki 120–140 metų.

     

    Ilgaamžiškumas

           Eksperimentuojant su laboratoriniais gyvūnais paaiškėjo, kad yra bent penki mineralai padedantys dvigubai pailginti amžių. Aš jau kalbėjau – mums būtini 90 maisto elementų: 60 mineralų, 16 vitaminų, 12 amino rūgščių, 3 riebalinės rūgštys. Ir mums labai pasisekė, kad augalai sugeba gaminti mums reikalingas amino rūgštis, vitaminus ir riebalines rūgštis. Augalai tai sugeba. Ir mums būtina maistui naudoti bent 15–20 augalinių komponentų per dieną, teisingai juos derinant, kad galėtume gauti tuos būtinus 90 elementų. Teoriškai tai įmanoma, bet daugelis žmonių taip nedaro. Dauguma žmonių mano, kad jeigu jie suvalgė truputį keptų bulvių, tai jie jau patenkino dienos daržovių suvalgymo normą. Taigi, nedaugelis iš mūsų gauname reikiamą kiekį vitaminų, amino rūgščių ir riebalinių rūgščių su maistu. Todėl, jeigu jums brangi jūsų sveikata ir gyvybė jūs turite patys tuo pasirūpinti, – be to gyventi sveikam bent 120 metų neįmanoma.
           Pagal turimus duomenis, seniausias žmogus buvo daktaras Li iš Kinijos, gimęs Tibete. Kai jam buvo 150 metų, jis gavo Kinijos imperatoriškosios valdžios ypatingą sertifikatą, patvirtinantį jo amžių ir gimimo datą– 1677 metus. Kas kiekvienus sekančius penkiasdešimt metų jis gaudavo eilinį panašų raštą. Dokumentai lluw§vt, kad jis mirė sulaukęs 256 metų. Kai jis mirė 1933 metais, apie jį rašė daugelis didžiausių laikraščių, pateikdami gana rimtus tai patvirtinančius dokumentus.
           Rytų Pakistane gyveno žmonių grupė, kuriuos vadino – "dieviniais". Jie pagarsėjo, kaip ilgaamžiai išgyvendavo po 120 – 140 metų. Buvusioje SSRS gruzinai, armėnai, azerbaidžaniečiai, abchazai, vartojantys rauginto pieno produktus, išgyvena gerai išsilaikydami iki 120–140 metų.
           National geographic“ 1973 metų sausio numeryje buvo straipsnis apie žmones, išgyvenusius virš 100 metų. Medžiaga buvo iliustruota puikiomis nuotraukomis. Iš tų daugelio aprašymų man ypač įsiminė trys:
           Vienoje nufotografuota 136 metų moteris, sėdinti fotelyje, rūkanti kubietišką cigarą, gerianti degtinę, dalyvaujanti baliuje. Ji puikiai linksminosi senelių namuose, o ne gulėjo lovoje. Sulaukusi 136 metų ji džiaugėsi gyvenimu.
           Kitoje nuotraukoje – dvi sutuoktinių poros, švenčiančios 100–ąsias ir 115–ąsias savo bendro gyvenimo metines.
           Trečioje nuotraukoje mačiau vyriškį, Armėnijos kalnuose renkantį arbatą ir klausantį nedidelio tranzistorinio radijo imtuvo. Pagal įrašus jo dokumentuose – gimimo datą krikšto datą duomenis apie jo vaikus, –jam buvo 167 metai ir tuo metu jis buvo seniausias planetos gyventojas.
           Vakarų pusrutulyje savo ilgaamžiais garsūs indėnai –Vilkabandai ir žymieji Ekvadoro gyventojai gyvenę Anduose, pietrytinėje Peru dalyje, o taip pat Titi–Kaka ir Maču–Pikču gentys. Seniausios Titi–Kaka genties atstovai gyvena iki 120 metų.
           Amerikietė Margaret Pič iš Virdžinijos valstijos, įrašyta į Gineso rekordų knygą kaip seniausia amerikietė, mirė 115 metų amžiaus, nuo nepakankamos mitybos. Tiksliau, ji mirė nuo komplikacijų po griuvimo. Kas pasakys, nuo ko ji galėjo mirti?.. Teisingai, nuo osteoporozės. Išgyvenusi 115 metų moteris mirė nuo kalcio trukumo organizme. Ji neturėjo širdies kraujagyslių problemų, vėžio ar diabeto, bet nugriuvo ir po trijų savaičių ji mirė, nes jos organizme trūko kalcio. Štai kas dar įdomu: jos dukra papasakojo, kad prieš mirti motiną labai traukė saldumynai.! Šis susirgimas žinomas Paiko ligos pavadinimu. Apie ją pakalbėsime vėliau. Bet paprastai didelis potraukis šokoladui ir saldumynams reiškia, kad jūsų organizme trūksta chromo ir vanadžio.
           Vienoje iš trečio pasaulio šalių, Nigerijoje, Bauė genties vadas mirė sulaukęs 126 metų. Viena iš daugelio jo žmonų per laidotuves gyrėsi, kad visi jos vyro dantys buvo sveiki, – o tai reiškė, kad ir visi kiti jo organai pilnai atliko savo funkcijas.
           Vienas vyriškis iš Sirijos mirė 1993 metais, išgyvenęs 133 metus. Jis įrašytas į Gineso rekordų knygą ne todėl, kad jam buvo 133 metai – daugelis sulaukė tokio amžiaus. Ir ne todėl, kad būdamas 80–metis jis vedė ketvirtą kartą o todėl, kad virš 80 metų amžiaus jis dar tapo devynių vaikų tėvu. Amžiaus skirtumas tarp visų šių vaikų buvo daugiau kaip du metai. Į Gineso rekordų knygą jį įrašė dėl to, kad šis gamybos didvyris vaikus „gamino“ ir būdamas virš 100 metų. Taigi, ponai, nenusiminkite –jūs dar turite viltį!

    Dabar truputis mokslo

           1993, metų lapkritį Arizonoje buvo atliktas įdomus eksperimentas:
           Trys poros pragyveno izoliacijoje tris metus. Ten jie valgė sveiką pačių užaugintą maistą, kvėpavo švariu, išvalytu oru ir gėrė šaltinio vandenį. Juos ištyrę medikai–gerontologai visus kraujo tyrimų, kitų gyvenimiškai svarbių rodiklių duomenis įvedė į kompiuterį, kuris pateikė prognozę, kad jeigu tie žmonės ir toliau gyvens tokiomis sąlygomis, tai jie gali gyventi iki 165 metų. Tai tik įrodo, kad gyventi 120 – 140 metų visiškai įmanoma.
           Šiandien vidutinis amerikiečių amžius 75,5 metų, o vidutinis gydytojų amžius 58 metai. Jeigu jūs norite išsikovoti 20 statistinių gyvenimo metų, – nestudijuokite medicinos mokyklose.
           Yra du pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia padaryti, norint ilgai gyventi.
           Jeigu jūs tikrai norite gyventi 100 – 140 metų – atsiminkite:
          
    pirmiausia, reikia vengti pavojų, neužlipti ant minų, t.y. vengti nereikalingų ir beprasmių pavojų. Aišku, jeigu žaisite rusišką ruletę, rūkysite, gersite alkoholį, išbėgsite piko valandą į vidurį greitkelio, – kažin ar gyvensite 120 metų. Visa tai skamba gal ir juokingai, bet tūkstančiai žmonių per anksti miršta būtent dėl to, kad daro panašias kvailystes. Todėl pagalvokite: ten, kur įmanoma, reikia saugotis ir vengti pavojų, t.y. jei jūs galite išvengti ligos, ypač nepagydomos, – jūs turite būtinai ta galimybe pasinaudoti;

           – antra, jūs turite daryti tik tai, kas naudinga. Jums reikia 90 maisto priedų: 60 mineralų, 16 vitaminų, 12 pagrindinių amino rūgščių ir baltymų, ir 3 pagrindinių riebalinių rūgščių. 90 maisto priedų kasdieniniam racionui, priešingu atveju išsivystys ligos, kurias sukelia minėtų medžiagų trūkumas.
           Šiandien apie tai rašo laikraščiai, kalba per televiziją: visi apie tai žino, nes domisi sveikata, ilgu gyvenimu ir maisto priedais. Nepagalvokite, kad tai medikai prašo laikraštininkų apie tai kalbėti. Priešingai. Tai vyksta todėl, kad tokia informacija padeda geriau išplatinti laikraščius. 1992–04–06 žurnale „Time’‘ parašiau straipsnį. Tai buvo išsamus straipsnis apie tai, kad vitaminai gali nugalėti vėžį, širdies ir kraujagyslių ligas ir sulėtinti senėjimą. Šešių puslapių straipsnyje yra viena priešinga mintis, išsakyta gydytojo, kuriam aš uždaviau klausimą: „Ką jūs manote apie vitaminus ir mineralus, kaip maisto priedus?“ ir štai ką atsako tas gydytojas: „Vitaminų rijimas neduoda jokios naudos. Visi vitaminai, naudojami, kaip maisto priedai, tik daro mūsų šlapimą daug brangesnį“. Pasak jo mes šlapinamės doleriais, jei vartojame vitaminus ir mineralus, t.y. paprasčiausiai veltui leidžiame pinigus vitaminams ir mineralams. Štai ką jis norėjo pasakyti.
           Bet štai ką aš turiu jums pasakyti po to, kai padariau 17 500 skrodimų: 14 500 gyvulių iš viso pasaulio ir 3 000 žmonių, ir pats visada norėjau būti sveikas. Turėdamas vaikų, anūkų ir proanūkių, – aš galiu konstatuoti, kad neinvestuodami į patį save, vitaminų ir mineralų pirkimui, jūs investuojate į mediciną, skiriate tuos pinigus gydytojų pragyvenimui pagerinti. Kaip tik mes stengiamės, kad gydytojai būtų turtingesni. Medicinai ir moksliniams tyrimams sveikatos apsaugos srityje išleidžiami milžiniški pinigai, bet medikai mažai ką išgydo. Jeigu mes žemės ūkyje, tiksliau gyvulininkystėje taikytume žmogišką medicinos sistemą– gyvulininkystė žlugtų. Bet jeigu jūs pasinaudosite gyvulininkystės medicinos sistema, kurią mes taikome gyvulininkystėje – 90 % medikų taps bedarbiais. Pasirinkite patys kaip norite gyventi.
           Kadangi mes per draudimą ir valstybės subsidijas išlaikom gydytojus, jie mums taip pat kai ką skolingi. Na, galėtų atsiųsti bent informacinius biuletenius apie naujausių medicinos tyrimų rezultatus…
           Gal kas nors iš jūsų gavo tokią informaciją nuo savo gydytojo? Ne?… Bet aš turiu daug informacijos, kurią jūs galėtumėte gauti. Noriu su jumis ja pasidalinti.


    1. Skrandžio opa.

         Ar kas girdėjote, kad skrandžio žaizdos priežastimi yra stresas? Bet jau prieš 50–metį mes veterinarijoje žinojome, kad kiaulėms skrandžio žaizdas sukelia bakterijos. Negalėjome sau leisti daryti brangias kiaulės pilvo operacijas, o jei ir būtume galėję, tokia kiauliena būtų kainavusi 500 dolerių už kilogramą. Bet veterinarai žino, kad yra toks mineralas, vadinamas bismutu, kuris apsaugo nuo skrandžio žaizdų ir net išgydo jas be jokio chirurginio įsikišimo. Mes gydėme savo gyvulius bismutu, kitais mineralais ir tetraciklinu, ir toks gydymas kainavo apie 5 dolerius vienam gyvuliui. Tik 1994m. Amerikos nacionalinis sveikatos institutas padarė pranešimą, kad skrandžio žaizdas sukelia bakterijos, o ne stresai, ir kad jas "galima išgydyti derinant mineralą bismutą su tetraciklinu". Tie, kurie nežino, kas yra bismutas, turėtų užeiti į pirmą pasitaikiusią vaistinę ir nusipirkti už 3 dolerius buteliuką su rožinės spalvos turiniu, pavadintu „Pepto–bismor“. Taigi, vienas arbatinis šaukštelis per dieną – ir galima išgydyti žaizdas. Jūs vėl turite pasirinkimą: arba išsigydyti už 5 dolerius, arba leisti, kad jus supjaustytų. Rinkitės.

    2. Vėžys.

         1993m. Rugsėjo mėn. Bostono medicinos mokyklos nacionalinis onkologijos institutas paskelbė, kad stebint sergančius vėžiu ligonius nustatyta priešvėžinė dieta. Tyrimai buvo atliekami Kinijoje, kur, Henon provincijoje, buvo užregistruotas pats didžiausias sergamumas vėžiu. 5 metus buvo tiriami 29000 žmonių. Jiems buvo duodama dvigubai didesnė nei rekomenduojama dienos vitaminų ir mineralų norma. T.y., jei rekomenduojama dienos vitamino C norma yra 60mg, tai jie gaudavo 120 mg per dieną. Dviem Nobelio premijom apdovanotas gydytojas Linus Pauling`as (1901–1994) kalbėjo, Linus pauling 1kad jeigu norite apsisaugoti nuo vėžio vitamino C pagalba, jūs turite naudoti jo po 10.000 mg per dieną!

         Štai jums rezultatas – gydytojai, kurie su juo ginčijosi, jau iškeliavo iš šio pasaulio. O tuo tarpu Lynus Paulingas toliau gyveno sau sveikas. (Kai jam buvo 93 metai, jis vis dar dirbo po 14 valandų per dieną, po 5 dienas per savaitę, gyveno rančoje Kalifornijoje, dėstė Kalifornijos universitete.)

         Tik jūs galite pasirinkti: klausyti mirusių daktarų patarimų ar laikytis daktaro Paulingo nuomonės. Taigi, visiškai normalu vartoti dvigubą rekomenduojamą vitamino C normą – dvigubą vitamino A, cinko, o taip pat riboflaviną, molibdeną ir pan. Ir dar viena labai naudinga grupė. Jos sudėtyje vitaminas E, beta–karotinas ir mineralas selenas. Šiuos tris komponentus reikėtų vartoti kasdien dvigubą rekomenduojamą normą. Ir jei jūs turėsite bent 0.5% naudos – tai jau gerai. Henon provincijoje, kur daugiausia buvo sergančių skrandžio ir žarnyno vėžiu, išgyveno 21% žmonių, – tai yra išgyveno 21 žmogus iš 100 pasmerktųjų. O jūsų gydytojas turėjo jums atsiųsti apie tai informaciją. Jei jis nenorėjo pats imtis atsakomybės už jūsų sveikatą, tai galėjo bent informuoti jus, kad jūs pats galėtumėte pasirinkti. Štai kodėl tokių gydytojų požiūrį į pacientą aš laikau paprasčiausiai juokingu, o iš kitos pusės tai dar vienas jų abejingumo įrodymas..

    3. Artritas

    Knox2     1993m. rugsėjį, Harvardo medicinos mokykloje buvo gydomi ligoniai, iššokusiomis dėl artrito gyslomis. Juos gydė vištų proteinu. Buvo atrenkami ligoniai, kuriuos gydant nuo artrito medikamentais, jų sveikata negerėjo. Tiems ligoniams leido aspirino, mezotriksido, prednizolono, kortizono injekcijas, taikė įvairius fizioterapijos metodus. Liko vienintelė žinoma galimybė – venų keitimo operacijos. Daktarai sumanė atlikti eksperimentą, kuriam atsirado 29 savanoriai, jiems – visos medicinos galimybės buvo išsekusios, tačiau sveikatos pagerėjimo nesulaukta. Juos gydėme sekančiai: kas rytą duodavome arbatinį šaukštelį su kaupu susmulkintų vištos kremzlių, išmaišytų sultyse. Po 10 dienų visi skausmingi uždegimai praėjo, po 30 dienų jie jau galėjo vaikščioti, o po trijų mėnesių kraujagyslių funkcijos visiškai atsistatė. Juokingiausia šios istorijos dalis susijusi su gydytojo, dalyvavusio šiame tyrime pasisakymu. Jis paskelbė vištos kremzlę vaistais, kadangi jeigu kažkas padeda išgydyti ligą, reiškia tai reikia vadinti vaistais ir išdavinėti žmonėms pagal receptus vaistinėse, už pinigus. Na, o jei jūs miestietis ir nenorite turėti reikalų su vištos kremzlėmis – nusipirkite vaistinėje Knox'o želatinos, kurią gerai žino moterys. Jos naudoja šią želatiną nagų ir plaukų stiprinimui. Pagrindinis komponentas yra karvių kremzlės ir kaulai, kurie gerai stiprina mūsų kremzles ir kaulus. Ir jeigu jūs naudosite jį su koloidiniais mineralais – tai kitame mūsų susitikime jūs jau būsite užmiršęs apie savo artritą.

    4. Alzhaimerio liga.

         Dabar apie ją žino visi, o anksčiau Alzhaimerio ligos paprasčiausiai nebuvo. Dabar tai viena iš labiausiai paplitusių nelaimių, pažeidžianti kas antrą žmogų, sulaukusį 70 metų. Maža to, ši „liga, jaunėja“. Gana bauginantys duomenys. O kaip nustatyti ir išgydyti Alzhaimerio ligą gyvuliams, ankstyvoje jos stadijoje? Kokius nuostolius patirtų ferma, jeigu kiaulės neatsimintų, ko jos atėjo prie lovio? Todėl jau prieš 50 metų mes pradėjome studijuoti kaip apsaugoti ir išgydyti gyvulius nuo šios ligos ankstyvoje jos stadijoje. Ir darėme tai sėkmingai su didelėmis vitamino E dozėmis. Jūs turėjote gauti laišką nuo savo gydytojo 1992m. birželio mėnesį, nes rimta Kalifornijos universiteto mokslinio tyrimo mokykla padarė pranešimą, kad vitaminas E lėtina atminties praradimą, sergant Alzhaimerio liga. Nuo veterinarijos jie atsiliko 50 metų. Ko gero patikimiau mums butų eiti pas veterinarą.

    5. Akmenys inkstuose.

         Kam teko turėti nemalonumų su akmenimis inkstuose? Pasakykite, kokio maisto daktaras jums liepė pirmiausiai atsisakyti? Nuo kalcio. Ir jokių pieno produktų, jokių produktų, kurių sudėtyje yra kalcio. Todėl, kad vyravo įsitikinimas, kad „kalcis inkstuose atsiranda iš suvalgomų maisto produktų, kurių sudėtyje yra kalcio". Iš tikrųjų akmenys mūsų inkstuose susidaro iš mūsų pačių kaulų. Akmenys inkstuose atsiranda būtent tada, kai organizme trūksta kalcio. Žmonės jau prieš tūkstantį metų žinojo, kad norint apsaugoti naminius gyvulius nuo akmenų jų inkstuose, jiems reikia duoti daugiau kalcio, magnio ir boro. Bet galvijų, avių anatomija tokia, kad susirgę ta liga jie paprasčiausiai miršta. Jei akmenys inkstuose atsiranda žmogui, jam lieka tik kenčiant skausmą gailėtis, kad negali numirti. Mes žinome, kaip reikia apsisaugoti nuo šio susirgimo. Jūs turėjote jau 1993 metais gauti nuo savo daktaro laišką, kuriame rašoma apie tai, kad kalcis sumažina akmenų susidarymo inkstuose riziką. Aš jums jau kalbėjau, kad gydytojai gyvena iki 58 metų, o mes su jumis iki 75,5 metų. Grupė žmonių, profesionalų, kurie nurodinėja kaip mums gyventi, įtikinėja nevartoti druskos, kofeino, valgyti ne grietininį sviestą, bet margariną, nedaryti įvairių kitų kvailysčių – miršta sulaukę 58 metų o žmonės, sulaukę 120–140 metų deda gabalėlį akmens druskos į kiekvieną arbatos puoduką ir geria per dieną po 40 tokių puodukų, valgo sviestą ir... gyvena 120 metų. Tai kuo jūs tikėsite?

    6. Aneurizma.

         Tačiau kai kuriuos iš jų aš labai gerbiu. Tarp jų daktaras Stiuart–as Kartred–as. Jam 38 metai. Jis šeimos gydytojas. Jis užsiima aneurizmos problemomis. Tai susilpnėjusios arterijos išsiplėtimas dėl audinių elastingumo praradimo. 1957 metais mes sužinojome, kad aneurizmos priežastimi būna vario trūkumas organizme. Mes tada stebėjome 200 tūkstančių kalakučių, kurioms davėme specialų maistą, turintį 90 įvairių maisto medžiagų. Per pirmas 13 savaičių numirė lygiai pusė kalakučių. Išskrodę nustatėme, kad jos mirė nuo aneurizmos. Padidinę dvigubai vario kiekį maisto racione, fermeriai išaugino visas likusias kalakutes, ir mes padarėme išvadą, kad būtent vario trūkumas yra pagrindinė aneurizmos priežastis. a) ankstyvas žilimas – pirmas požymis, kad jums trūksta vario; b) sumažėja audinių elastingumas, oda raukšlėjasi, susidaro ratai po akimis, linijos ant veido ir jūs panašus į džiovintą slyvą; c) varikozinis venų išsiplėtimas, kurio priežastis – sumažėjęs audinių elastingumas, visas kūnas pradeda sudribti:, ant rankų, krūtinės, pilvo, skruostų sudrimba oda, – jr jūs puolate darytis plastines operacijas. Tačiau žymiai pigiau, praktiškiau ir saugiau būtų vartoti koloidinius mineralus. O dabar aš supažindinsiu jus su kitu daktaru – Martinu Karteriu. Jis mirė sulaukęs 57 metų. Jis gydytoju tapo Harvardo universitete. Jeilyje apsigynė medicinos daktaro laipsnį. Po skrodimo išaiškėjo jo mirties priežastis – aortos aneurizma. Tokia Rokfelerio universiteto daktarų išvada. Daktaras numirė nuo vario trūkumo organizme. Jo šlapimas irgi „nebuvo brangus“. Kitas pavyzdys. Pakankamai žymi Detroito advokatė Elen Wolter mirė 44 metų. Ji lankė vieną madingiausių sporto klubų, kuriuose moterys nori nebrangiai įsigyti „plieninius“ kaulus. Ji taip pat mirė nuo aneurizmos. Skrodimo metu pastebėti paralyžiaus ar kraujo išsiliejimo simptomai. To priežastis taip pat yra vario trūkumas. Jos šlapimas taip pat nebuvo „brangus“.

    7. Infarktas.

         Ar kas nors girdėjo apie Stiuard-ą Buker-į? Jis parašė penkias triukšmingas knygas apie sveikata, dietą, mitybą: jis gavo medicinos magistro laipsnį Toro medicinos mokykloje, kuris yra vienas didžiausių autoritetų. Jo knygose pateikiamos dietos, padedančios numesti svorio. Jis rašė šias savo knygas 20–metėms ir jaunesnėms, o pats numirė būdamas 40 metų. Ar jūs norite sekti šio žmogaus pavyzdžiu ir dietomis? Jis mirė nuo kardeoamepatijos, kurios priežastis – seleno trūkumas. Kai kurie fermeriai paprasčiausiai nueina į parduotuvę kur parduodami pašarai ir nusiperka seleno ampulių ar tablečių savo gyvuliams, kad apsaugotų juos nuo šios ligos. Vyrukas, kuris parašė 5 knygas apie maisto produktus, – mirė 40 metų, dėl seleno stokos savo maiste. Jo šlapimas irgi „nebuvo brangus“. Patikėkite, jūs pilnai galite apsisaugoti nuo kardeoamepatijos už 10 centų per dieną; ir jeigu jūs nevartojate kasdien už 10 centų seleno, norėdami apsaugoti savo gyvybę –jūs paprasčiausiai beviltiški kvailiai.

         Kita moteris – Heil Klark. Ji buvo Sant Luis grafystės vyriausia kardiologe. Ji sulaukė 47 metų. Jūs turbūt atspėsite nuo ko ji mirė? – taip, nuo kardeoamepatijos priepuolio.

    8. Liguistas potraukis. Diabetas. Senatvinės dėmės.

         Jūs tikriausiai esate matę, kaip karvės, kurios su pienu praranda labai daug kalcio, graužia akmenis, kalkakmenius, kaulus… Geras fermeris žino, kad būtina jos racioną papildyti mineralais. Priešingu atveju tokios karvės gali sugraužti ir visą daržinę… Toks fenomenas gana dažnai pastebimas tarp žmonių. Nėščios moterys dažnai nori kažko neįprasto. Taip būna dėl to, kad augantis vaisius paima iš organizmo labai daug mineralų. Nedidelis patarimas: pažiūrėkite į savo veidą ir rankas. Jei pastebėsite rožines dėmes, žinokite – tai seleno trūkumo požymis. Pavartokite 6 mėnesius koloidinį seleną ir dėmelės dings. Per pusmetį jums pavyks pasukti šį procesą tinkama linkme. Jus labai traukia saldumynai? Šis susirgimas žinomas Paiko ligos pavadinimu. Apie ją pakalbėsime vėliau. Bet paprastai didelis potraukis šokoladui ir saldumynams reiškia, kad jūsų organizme trūksta chromo ir vanadžio. Būtent chromo ir vanadžio trūkumas iššaukia cukraus kiekio kraujyje sumažėjimą. Jeigu nekreipsite į tai dėmesio, išsivystys visiems žinomas cukrinis diabetas.

    9. Plaukų slinkimas. Kurtumas.

         Alavo trūkumas organizme – vyrų plikimo priežastis. Ilgiau užsitęsus šiam alavo trūkumui, žmogus gali apkursti.

    10. Osteoporozė. Impotencija.

         Boro deficitas. Moterys turi žinoti ir gerbti borą. Jis padeda išsaugoti kaulams reikalingą kalcį ir apsaugoti nuo osteoporozės. Boras dalyvauja moterų organizme gaminantis estrogenui, o vyrų, –  testosteronui. Esant boro trūkumui moterys kenčia menopauzės metu, o vyrams, dėl testosterono trūkumo ankstyva impotencija.

    11. Uoslės ir skonio praradimas.

         Pirmas cinko deficito požymis – uoslės ir skonio praradimas. Jums netinka mėgstamas maistas ir nejaučiate jo skpnio. Eksperimentuojant su laboratoriniais gyvūnais paaiškėjo, kad yra bent penki mineralai padedantys dvigubai pailginti amžių.

          Tie retieji mineralai yra: lantanas, prazeodimas, neodimas, samaris, europis, jiderbis ir tulis. Matyt tai prasminga, nes jie pavadinti Senajame Testamente minimais miestų vardais.

         Kaip jau sakiau – mums būtini 90 maisto elementų: 60 mineralų, 16 vitaminų, 12 amino rūgščių, 3 riebalinės rūgštys. Ir mums labai pasisekė, kad augalai sugeba gaminti mums reikalingas amino rūgštis, vitaminus ir riebalines rūgštis. Augalai tai sugeba. Ir mums būtina maistui naudoti bent 15–20 augalinių komponentų per dieną, teisingai juos derinant, kad galėtume gauti tuos būtinus 90 elementų. Teoriškai tai įmanoma, bet daugelis žmonių taip nedaro. Dauguma žmonių mano, kad jeigu jie suvalgė truputį keptų bulvių, tai jie jau patenkino dienos daržovių suvalgymo normą. Taigi, nedaugelis iš mūsų gauname reikiamą kiekį vitaminų, amino rūgščių ir riebalinių rūgščių su maistu. Todėl, jeigu jums brangi jūsų sveikata ir gyvybė jūs turite patys tuo pasirūpinti, – be to gyventi sveikam bent 120 metų neįmanoma.

    13. Liguistas potraukis. Senatvinės dėmės...
         Jūs tikriausiai esate matę, kaip karvės, kurios su pienu praranda labai daug kalcio, graužia akmenis, kalkakmenius, kaulus… Geras fermeris žino, kad būtina jos racioną papildyti mineralais. Priešingu atveju tokios karvės gali sugraužti ir visą daržinę… Toks fenomenas gana dažnai pastebimas tarp žmonių. Nėščios moterys dažnai nori kažko neįprasto. Taip būna dėl to, kad augantis vaisius paima iš organizmo labai daug mineralų. Nedidelis patarimas: pažiūrėkite į savo veidą ir rankas. Jei pastebėsite rožines dėmes, žinokite – tai seleno trūkumo požymis. Pavartokite 6 mėnesius koloidinį seleną ir dėmelės dings. Per pusmetį jums pavyks pasukti šį procesą tinkama linkme.

         Jus labai traukia saldumynai? Šis susirgimas žinomas Paiko ligos pavadinimu. Apie ją pakalbėsime vėliau. Bet paprastai didelis potraukis šokoladui ir saldumynams reiškia, kad jūsų organizme trūksta chromo ir vanadžio. Būtent chromo ir vanadžio trūkumas iššaukia cukraus kiekio kraujyje sumažėjimą. Jeigu nekreipsite į tai dėmesio, išsivystys visiems žinomas cukrinis diabetas.

         KITA ISTORIJA. Su mineralais susijusi iš tiesų tragiška istorija, kadangi augalai nebeturi mums reikalingų mineralų. Jų nėra dirvoje, o tai reiškia, nėra ir pačiuose augaluose. Dabar dirvos taip nualintos, kad jose išaugintas derlius, nesvarbu, ar tai būtų grūdinės kultūros, ar daržovės, ar vaisiai, juose nėra mineralų! Žmonės, vartojantys tuos produktus, automatiškai įsigyja ligas, sukeliamas mineralų stokos. Ir vienintelis kelias nuo jų apsisaugoti ir išsigydyti – naudoti maisto priedus, turinčius mineralų!

           Kaip bėgant laikui keičiasi situacija?... Deja ji eina blogyn. Fermeriai tręšia dirvą natriu, fosforu ir kaliu. Iš viso tik trys komponentai, tik skirtingomis proporcijomis ir kombinacijomis. Ir niekas fermerių neprivers į dirvą dėti dar 60 mineralų, kadangi nuo to derliaus kiekis nepriklauso. Todėl kiekvienas sekantis derlius išsiurbia iš dirvožemio vis daugiau mineralų, kurių dirvožemis vis labiau netenka. Ir jeigu mes dedame į dirvą 3 mineralus, o iš jo paimame 60 — situacija primena tuštėjančią, nepapildomą banko sąskaitą… Mūsų sveikata taip pat artėja prie katastrofos ribos. Kadangi nebėra mineralų mūsų dirvožemyje, kiekvienas iš mūsų atsakome už savo sveikatą ir sąmoningą mineralinių maisto priedų vartojimą. Manęs dažnai klausia: „O ką žmonės darė prieš l 000 metų, kai neturėjo trąšų? Tačiau tarp jų buvo ilgaamžių. Eiptiečiai, kiniečiai, indai. Jie gyveno prie didelių upių: Nilas, Gangas, Geltonoji Kinijoje, kurios beveik kasmet išsiliedavo ir viską aplinkui apsemdavo. Ir kasmet vanduo atnešdavo dumblą ir kalnų smėlį iš kalnų, esančiu už tūkstančių mylių. Ir žmonės meldėsi savo dievams, dėkodami už potvynius. Dabar mes meldžiamės, kad potvynių nebūtų. O potvyniai praturtindavo dirvą nuosėdomis, dumblu ir mineralais, tuo pačiu praturtindami ir būsimą derlių. Karalius Pilypas, Aleksandro Didžiojo tėvas, vedė 12–metę mergaitę, Egipto karalaitę Kleopatrą. Ji, toli gražu, nebuvo Elizabet Teilor, išsipusčiusi brangiais apdarais ir prancūziška kosmetika. Ji buvo plokščios krūtinės, liesas negražus sutvėrimas, nepasižyminti ypatingu seksualumu. Karalius ją vedė dėl to, kad jos valdose buvo derlingiausi javų laukai. Visi žinojo, kad geresnių nei Egipte grūdų niekur nerasi, o didžiulė, armija, vadovaujama jo sūnaus Aleksandro, ruošėsi užkariauti visą pasaulį. Kareiviams reikėjo labai gerų miltų, kad jie galėtų žygiuoti 20 valandų, kautis 6 valandas ir nugalėti. Jie žinojo, kad Egiptas – geriausia vieta auginti javams. Potvyniai gerai aprūpindavo dirvą mineralais ir visos pasaulinės kultūros, davusios pasauliui didį meną ir technologijas, kilusios iš tų vietų. Ten žmonės turėjo didžiausią proto potencialą būtent todėl, kad maistas, kurį jie valgė, buvo turtingas mineralais.

           Dabar kaip pavyzdį aš panagrinėsiu tik porą mineralų. Bet žinokit, kad tai tinka visiems mineralams be išimčių.

           Pirmas mineralas – kalcis. Apie jį žino visi. Kalcio trūkumas būna 147 įvairių ligų priežastimi. Pavyzdžiui, susirgimas, nuo kurio viena veido pusė išsikreipia. Tai ne paralyžius, o dėl kalcio trūkumo degradavęs veido nervas. Osteoporozė – tai susirgimas, užimantis l0–tą vietą suaugusių žmonių mirtingumo ligų sąraše. Jei ši liga užleista, jos gydymas būna labai brangus. Jeigu atsimenate, mano minėta misis Pič iš Virdžinijos, sulaukusi 115 metų mirė dėl komplikacijų po griuvimo, kurios gavosi dėl kalcio trūkumo organizme. Norint apsaugoti nuo šios ligos karves, joms kasdien duodama kalcio už dešimtadalį dolerio. Ir jos niekad nesirgs osteoporoze. Tai nejaugi mums reikia pavirsti karvėmis, kad apsisaugotume nuo kalcio trūkumo?

    15. Parodontozė, gingivitas.

         Dantenų uždegimų profilaktikai dantistai ir parodontologai pataria dantis valytis po kiekvieno valgymo ir naudoti specialias dantų pastas. Kaip veterinaras, aš susidūriau su šimtais tūkstančių įvairių gyvūnų. Kadangi jų burnos kvapas nėra labai šviežias ir gaivus, bet jie nekenčia nuo dantenų susirgimų ir, nors nesinaudoja dantų pastomis, jie neserga ir parodontoze. Dantenų uždegimas tai žandikaulių osteoporozės pasekmė.

    16. Artritas.

         Mes jau kalbėjome apie vištų kremzles ir želatiną. Artritus sukelia osteoporozė kaulų galuose prie sąnarių. Išskiriami paprastas artritas, osteoartritas, liumbago, reumatas. Tačiau visi šie susirgimai yra kaulų galų, užsibaigiančių sąnariais, osteoporozės išdava.

    17. Arterinė hipertonija arba padidintas kraujospūdis.

         Pirmiausia ką rekomenduoja daktarai –mažinti druskos kiekį maiste. Atsiminkite karves. Pirmiausia, ką fermeris deda joms į maistą – tai gabalėli druskos. Jeigu to nedarytų – fermeris prarastų sveiką nuovoką nuo iš veterinaro užplūdusių sąskaitų. O mus verčia patikėti, kad druska nereikalinga, kad užtenka to kiekio, kurį gauname valgydami salotas. Situacija: gydytojas, miręs 58 metų, įtikinėdavo jus „nevalgyti druskos, nevartoti sviesto“, o tie, kas išgyveno 120 metų, valgė ir druską, ir sviestą. Pasirinkite patys. Aš paėmiau kontrolinę 5 000 žmonių su padidintu kraujospūdžiu grupę ir dvigubai padidinau jų per dieną suvartojamą kalcio normą. Po 6 savaičių eksperimentą nutraukiau, nes 85 % šios grupės žmonių kraujospūdis normalizavosi vien padvigubinus suvartojamo kalcio kiekį.

    18. Mėšlungis.

         PMS. Visais be išimčių atvejais – tai kalcio deficitas. Po menstruacinis sindromas – emocinės–fizinės savijautos pablogėjimai. Bandomosioms moterims pasiūlyta padvigubinti suvartojamo kalcio normą. Po to 85 % emociniu ir fizinių simptomų dingo.

    19. Juosmens skausmai.

         85% žmonių skundžiasi nugaros skausmais, nepriklausomai nuo to ar jie sėdi prie kompiuterio, dirba krovikais, ar vairuoja autobusus. Skausmai juosmenyje – tai stuburo osteoporozė, nepriklausomai nuo to ar yra problemų su stuburo diskais ar ne. Jeigu diskui nėra ant ko laikytis, stuburas plonėja, lūžta, ypač, jeigu jums dar trūksta ir vario.

    20. Diabetas.

         Tai trečia iš eilės JAV suaugusių žmonių mirtingumo priežastis. Liga būna su įvairiomis komplikacijomis, įskaitant apakimą, kepenų veiklos sutrikimus, širdies ir kraujagyslių įvairias ligas. Jeigu jūs sergate diabetu, bet kokiu atveju jūs gyvensite trumpiau, nei be diabeto. 1957 metais veterinarijoje jau žinojome, kad mineralų chromo ir vanadžio pagalba galima ne tik apsisaugoti nuo diabeto, bet ir išsigydyti nuo jo. Vankuverio universiteto duomenimis tik vienas vanadis gali pakeisti insuliną suaugusiems diabetikams. Aišku, visas insulinas iš karto nepakeičiamas. Daugeliui žmonių šis procesas tęsiasi 4–6 mėnesius, t.y. laipsniškas procesas, kurio metu vartojamas padidintas chromo ir vanadžio kiekis. Ir aš matau, kaip tai padeda šimtams žmonių. Ir aš manau, kad tai yra nusikaltimas. Nes jei jūs užklaustumėt "Hills Packing" kompanijos gaminančios šunų maistą, ir kitus "Science Diet" produktus gyvūnams, kiek mineralų yra jų gaminamame šunų maiste? Jie atsakytų apie – 40 mineralų. Jei paklaustumėte "Ralston Purina", kurie gamina maistą laboratorinėms žiurkėms, jie atsakytų – 28 mineralai. Bet kuriam iš čia sėdinčių duosiu 100 dolerių, jei ras man parduotuvėje kūdikių maistelio, kuriame būtų daugiau nei 11 mineralų. Šunys gauna 40 mineralų, todėl Mike Murphy visiškai teisus: "Šuo niekada nesijaus blogai", nes jo maisto dėžutėje yra visi būtini vitaminai ir mineralai.

           Taigi šunims – 40, žiurkėms – 28, žmonių kūdikiams – 11 mineralų(!)


           Būtų gerai, jei man pavyktų įtikinti jus pačius vartoti mineralinius maisto papildus, kurių jūs nerasite maiste, ypač maiste, kuris yra dėžutėse, buteliuose ar kitaip supakuotas. Būtų, labai gerai, jeigu man pavyktų įtikinti jus pačius vartoti mineralinius maisto priedus, o ne tikėtis, kad jų pakankamai gausite su maistu.

           Yra trys skirtingi mineralų tipai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

           I tipas – "akmeniniai" mineralai. Tai tokie, kurie gaunami pagrindinai iš akmeninių uolienų. Organizmo jie pasisavinami tik iki 8 – 12 %. O sulaukus 25 – 30 metų, tik 3 – 5 %. Labai blogai, jeigu jūs vartojant kalcio tabletes, kuriose jis yra paprastas akmeninis mineralas. Tokiu atveju jums, norint gauti pakankamą kalcio kiekį, reikėtų suvalgyti po 90 tokių tablečių per dieną – tris kartus per dieną po 30 tablečių! Ir neužmirškite apie kitus 59 mineralus.

           Šeštajame dešimtmetyje žemės ūkyje imta naudoti „keleided“ – mineralus. Tai II tipas – akmeniniai mineralai su amino rūgštimis, proteinais arba enzimais, apgaubiančiais mineralo atomą. Tokia sudėtis apie 40% padidina mineralų įsisavinimą. Todėl maisto pramonė griebėsi šios idėjos.

           III tipas — koloidiniai mineralai. Juos organizmas absorbuoja geriausiai. O juk mus labiausiai domina būtent absorbcija – įsiurbimas. Koloidiniai mineralai pasisavinami iki 98 %, kas 2,5 karto daugiau už „keleided“ mineralus ir 10 kartų daugiau už akmens mineralus. Koloidiniai mineralai paprastai būna skystyje, labai mažų dalelyčių pavidalu. Tos mineralų dalelytės 7 000 kartų mažesnės už raudonąjį kraujo kūnelį – eritrocitą. Kiekviena mineralo dalelė turi neigiamą elektrinį krūvį, o žarnyno paviršius įsielektrinęs teigiamai. Susidaro elektrinis laukas, pritraukiantis tuos mineralus prie žarnyno sienelių. Tai įgalina organizmui paimti 98 % mineralų. Augalai atlieka labai įdomų vaidmenį koloidinių mineralų susidarymo procese. Savo audiniuose augalai paverčia akmens mineralus koloidiniais. Valgydami augalus, mes kaupiame koloidinius mineralus savo organizme ir panaudojame juos. Tačiau, jei mūsų dirvoje nėra akmeninių mineralų, jų nėra ir mūsų valgomuosiuose augaluose.

           Visi ilgaamžiai, kurie gyveno virš 120 metų, turi daug bendro. Jie visi gyvena aukščiau nei 8000 – 14000 pėdų (2500 – 4300metrų) virš jūros lygio. Pas juos kritulių būna mažiau nei 2 coliai (5 cm) per metus arba iš viso nelyja ir nesninga. Tai labai, labai sausi regionai. Bet iš kur jie gauna vandens gėrimui ir žemės derliui? Iš tirpstančio kalnų sniego. Vanduo, tekantis iš po kalnų ledo ne toks švarus ir skaidrus, kaip geizerių vanduo – jis balzganai gelsvas arba balzganai žydras. Jame yra nuo 60 iki 72 mineralų. Tibete tokį vandenį vadina ledo pienu. Vietiniai gyventojai ne tik geria tą vandenį, gaudami 8–12 % juose esančių mineralų, bet ir laisto juo savo augalus metai iš metų derlius po derliaus, karta iš kartos. Ir taip jau 2,5 – 5 tūkstančiai metų. Ir jie neserga diabetu, širdies ir kraujagyslių ligomis, aukštu kraujospūdžiu, artritu, osteoporoze, vėžiu, katarakta, glaukoma. Ten nėra apsigimimų, nėra kalėjimų, nėra narkomanų, nėra gydytojų ir jie gyvena 120 –147 metus be jokių ligų. Kaip manote, – ar mūsų organizmui svarbūs tie koloidiniai mineralai?

    Ir atsiminkite kiekvieną kartą, kada jūs vieną dieną nesuvartojate mineralų, jūs sutrumpinate savo sveiką gyvenimą keliom valandom, o kartais gal ir keliom dienom.

  • Mityba

     Išskiriamos kelios žmogaus mitybos šalininkų grupės:

    mėsaėdžiai - kai pagrindinė maisto dalis yra mėsa, žuvis, kiaušiniai, pieno produktai;

    žolėdžiai, (vegetarai, veganai) teikia prioritetą daržovėms, vaisiams bei kitokiam augalinės kilmės maistui;

    Laikantis tokios mitybos būtina papildomai gerti maisto papildus su vitaminais ir mineralais, nes pvz.: žmogaus organizmas geležį geriau pasisavina iš gyvūninių maisto produktų, pavyzdžiui mėsos, negu iš augalinių.

    visaėdžiai - valgo viską, ko tik širdelė geidžia;

    žaliaėdžiai - taip pat valgo viską, bet tik žalią, termiškai neapdorotą, be jokio gamybinio proceso įsikišimo, maistą.

    Perėjimas prie šios mitybos yra ilgas ir nuoseklus. Žalios mėsos ar kiaušino baltymų įsisavinimas yra labai sunkus, dėl žmogaus virškinimo ypatumų.

    Mėsa ar daržovės?

     

    Žmogus turi tik vienos kameros skrandį, o žarnos ilgis tik 7 metrai, o žoleėdžių, pvz. karvės skrandis 4 kamerų, o žarnų ilgis net 18 metrų. Visi žolėdžiai turi dvigubo virškinimo sistemą, t.y. atrajoja ir dar kartą virškiina. Dar galima pridurti, kad maistą virškina ne fermentai, o mikrobai. Net žmogaus išmatų masę 80 procentų sudaro mikrobai. O fermentai tik perneša reikiamas medžiagas per žarnyno sienelę į kraują. Krauju keliauja į kepenis, po to į ląsteles.

    Žolę (celiuliozę) virškina tik žolėdžiai. Jų skrandyje yra specialūs mikrobai, kurie (žolę) celiuliozę paverčia riebalais, baltymu ir kt..

    Taigi žolėdžiai, mėsėdžiai ir visaėdžiai turi skirtingą mitybos meniu.

    Žmogus nevirškina žolės (celiuliozės). Be mėsos išgyventi gali tik viena karta, vyrai gali tapti aseksualiais, o moterys negalės išnešioti palikuonių.

    ruošiama daugiau info.

  • Mityba nėštumo metu

    Moters nėštumas yra gyvenimo etapas, kurio metu vyksta labai daug įvairių pokyčių jos organizme. Tai metas, kuomet ypač svarbu tinkamai pasirūpinti imunine sistema.

    Imuniteto stiprinimas nėštumo metu

    Moters nėštumas atneša daug ir didelių pokyčių. Kartu su artėjančiais motinystės džiaugsmais tenka susidurti ir su suapvalėjusiomis kūno formomis, pakitusia medžiagų apykaita bei hormonų pusiausvyra.

    Nėščiosios mitybągalima išskirti kaip vienąsvarbiausių aspektų, nes šiuo periodu maistingąsias medžiagas įsisavina ne tik mama, bet ir įsčiose augantis kūdikis. Svarbiausia, kad maistas būtų įvairus, ne monotoniškas ir sveikas. Nėštumo metu moteriai reikia tik apie 300 kalorijų daugiau nei įprastai, todėl nederėtų persivalgyti ar stengtis valgyti už du. Visgi mityba turi būti reguliari – 5-6 kartai per dieną.

    Stenkitės vartoti daugiau daržovių, saulėgrąžų, sezamų sėklų, greipfrutų sėklų ekstraktą.Ypač naudinga yra žuvis, kurioje gausu omega 3 rūgščių. Vartokite daugiau pieno produktų, kiaušinių. Būtinos organizmui geležies, kuri mažina mažakraujystės riziką, galima pasisavinti iš gyvulinės kilmės produktų.Taip pat imunitetą galite sustiprinti įvairiais maisto papildais. Galima išskirti ekologišką greipfrutų sėklų ekstraktą „Citroplus“, kuriame esantys bioflavonoidai ir vitaminas C yra stiprūs antioksidantai. Jie pasižymi imunitetą stiprinančiomis savybėmis, dalyvauja įvairių svarbių medžiagų sintezėje organizme (hormonų, karnitino). Svarbu tai, kad preparatas yra saugus ir jį galima vartoti nėštumo metu.

    Taip pat patariama išgerti apie 2 litrus skysčių, kurie padės mažinti kraujospūdį, sumažins vidurių užkietėjimą. Rekomenduojama vartoti vandenį, arbatą ar šviežiai spaustas vaisių sultis.

    Ko reikėtų vengti?

    Visgi ne visi produktai yra tinkami būsimoms mamytėms. Atidžiai derėtų rinktis šviežius sūrius, varškę nepasterizuotą pieną. Taip pat derėtų vengti įvairių vyniotinių, rūkytų dešrų, rūpestingai pirkti žalią mėsą.

    Ypač atidžiai reikia rinktis jūros gėrybes. Termiškai neapdorotose jūrų gėrybėse, tokiose kaip sušiai ar austrės, gali pasitaikyti bakterijų, kurios gali pakenkti. Taip pat derėtų vengti egzotiško maisto, kurio nesate pratę valgyti iki nėštumo.

    Nėštumo metu tokiaissaldumynais kaip tortai, spurgos ar ledai derėtų mėgautis rečiau, tik ypatingomis progomis.

    Žinoma, nėštumo metu būtina visiškai atsisakyti alkoholio. Taip pat derėtų vengti ar bent jau sumažinti ir išgeriamos kavos kiekius, kurios didelės dozės gali prasiskverbti pro placentą ir pakenkti vaisiui.

     

     

  • Mobilus telefonas

    Visų mobilaus ryšio įrenginių spinduliuojamos aukšto dažnio bangos kenkia biologiniam organizmui.

            Kalbant apie mobiliuosius telefonus dar reikia nepamiršti mob. tinklų ryšį užtikrinančių antenų-retransliatorių, sumontuotų ant namų stogų ar stulpų, radarų, skenerių, įvarių elektroninių technologijų, kompiuterių, kitų belaidžio ryšio sistemų, kosminių palidovų, pvz.: GPS - 500 W (vatai),  radijo ir televizijos stočių transliarotių šaltinių, kurių galia yra nuo 100 W iki 100 kilovatų (100.000 W) ir daugiau, o mobiliųjų telefonų galingumas (tik) – 1–2 vatai.

     

            Kaip ten bebūtų, jei galime nors keliais procentais sumažinti aukšto dažnio spinduliuotę, štai keli patarimai:
            * Nebūkite arti mobiliųjų telefonų, jų įkrovimo metu.
            * Kalbant geriausia naudoti laisvų rankų funkciją ar įrangą, laidines ar "bluetooth" ausines; jei nėra tokios galimybės, tai bent jau laikyti mobilųjį telefoną prie kairės ausies ir kalbėti kuo trumpiau.
            * Numerio rikimo, sujungimo ir pokalbio baigimo metu laikyti telefoną bent per ištiestos rankos atstumą nuo galvos ir kitų gyvybiškai svarbių organų.
            * Nenaudokite mobiliojo telefono, kai įkrovimo indikatoriuje yra tik viena padala, nes šiuo atveju telefono radiacijos lygis bus 1000 kartų didesnis.
            * Stenkitės kalbėti atvirose vietose, kur yra geras ryšys, - taip telefonas spinduliuos mažiau - jam nebus poreikio užtikrinti geresnį ryšį;
            * Nekalbėkite važiavimo metu: telefonas kiekvienu prastesnio ryšio momentu "ieškos" geresnio ryšio, registruosis prie kitų retransliatorių, spinduliuodamas didelį kiekį aukšto dažnio bangų. Net pasyvioje būsenoje vyksta ryšio skenavimas ir persiregistravimas;
            *neįrenginėti namie internetinio belaidžio ryšio miegamoje patalpoje, ar prie darbo stalo;
            *vėdinti darbo ir poilsio patalpas. Dėl dirvožemyje esančio radžio gyvenamosiose patalpose vidutinė spinduliuotės dozė per metus yra maždaug 2 mSv.

  • Pienas

    Nusiskundimai:

    "Sveiki,

    Man 21 metai ir jau koki pora metu vargstu manyciau su tokia pat problema, per juosmeni skauda stubura, atsisedus sunku atsistoti, o kai atsistoji kokia minute vargstu kol issitiesiu ir dar kokia minute vargstu kol pradedu galet vaiksciot, stuburo skausmas sukausto visus mano judesius, o man dar tik 21 neseniai suejo. Šiaip ir pieno produktus vartoju, (pieno i diena koki litra isgeriu), ir darzoves ir vaisius valgau , ir mesa valgau beveik kasdien nes be jos nelabai galiu :) Šiuo metu esu Norvegijoj, dirbu sunku darba, kur reikia sveikos nugaros...."

    "Man virš 40m. esu "sovietinio auklėjimo" atstovas: "valgyk viską kartu - bus sočiau", jei nori būti sveikas ir turėti stiprius dantis - gerk pieną" - tai pagrindiniai mitybos principai, kuriais mūsų karta buvo maitinama. Ryte vakare vietoj vandens gerdavau pieną, Vasarą kaime per dieną jo išgerdavau kartais apie 3 litrus, grietinę, varškę kapodavau su cukrum ir medum vietoj deserto, pusryčių ir vakarienės. Tačiau tik laikas gali tiksliai pasakyti, ar tie principai teisingi. Gaila pripažinti, bet jei tai būtų tiesa, turėčiau dabar arkliškai stiprius dantis, - deje, tokiais negaliu pasigirti. Turiu traškantį kaklą, problematišką stuburą, ant kairės pedos sanario dideles kremzlines ataugas neti plika akimi matomas ir labai skausmingas.

    Patarimas:

    Yra labai paplitusi problema - metabolizmo sutrikimas. Padidėjęs organizmo užrūgštinimas.
    Vandenilio jonai iš kaulų išstumia kalcį, kuris kaupiasi ataugų pavidalu ant kaulų, dirgina nervus ir skauda. Dėl padidėjusio rūgštingumo pablogėja ir kremzlinio audinio (sąnarių) maitinimas, raiščiai pasidaro neelastingi.
    Reikia daugiau vartoti organizmą šarminančių maisto produktų: daržovių, vaisių. ankštinių bei grūdinių kultūrų.

     Jei norite nebeturėti problemų su kaulais ir traškančiais sanariais - nustokite gerti pieną ir vartoti pieno produktus. Tai mitas, kad pienas kalcio šaltinis. Jame gal ir yra kalcio, bet jis nepasisavinamas ir eina per organzmą tranzitu, tuo labiau dar paimdamas organizmo kalcį iš kaulų. Jis reikalingas pieno virškinimui (tiksliau jo sutraukimui į neįsisavinamą varškę ir pašalinimui iš organizmo). Jums jau du dešimtmečiai, o naudojate kūdikių maistą. Nei vienas gyvūnas išaugęs iš kūdikio amžiaus daugiau nevartoja pieno (nes kartu su kudikyste išnyksta jį virškinantis fermentas - laktazė).

    Mėsa - tokio pat tankumo medžiaga, kaip ir jūs pats. Ją suvirškinti jūsų organizmas naudoja daugiau energijos nei jos gauna iš mėsos. Mėsa rūgština organizmą, o organizmo viduje vyrauja šarminė terpė. Visi gyvulinės kilmės produktai - rūgštinai. Rūgšti terpė palanki virusams, bakterijoms daugintis ir plisti. Pastebėta tiesioginė priklausomybe tarp mėsos vartojimo ir vėžio atvėjų.

    Nenoriu nieko gazdinti ir tikiu, kad kiekvienas renkasi tai, kas jam labiausiai tinka ir patinka, bet pasidomėti tokia informacija gal ir paskatins ką nors susimąstyti.

    Kodėl karvės pienas netinkamas žmogaus maistui

    Visi žolėdžiai turi dvipakopę virškinimo sistemą - žmogus - vienpakopę;

    Karvės skrandis 4 kamerų, o žarnų ilgis 18 metrų, o žmogus turi tik vienos kameros skrandį, o žarnos ilgis tik 7 metrai.

    Žolėdžių kūno bazinė temperatūra 38,4 °C–39 °C, - žmogaus 36.6 °C. Tokioje aukštesnėje temperatūrone visi virškinimo, skaidymo cheminiai procesai vyksta greičiau ir pilniau.

    Laktozės skaidymo funkcija budinga tik žindymo perijodu, Po atjunkimo ši savybe išnyksta.

      Suaugę žinduoliai nevartoja pieno nes jo negauna? Taip pat normaliomis sąlygomis gamtoje neivienas gyvis neminta kitos rūšies žinduolio pienu. Manau, jei jo reikėtu, gamta tuo pasirūpintu. Deje, vos tik jaunikliams išdygsta "pieniniai dantukai", motinos tuoj pat atjunkina savo mažylius ir pratina maitintis jiems įprastu maistu.

    Žmogus, sukultūrinęs karvę - sau svetimą ir negiminingą gyvūnų rūšį, priprato lepintis ne jam skirtu produktu, turtingu baltymais ir riebalais bei kitomis bioaktyviomis medžiagomis, skirtomis veršelio ragams ir nagams vystytis bei jo imunitetui susidaryti.
    Tarkime, kad žmogus išlavino savo gebėjimus priešintis gamtai ir jo fermento veikla "nebeužgęsta". Bet to fermento veikimo pasekoje, pienas tik sutraukiamas į "varškę", kuri toliau sunkai skaidoma. O jei dar į tą "varškę" įklimpsta kiti su pienu suvartoti produktai, tai pasunkėja ir jų virškinimas.
    Kiekvienam duota laisvė rinktis. Mes tuo ir tesiskiriame - pasirinkimais.

     Kontraargumentai:

    "...Duok katei pieno, ji ilgai ir laimingai gyvens. Vaikai užauga be motinos pieno, su karvės pienu. Ir ėriuką užaugina su karvės pienu, ir tigrą, palikta motinos.
    O pienas sutraukiamas į varškę skrandyje paveiktas druskos rūgšties. Tai natūralus baltymų skaidymas. Yra net sūris taip daromas, į saldų piena dadedant rūgšties."

    Komentaras:

    Deje ir naminiai gyvūnai serga tomis pačiomis ligomis, kaip ir žmonės:/ (veterinaro pastaba) ne šip sau naminių vyvūnėlių maistas (beje, vaistai taip pat) žymiai brangesnis už "žmogiškuosius".

    Klausymas: Mėsos negalima, pieno produktų negalima, tai kas tuomet lieka? Grūdiniai, ankštiniai, vaisiai, daržovės ir medus?

    Atsakymas: Taip. Jei yra rimtų sveikatos problemų. Jei ne, - nereikia "perlenkti lazdos". Atsižvelgti į patarimus, argumentus ir teisingos mitybos rekomendacijas verta, bet visa informaciją reikia pritaikyti paagl savo kūno, sveikatos bei poreikių specifiką.

     

  • Plaukai ir nagai

           Stiprūs, stori ir vešlūs plaukai, bei sveiki, kieti, tvirti nagai ir dantys - tai sveiko žmogaus vizitinė kortelė. Žmogus, turintis tokius sveikus plaukus ir nagus, gali visiškai nesibaiminti kaulų retėjimo, trupėjimo, kremzlinio audinio susidėvėjimo, artrito, ar panašių sutrikimu bei negalavimų. Mat šių organų sudėtis yra ta pati. T. y., jei jūsų nagai minkšti ar trapūs, lūžinėja ar "žydi", jei plaukai ploni, sausi, o jų galai skilinėja, tas pats vyksta ir su jūsų kaulais. Jie yra trapūs, struktūrinės pertvarėlės plonos ir silpnos, o kremzlinis audinys sausas ir tendencingai plonėjantis.

           Plaukų ir nagų struktūrą, beje, kaip ir bendrą žmogaus sveikatą stipriai įtakoja genai, hormonai - tai, ką žmogus paveldi iš tėvų. Tačiau tolimesnis žmogaus sveikatos likimas priklauso tik nuo jo paties - t.y. nuo to, ką jis valgo ir geria, kokioje aplinkoje gyvena, koks jo poilsis, kokia jo (savęs) priežiūra ir higiena. Viskas.

           Kiekvieną dieną su vandeniu ir maistu žmogus privalo gauti 90 maisto elementų: 60 mineralų (mikro ir makro elementų), 16 vitaminų, 12 aminorūgščių, 3 riebalines rūgštis. Visą tai derinant su sveiku fiziniu aktyvumu, mityba, teisingu kvėpavimu bei dienos rėžimu, žmogaus amžius paprastai siekia iki 90-120 sveiko, pilnaverčio gyvenimo metų.

          Salone kartą per savaitę organizuojama sveikatos diagnostika - kraujo, šlapimo, kaulų tyrimai ir kita. Norintiems per 30 min. gauti išsamią sveikatos analizę kviečiame registruotis telefonu 8614 62919.

     

     

  • Riebalai

    Riebalai

    Riebalai (lipidai) - viena pagrindinių maistinių medžiagų, kuri įeina į visų žmogaus organizmo ląstelių sudėtį. Riebalų būtinai žmogus turi gauti su maistu. Jie yra geras energijos šaltinis, dalyvauja termoreguliacijos procesuose, maistui suteikia geras juslines savybes (skonį, kvapą, spalvą), lėtina virškinimą, o tuo pačiu atitolina alkio jausmą. Riebalai aprūpina organizmą nepakeičiamomis riebalų rūgštimis, riebaluose tirpiais vitaminais - A, D, E, K bei pagerina riebaluose tirpių vitaminų įsisavinimą. Be to, aprūpina organizmą sterinais, steroidais, fosfolipidais. Riebalai yra biologiškai aktyvių medžiagų - prostaglandinų, tromboksanų, prostaciklinų ir kt. pirmtakai.

    Riebalai sudaryti iš glicerolio ir riebalų rūgščių. Riebalų rūgštys esti sočiosios, mononesočiosios ir polinesočiosios. Jų savybės ir funkcijos organizme yra skirtingos. Sočiosios riebalų rūgštys - palmitino ir stearino, mononesočiosios - oleino, polinesočiosios - linolo, linoleno, arachido ir kt. Sočiosios riebalų rūgštys suteikia riebalams standumą, nes jų lydymosi temperatūra yra (40-50)° C. Gyvūniniuose riebaluose sočiųjų riebalų rūgščių paprastai yra daugiau, negu augaliniuose. Augaliniuose riebaluose - aliejuose yra didesni polinesočiųjų riebalų rūgščių kiekiai. Su riebalais žmogus turi gauti polinesočiąsias linolo ir linolero riebiąsias rūgštis, nes žmogaus organizmas jų visiškai nesintetina. Riebalų poreikis priklauso nuo amžiaus, lyties, fizinio aktyvumo. Pvz. augančiam organizmui linolio rūgšties reikia santykinai daugiau, negu suaugusiam žmogui. Labai svarbus polinesočiųjų ir sočiųjų riebalų rūgščių santykis. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja polinesočiųjų ir sočiųjų riebalų rūgščių santykį 0,5 - 1. Tačiau, kaip rodo Lietuvos gyventojų faktinės mitybos tyrimų duomenys, šis santykis daugeliu atvejų yra 0,3, tik pavieniais atvejais atitinka PSO rekomendacijas.

    Su augaliniais riebalais žmogus gauna fitosterinų. Vienas iš jų - betasitosterinas pasižymi hipocholesterineminiu veikimu - mažina cholesterolio koncentraciją kraujo plazmoje. Tiek su augaliniais, tiek su gyvūniniais riebalais gauname fosfolipidų, būtinų įvairioms organizmo struktūroms. Fosfolipidai taip pat pasižymi lipotropiniu veikimu. Su gyvūniniais riebalais žmogus gauna cholesterolio, pasižyminčio širdies ir kraujagyslių ligų vystymąsi skatinančiu poveikiu. Cholesterolio daug randama kiaušinio trynyje, svieste, lašiniuose, fermentiniuose sūriuose ir kt.

  • Stuburo tiesinimas

    Kaip atsikratyti "šonų" - pratimų rinkinys video:

     

     

     

    Stuburo tiesinimas:

    Gydomosios gimnastikos pratimų rinkinys. I-ojo etapo pratimai

     

     

    Лечебная физкультура Pradinė padėtis gulint. Pėdų lankstymas aukštyn-žemyn ir rankų pirštų gniaužymas į kumštį. Лечебная физкультура Pradinė padėtis gulint, kairė koja sulenkta per kelią. Dašinės kojos sulenkimas-ištiesimas, nekeliant kulno nuo gulimo pagrindo. Po 8-10 ciklų, tą patį pakartoti su kaire koja. Лечебная физкультура Pradinė padėtis gulint. Pakaitom rankų kilnojimas aukštyn-žemyn. Лечебная физкультура И.п. лека, левая нога согнута в колене. Отведение правой ноги в сторону. После 8-Ю повторений -- то же другой ногой. Лечебная физкультура И.п. лежа, руки к плечам. Круги согнутыми руками вперед и назад. Лечебная физкультура И.п. лека. Поочередные выпрямления ног в коленях, опираясь бедрами о валик. Лечебная физкультура И.п. лека, ноги согнуты. Поочередное сгибание согнутых ног к кивоту. Лечебная физкультура И.п. лека. Сгибание рук к плечам в сочетании с дыханием. Лечебная физкультура И.п. лека, ноги согнуты. Поочередное отведение коленей в стороны. Лечебная физкультура И.п. лека, ноги согнуты. Руки вверх - вдох, прижать колено к кивоту - выдох. То же - другой ногой. Лечебная физкультура И.п. лека, ноги врозь. Ротация ног внутрь и наружу" Лечебная физкультура И.п. лека. Диафрагмальное дыхание.

    Специальные упражнения, применяемые на втором этапе острого периода

    Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.п. лежа, ноги согнуты. Приподнимание крестца с опорой на нижнегрудной отдел позвоночника и стопы за счет кифозирования поясничного отдела позвоночника. Лечебная физкультура И.п. лежа, ноги согнуты. Приподнимание головы с одновременным напряженней мышц брюшного пресса. Лечебная физкультура И.п. лежа. Статическое напряжение больших ягодичных мышц. 8-10 напряжений каждое по 4-6 с. Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.п. лежа, ноги согнуты врозь. Левую руку вверх - вдох. Опустить руку вперед-вниз-внутрь, приподнять голову и плечи, потянуться рукой к правому колену - выдох. То же другой рукой. Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.п. лежа. Поочередные сгибания ног. При выпрямлении давить стопой на постель, кифозируя при этом поясничный отдел позвоночника. Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.п. лежа. То же упражнение, что и №17, но выполняется двумя ногами одновременно. Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.п. лежа, под ногами валик, Приподнимание таза за счет кифозирования поясничного отдела позвоночника. Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.п. упор на коленях. Сесть на пятки, не отрывая кистей от постели и вернуться в и.п. При возвращении в и.п. не прогибаться! Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.п. упор на коленях. Сгибание позвоночника (без пригибания при возвращении в и.п.!)

    Примерный комплекс лечебной гимнастики, применимый во ВТОРОМ ( ПОДОСТРОМ ) периоде

    Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.п. лежа. Одновременное сгибание и разгибание стоп. Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.о. лежа. Поочередное сгибание и разгибание ног в коленях. Лечебная физкультура. Упражнения для спины И. п. лежа. Поочередное поднимание рук вверх с последующим пассивным вытяжением их инструктором ЛФК. Лечебная физкультура. Упражнения для спины И. п. лежа, левая нога согнута. Отведение правой ноги в сторону. После нескольких повторений то же левой ногой. Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.п. лежа, руки к плечам. Круги согнутыми руками. Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.п. лежа, левая нога прижата к животу. Поднимание правой ноги вперед. После нескольких повторений - то же левой ногой. Лечебная физкультура. Упражнения для спины И.п. лежа, ноги отогнуты. Приподнимание крестца с одновременным кифозировавием поясничного отдела позвоночника. И.п. лежа, ноги отогнуты, Руки на животе. Приподнимание головы и плеч. Фиксация этого положения 2-4 с. И.п. лежа. Статическое напряжение больших ягодичных мышц. Время напряжения 6-8 с. И.п. лежа, ноги согнуты. Одновременное сгибание ног к животу. И.п. упор на коленях. Сесть на пятки, не отрывая рук от кушетки. И.п. упор на коленях, ноги врозь. Поворот налево, левая рука в сторону. То же вправо. И.п. упор на коленях. Сгибание позвоночника. При возвращении в и.п. не прогибаться. И.п. упор на коленях. Выпрямляя левую ногу, выполнить упор на правом колене. Ногу высоко не поднимать. То же другой ногой. И.п. упор на коленях, ноги врозь. Сгибая правую ногу влево-вверх, коснуться правым коленом левой руки. То же другой ногой. И.п. упор на коленях. Отводя левую ногу назад, сесть на правую пятку (полушпагат). То же другой ногой. Руки от кушетки не отрывать. И.п. лежа на животе (под животом валик). Поочередные приподнимания ног от кушетки на 3-5 см в удержание их в этой положении 4-6 с. И.п. лежа на животе, руки в стороны. Приподнять голову и плечи от кушетки на 3-5 см и удержание в этом положении 4-6 с. И.п. лежа на животе. Поочередное отведение ног в стороны. Ноги от кушетки высоко не поднимать. И.п. лежа на животе. Поочередные сгибания ног в коленях. И.п. упор на правом колене, левая нога выпрямлена вперед, (сбоку от кушетки). Отведение левой ноги в сторону. То же другой ногой. И.п. лежа на боку. Одновременное сгибание ног вперед. То же на другом боку. И.п. лежа, ноги на валике. Приподнимание крестца за счет кифозированин поясничного отдела позвоночника. И.п. лежа. Поочередное "вытягивание" ног вниз. И.п. лежа. "Раз"- руки вверх. "Два" - сгибая правую ногу вперед, прижать колено к животу. И.п. лежа, ноги врозь. Ротация прямых ног внутрь и наружу.

    СПЕЦИАЛЬНЫЕ УПРАЖНЕНИЯ рекомендуемые для включения в комплекс лечебной гимнастики применяемый в период ремиссии

    комплекс лечебной гимнастики применяемый в период ремиссии Кифозирование поясничного отдела позвоночника с фиксацией этого положения 10-60 с.:
    а) с опорой о стену; ноги на расстоянии 40 см от стены;
    б) в и.п. стоя. Лечебная физкультура для спины И.п. вис стоя на гимнастической стенке, руки согнуты. Сгибая ноги, перейти в смешанный вис в приседе. Лечебная физкультура для спины И.п. упор на коленях, ноги врозь. Переступая руками влево, согнуть туловище влево. То же в другую сторону. Лечебная физкультура для спины И.п. стойка на коленях. Сед на бедро справа, руки влево. То же в другую сторону. Лечебная физкультура для спины И.п. лежа, ноги согнуты вперед. Наклоны коленей влево и вправо. Лечебная физкультура для спины И.п. лежа, ноги согнуты, руки за голову. Сесть - лечь. Лечебная физкультура для спины И.п. вис сзади на гимнастической стенке. Одновременное сгибание ног вперед. Лечебная физкультура для спины И.п. вис спереди на гимнастической стенке. С поворотом таза налево, согнуть ноги вперед. То же в другую сторону. Лечебная физкультура для спины И.п. лежа на животе на гимнастической скамейке, руки за голову, ноги фиксированы. Разгибание туловища назад. Сильно не прогибаться! Лечебная физкультура для спины И.п. лежа, ноги прижаты к животу. Перекаты не спине вперед и назад Лечебная физкультура для спины И.п. вис стоя на гимнастической стенке, руки согнуты. Сгибая правую ногу и выпрямляя руки, перейти в смешанный вис присев на правой ноге. То же на другой ноге. Лечебная физкультура для спины И.п. лежа на животе, руки под голову. Сгибая туловище влево, одновременное отведение ног влево. То же в другую сторону. Лечебная физкультура для спины И.п. лежа на животе на краю кушетки, ноги вниз, хват руками снизу за кушетку. Разгибание ног назад. Не прогибаться! Лечебная физкультура для спины И.п. лежа. Сгибаясь вперед, перейти в положение сед, ноги скрестно. Выполнять с опорой руками сзади и без опоры. Лечебная физкультура для спины И.п. упор присев. Выпрямляя ноги, перейти в положение упор стоя согнувшись. Лечебная физкультура для спины И.п. упор лежа. Переступая руками назад, перейти в положение упор стоя согнувшись. Лечебная физкультура для спины И.п. столика ноги врозь, руки к плечам. Сгибая левую ногу вправо-вперед, коснуться правым локтем левого бедра. То же другой ногой. Лечебная физкультура для спины И.п. лежа, руки вверх. Поднимая левую ногу вперед, коснуться правой рукой левой голени. То же другой ногой. Лечебная физкультура для спины И.п. лежа, ноги согнуты вперед, резиновый бинт фиксируется одним концом за голени, вторым - за гимнастическую стенку. Разгибание ног назад. 20) ХОДЬБА: на носках, на пятках, на наружном крае стоп, выпады с поворотами туловища влево и вправо, ходьба с высоким подниманием бедер, ходьба со сгибанием ног назад и т.д.

     

  • Vanduo

    Vanduo:

    * Gerkite vandenį ir išlikti sveiki ir aktyvūs.
    * Negerkite kavos daugiau nei 1 kartą per dieną.
    * Neužgerkite tablečių (vaistų ar vitaminų) šaltu vandeniu, pienu, ar kitais riebiais gėrimais. Jei privalote tai daryti, atlikite šią procedūrą bent 2h prieš miegą. Nesigulkite iš kart į horizontalią padėtį.
    * Negalima valgyti gausiai ir sočiai po 17:00. Alkį galima malšinti džiovintais vaisiais, arbatomis ar kitais šiltais gėrimais.
    * Riebaus maisto vartokite minimaliai.
    * Gerkite daug vandens ryte ir mažiau vakare.
    * Geriausias laikas miegoti - 22:00-06:00.

    Gerti vandenį nevalgius - šiandien tai yra labai populiaru Japonijoje. Vandenį reikia gerti tuoj pabudus kiekvieną rytą. Moksliniai tyrimai patvirtino šią procedūrą. Žemiau pridedamos instrukcijos apie gydymosi vandeniu metodą.

    Šia metodika galima gydyti: galvos skausmą, sąnarių, širdies ligas, artritą, susilpnėjusį širdies plakimą, epilepsiją, nutukimą, astmą, meningitą, inkstų ligas, vėmimą, gastritą, viduriavimą, hemorojų, diabetą, vidurių užkietėjimą, akių ligas, gimdos vėžio, ausų, nosies ir gerklės ligas.


    Gydymo metodas:

    1. Ryte pabudus gerti 4 puodelius vandens iki 160 ml (iki dantų valymo)

    2. Valyti dantis, bet ne valgyti 45 minutes.

    3. Po 45 minučių Jūs galite pusryčiauti kaip įprasta.

    4. Po pusryčių, pietų ar vakarienės, nevalgyti ir negerti 2 val.

    5. Vyresnio amžiaus ar sergantiems žmonėms, kurie negali vienu metu išgerti 4 puodelių vandens, galite pradėti nuo mažesnės dozės ir palaipsniui didinti iki rekomenduojamos.

    6. Pateiktas rekomenduojamas skaičius dienų pagrindinių ligų gydymui:

    1. Aukštas kraujo spaudimas - 30 dienų

    2. Gastritas - 10 dienų

    3. Diabetas - 30 dienų

    4. Vidurių užkietėjimas - 10 dienų

    5. Vėžys - 180 dienų

    6. TB - 90 dienų

    7. Pacientai, sergantys artritu, turėtu laikytis šios procedūros: pirmą savaitę 3 dienas (geriant kas antrą dieną); nuo antrosios - kiekvieną dieną.

     

          Šis metodas neturi jokio šalutinio poveikio, tačiau gydymo pradžioje šlapinimasis gali padidėti. Rekomenduojama šią procedūrą tęsti ir po gydymo, kad tai taptų natūraliu įpročiu.

    Svarbi detalė. Kinai, Japonai, bei kitose Azijos šalys geriama valgant karšta arbata (o ne šaltas vanduo). Atėjo laikas mokytis iš jų įpročio.

    - Kodėl alaus mėgėjo pilvas didelis? - arba paaiškinimas, kodėl nedera gerti šaltų gėrimų (alaus, kolos, vandens, vyno, šampano ir t.t.) valgio metu:

          Šaltas gėrimas sulėtina ir mažina maisto virškinimo efektyvumą. Maisto produktų sudėtyje yra riebalai, kurie žemoje temperatūroje tirštėja. Į riebalus prasčiau patenka deguonis, rūgštys, šarmai, bei kiti virškinimo fermentai. Nesuvirškintų, neišskaidytų riebalų absorbcija žarnyne tampa labai komplikuota - žarnų gaureliai apsivelia riebalais, sustabdo kitų išskaidytų naudingų maisto medžiagų įsiurbimą. Riebalai ilgainiui užsilieka žarnyne, po oda didindami žarnyno tūrį ir svorį. Elastingas pilvo raumuo nebeatlaiko susidariusio žarnų riebalinio sluoksnio padidėjusio svorio pastovaus spaudimo. Žarnynas "išstumia" pilvą į priekį. Dešimtis kartų padidėja ir įvairių vėžinių susirgimų tikimybė.

    Taigi, pilvas ir bendras viršsvoris didėja ne nuo alaus, o nuo netinkamo maisto prie alaus vartojimo.

  • Vitaminai

    Biologiškai aktyvios medžiagos

    Vitaminai

    VITAMINAS A  - grupė riebaluose tirpstančių panašios cheminės struktūros medžiagų. Vienos šių medžiagų - retinolio - net mažiausias kiekis rodo tipišką vitamino A poveikį. Vitamino A provitaminai yra karotinoidai, iš kurių aktyviausias yra beta karotinas. Kepenyse iš jo gaminamas vitaminas A. Įprastame maiste vitamino A pakanka, todėl papildomai jo retai prireikia. Didžiausia šio vitamino koncentracija yra žuvų taukuose.

    ŠALTINIAI. Vitamino A yra gyvūniniuose maisto produktuose, daugiausia žuvų taukuose, svieste, kiaušinio trynyje, menkės kepenyse, jautienos kepenyse, piene, grietinėlėje, grietinėje, fermentiniame sūryje, o beta karotino (augalų pigmento, iš kurio gaminasi vitaminas A) - morkose, moliūguose, pomidoruose, kopūstuose, špinatuose, brokoliuose ir kitose žaliose daržovėse, abrikosuose.

    POVEIKIS ORGANIZMUI. Efektyviausias iš A vitaminų - retinolis - padeda akies tinklainei skirti šviesą, tamsą ir spalvą. Be vitamino A nesusidarytų naujos odos ląstelės, jis palaiko normalią odos ir gleivinės būklę. Vitaminas A būtinas normaliam kaulų ir dantų formavimuisi, normaliam augimui. Nuo jo greičiau gyja žaizdos. Persišaldžius organizmas sunaudoja iki 60% viso jame esančio vitamino A, todėl jo atsargas reikia papildyti. Be to, šiek tiek didesnis jo kiekis palengvina kvėpavimą sloguojant. Vitaminas A taip pat dalyvauja nervų sistemos ir dauginimosi funkcijose.

    VITAMINO STOKA. Pirmasis vitamino A trūkumo požymis yra šviesos baimė, pablogėjęs regėjimas prieblandoje (vištakumas); taip pat gali dingti apetitas, atsirasti nuovargis, sutrikti skrandžio bei kepenų veikla. Oda tampa sausa ir pleiskanota. Atsiranda paprastųjų spuogų, nagai lūžinėja, plaukai praranda blizgesį ir slenka. Vitamino A gali pritrūkti dėl nesveikos, nevisavertės mitybos arba sutrikus žarnyno įsiurbimo (rezorbcijos) funkcijai. Nukenčia ir akių, ir vidaus organų gleivinė, atsiranda opelių, pro kurias gali patekti įvairių ligų sukėlėjų. Vitamino A trūkumas gali atsirasti ne tik tada, kai šio vitamino trūksta maiste, bet ir tada, kai kartu trūksta baltymų, sutrikus riebalų įsisavinimui, nes vitaminas A tirpsta riebaluose. Vitamino A žmogus gauna su gyvūniniais, o jo provitaminų karotinoidų - su augaliniais maisto produktais. Taigi vitamino A stygių gali jausti žmonės, mitybai mažai vartojantys gyvūninių maisto produktų.

    PERDOZAVIMAS (maisto papildams iš natūralių vaisių, žolių bei daržovių - negalioja). Požymiai: virškinimo sutrikimas, pykinimas, vėmimas, galvos skausmai, svaigulio priepuoliai, psichikos, regos sutrikimai, nekoordinuoti judesiai. Smarkiai perdozavus skauda sąnarius ir kaulus, padidėja kepenys. Būta ir persileidimų bei gimdymo komplikacijų. Vitamino A perdozavimo priežastis gali būti ypač gausus maisto produktų, turinčių šio vitamino vartojimas arba per gausus vitamino A preparatų vartojimas.

     

    VITAMINAS D - vitaminu D vadinama grupė panašių medžiagų, kurių pirmtaką organizmas gamina iš cholesterolio. Jos tampa aktyvios saulės (ultravioletinėje) šviesoje. Žmogaus organizme yra dvi svarbiausios šio vitamino formos: ergokalciferolis (D2) ir cholekalciferolis (D3). Abi medžiagos turi tokį pat vitaminui D būdingą poveikį.

    ŠALTINIAI. Vitamino D randama žuvų taukuose, ikruose, svieste, sūriuose, mėsoje, kiaušinio trynyje, riebioje Atlanto silkėje, menkės kepenyse, lašišoje, piene. Žmogaus organizme jis susidaro veikiant saulės spinduliams.

    POVEIKIS ORGANIZMUI. Vitaminas D reguliuoja mineralinių medžiagų, kalcio ir fosforo, teikiančių tvirtumo kaulams ir dantims, apykaitą. Vitaminas D reguliuoja kalcio ir fosforo  įsiurbimą žarnyne, šioms mineralinėms medžiagoms padeda išsilaikyti kauluose ir dantyse, neleidžia kalciui inkstuose išsifiltruoti iš kraujo ir taip pasišalinti iš organizmo. Vitaminas D gerina kalcio pasisavinimą, saugo nuo osteoporozės. Vitaminas D gerina ir magnio pasisavinimą, greičiau iš organizmo pašalina šviną, kuris gali veikti toksiškai.

    VITAMINO STOKA. Trūkstant vitamino D organizmas labai blogai arba visai nepasisavina kalcio. Klasikinė vitamino D trūkumo sukeliama liga yra rachitas. Vaikams deformuojasi kaukolė ir stuburas, žandikauliai, kojos įgyja O arba X formą. Sutrinka dantų augimas, atsiranda dėmių dantų emalėje. Suaugusiesiems susilpnėja raumenys ir sumažėja atsparumas infekcijoms. Jei jo gaunama vis mažiau, suminkštėja kaulai, susergama vadinamąja “osteomaliacija”. Suaugusiesiems vitamino D gali trūkti dėl nevisavertės mitybos, nevartojant gyvūninių maisto produktų, ilgą laiką nebūnant saulėje.

    PERDOZAVIMAS. Požymiai: silpnumas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, kalcio nuosėdos organizme; sunkiais atvejais – sutrinka inkstų veikla. Vitamino D perteklius gali skatinti aterosklerozės vystymąsi.

    VITAMINAS Ešiam vitaminui priklauso 8 medžiagos (tokoferoliai). Chemiškai jos giminingos, bet poveikis organizmui labai skirtingas. Svarbiausia ir labai mažomis dozėmis veiksminga medžiaga yra alfa tokoferolis. Vitaminas E yra atsparus karščiui (išlieka net esant 1000 C temperatūrai). Gyvūniniuose maisto produktuose vitaminas E daugiausia yra aktyviausios formos - alfa tokoferolio pavidalu, o augaliniuose maisto produktuose - kitų izomerų pavidalu.

    ŠALTINIAI. Vitaminas E (tokoferolis) - gamtoje plačiai paplitęs. Jų randama daugelyje augalinių produktų, ypač aliejuose, grūduose, žirniuose, grikių kruopose, kukurūzuose, sojoje. T.p. randama kiaušinio trynyje, pieno produktuose, mėsoje, menkės kepenyse. Ypač daug motinos piene.

     POVEIKIS ORGANIZMUI. Vitaminas E saugo riebalus, kitus vitaminus (kartu su vitaminais A, C ir selenu), hormonus ir fermentus nuo “laisvųjų radikalų” žalingo poveikio. Vitaminas E (taip pat vitaminai A, C ir selenas) yra antioksidantas, slopina daugelio kenksmingų medžiagų, sukeliančių riziką susirgti vėžiu, poveikį. Šis vitaminas labai reikalingas ląstelių membranų stabilumui palaikyti, svarbus angliavandenių, riebalų, baltymų, geležies ir kitų mineralinių druskų apykaitai. Stiprina organizmo imunitetą, padeda viršutiniam odos sluoksniui išlaikyti drėgmę, gali apsaugoti nuo ultravioletinių spindulių kenksmingo poveikio.

    VITAMINO STOKA. Sveiki žmonės nestokoja vitamino E, nes jo yra visuose pagrindiniuose maisto produktuose. Be to, jis kaupiasi riebaliniame audinyje. Labai retai, trūkstant šio vitamino, sutrinka nervų sistema, virškinimas, atsiranda alergija. Vyrams sumažėja lytinis potraukis ir sulėtėja spermatozoidų judrumas, moterys gali spontaniškai persileisti ir tapti nevaisingos. Taip gali atsitikti dėl visiško badavimo arba sutrikus riebalų rezorbcijai, dėl geltos, kasos arba tulžies pūslės ligų. Be to, vitamino E gali trūkti neišnešiotiems naujagimiams, nes jie turi labai mažai jo atsargų.

    PERDOZAVIMAS (maisto papildams iš natūralių vaisių, žolių bei daržovių - negalioja) Vartojant itin daug vitamino E padidėja polinkis kraujuoti, sumažėja organizmo imunitetas, sutrinka virškinimas, kamuoja nuovargis, odos uždegimai.

    VITAMINAS K, arba filochinonui, priklauso didelė grupė medžiagų su panašiomis fizinėmis bei cheminėmis savybėmis. Šį vitaminą gamina ir žarnyno bakterijos. Vitaminas K reikšmingiausias tuo, kad dalyvauja kraujo krešėjimo procesuose.

    ŠALTINIAI Vitamino K yra augaluose, daugiausia liucernoje, špinatuose, pomidoruose, šermukšnio uogose, kopūstuose, salotų lapuose, žaliuose žirneliuose, morkose, žemuogėse, bulvėse. Nedideli kiekiai yra gyvūniniuose produktuose - kepenyse, kiaušiniuose.

    POVEIKIS ORGANIZMUI Vitaminas K palaiko normalų kraujo krešėjimą, stabdo kraujavimą. Kartu su vitaminu D dalyvauja nuolatiniame kaulų atnaujinimo procese. Vitaminas K skatina raumenų veiklą, regeneracijos procesus organizme, didina organizmo atsparumą infekcijoms, skatina žaizdų gijimą. Kartu su vitaminu D jis gali sumažinti osteoporozės (kaulų trapumo) riziką.

    VITAMINO STOKA. Kai trūksta vitamino K, sunkiau kreša kraujas, kraujuoja dantenos.

    PERDOZAVIMAS. Perdozavus kūdikiams gali išsivystyti gelta.

     

    VITAMINAS B1. Grynas vitaminas B1 yra vandenyje tirpstantys balti milteliai, tiaminas.

    ŠALTINIAI. Vit.B1 gamtoje labai paplitęs. Daugiausia jo yra varpinių grūdų sėlenose. Daug šio vitamino yra miltuose, ypač sumaltuose su sėlenomis, alaus mielėse, kepenyse, inkstuose, mėsoje, piene, daržovėse, ypač ankštinėse kultūrose, riešutuose. Pagrindinis šaltinis - grūdų produktai (pvz., rupi duona). Daugiausia vitamino B1 yra grūdo daige ir apvalkale, kuris gaminant aukščiausios rūšies miltus arba valant ryžius, deja, pašalinamas.

    POVEIKIS ORGANIZMUI Vitaminas B1 dalyvauja angliavandenių apykaitoje. Vartojant pernelyg daug angliavandenių arba alkoholio, išeikvojami vitamino B1 rezervai. Tiaminas dalyvauja nervinį impulsą perduodant raumenims, padeda atstatyti nervų sistemą po didelio krūvio, skatina normalų augimą, vaisingumą, laktaciją.

    VITAMINO STOKA

    Tiaminas priklauso vitaminams, kurių užmaskuotas trūkumas pasitaiko palyginti dažnai. Dėl jo stokos sutrinka virškinimas, dingsta apetitas, susilpnėja atmintis. Gali pasireikšti galvos skausmai, dirglumas, periferinių nervų uždegimas, kartais sutrinka širdies veikla, sulėtėja žarnyno peristaltika ir gali užkietėti viduriai. Vitamino B1 neteikia ir kai kurie dažnai vartojami maisto produktai: aukščiausios rūšies miltai, cukrus, saldumynai, valyti ryžiai. Tiaminas gerai išlieka šaldytuose produktuose. Vitamino dažnai trūksta dėl fizinio pervargimo, alkoholizmo ir lėtinių žarnyno bei kepenų ligų.

    PERDOZAVIMAS

    Gavus 100 kartų didesnę negu paros norma dozę gali skaudėti galvą, prasidėti traukuliai, atsirasti silpnumas, alergija, sutrikti širdies ritmas.

     

    VITAMINAS B2

    Chemiškai grynas vitaminas B2 (riboflavinas) yra vandenyje tirpūs oranžiniai geltonos spalvos milteliai, maisto pramonėje dažnai vartojami kaip natūralūs dažikliai.

    ŠALTINIAI

    Vitaminą B2 gamtoje sintezuoja bakterijos, mielės, augalai. Daug jo randama lapinėse daržovėse, grikių kruopose, kviečiuose, alaus mielėse, mėsos, žuvies ir pieno produktuose, kiaušiniuose.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Būtinas aminorūgščių ir baltymų apykaitai ir gamybai, daro įtaką augimui. Palaiko normalias odos ir gleivinių funkcijas. Svarbus regėjimui, saugo tinklainę nuo ultravioletinių spindulių nepageidaujamo poveikio. Vitaminas B2 veikia riebalų įsisavinimą bei sintezę, kaulų čiulpų funkciją.

    VITAMINO STOKA

    Normaliai maitinantis, vitamino B2 pakankamai gaunama su maistu. Pirmieji trūkumo požymiai yra nuovargis, neveiklumas, gerklės skausmas, įtrūkę bei šiurkštūs lūpų kampučiai ir perštinčios akys. Klasikinė šio vitamino stokos liga, atsirandanti ir dėl vitaminų - niacino, B6 ir folio rūgšties trūkumo, yra pelagra, anksčiau buvusi neturtingųjų gyventojų, besimaitinusių tik kukurūzais, lėtinė liga. Ligos pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos žodžio, reiškiančio “šiurkšti oda”, nes liga prasideda būdingu saulės apšviečiamų odos dalių pakitimu. Vitamino gali trūkti dėl įvairių priežasčių: netinkamos mitybos, padidėjus jo poreikiui nėštumo ir žindymo metu.

    PERDOZAVIMAS (maisto papildams iš natūralių vaisių, žolių bei daržovių - negalioja)

    Požymiai nežinomi. Šis vitaminas kaupiasi smegenyse, kepenyse, inkstuose, širdyje, bet jo atsargų nesusidaro.

     

    VITAMINAS B3

    Vitamino PP (niacino,) veikimu pasižymi nikotino rūgštis ir nikotinoamidas. Šis vitaminas reikalingas ląstelių medžiagų apykaitos reakcijoms.

    ŠALTINIAI

    Vitamino PP yra daugelyje maisto produktų, ypač liesoje mėsoje, kepenyse, žuvies produktuose, žirniuose, pupose, grikių kruopose, rupioje duonoje, riešutuose.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Niacinas kartu su vitaminu B2 įeina į sudėtį daugelio fermentų, dalyvaujančių energijos gamybos ir kaupimo procesuose. Jis padeda funkcionuoti nervų sistemai, virškinimo traktui, veikia kraujo apytaką, praplėsdamas arterioles ir odos kapiliarus.

    VITAMINO STOKA

    Trūkstant vitamino B3, kaip ir B2, B6, folio rūgšties, susergama pelagra, vadinamąja “šiurkščia oda”. Pakinta burnos, skrandžio ir žarnyno gleivinė. Liežuvis smarkiai parausta, patinsta, prasideda uždegimas. Pranyksta apetitas, vemiama, viduriuojama arba užkietėja viduriai. Sutrinka miegas, atmintis, skauda galvą, kartais net prasideda depresija. Niacino negaunama valgant maistą, kuriame vyrauja kukurūzai arba sorgai (sorų rūšis), ir dėl vitamino B6 stokos; jo gali pritrūkti ir valgant mažai baltymų turintį maistą, sutrikus baltymų apykaitai, sergant alkoholizmu. Lietuvoje pelagra nesergama, nes niacinas yra gana paplitęs maisto produktuose.

    PERDOZAVIMAS

    Didesnė kaip 100 miligramų paros dozė plečia kraujagysles, sukelia odos niežėjimą, pykinimą, galvos skausmą, alergiją. Sergantieji podagra turėtų atsargiai vartoti niaciną, nes jis trukdo išsiskirti šlapimo rūgščiai.

     

    VITAMINAS B6

    Vitaminas B6 (piridoksinas) reikalingas baltymų ir amino rūgščių apykaitai, hormonų, raudonųjų kraujo kūnelių gamybai.

    ŠALTINIAI

    Vitaminas B6 nedideliais kiekiais randamas visose daržovėse, žuvies, mėsos, pieno produktuose, kiaušiniuose, mielėse, miltuose, kepenyse.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Kaip ir vitaminai A ir B3, vitaminas B6 svarbus vaikų, jaunuolių augimui, nes reguliuoja ląstelių dauginimąsi bei diferenciaciją, ypač reikšmingas baltymų apykaitai. Vitaminas B6 būtinas ir imuninei sistemai. Šis vitaminas labai svarbus fermentiniams procesams, vykstantiems galvos smegenyse, skatina hemoglobino gamybą, svarbus riebalų, ypač polinesočiųjų riebalų rūgščių, ir angliavandenių apykaitai. Magnio ir vitamino B6 derinys pagerina autizmu sergančių vaikų būklę.

    VITAMINO STOKA

    Vitamino B6 trūksta retai, kadangi jo yra daugelyje maisto produktų. Tačiau nedidelis piridoksino trūkumas yra gana dažnas. Dėl jo stokos pakinta oda, gali atsirasti odos ir gleivinės uždegimų, sutrinka virškinimas, kamuoja nuovargis, prislėgtumas, sumažėja atsparumas infekcijoms. Kai jo trūksta labai daug, sutrinka kepenų ir nervų sistemos funkcijos, kalcio, magnio ir fosforo panaudojimas. Gali kilti negalavimų menstruacijų metu: nereguliariai kraujuojama, atsiranda paprastųjų spuogų.

    PERDOZAVIMAS (maisto papildams iš natūralių vaisių, žolių bei daržovių - negalioja)

    Ilgai vartojamos ypač didelės šio vitamino dozės gali sutrikdyti nervų sistemos veiklą, sumažinti plaštakų ir pėdų jautrumą.

     

    FOLIO RŪGŠTIS

    Folio rūgštis yra bendras vienodą poveikį turinčių junginių pavadinimas. Mūsų organizme yra nevienodas kiekis įvairių, folio rūgšties poveikį turinčių junginių: maždaug ketvirtadalis folio rūgšties yra laisvo pavidalo ir pasisavinama 100%. Junginiuose esanti folio rūgštis rezorbuojasi žarnyne. Dažnai jos pasisavinama tik 20%.

    ŠALTINIAI

    Folio rūgšties yra visose žalialapėse daržovėse - petražolėse, špinatuose, salotų lapuose ir kt. Jo randama kepenyse, inkstuose, kiaušiniuose, motinos ir karvės piene, alaus mielėse.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Folio rūgštis labai svarbi baltymų apykaitai ir nukleino rūgščių  sintezei, dalyvauja ląstelių dalijimosi ir atsinaujinimo procesuose. Kartu su vitaminu B12 ji užkerta kelią anemijai, nes abu vitaminai reikalingi raudonųjų kraujo kūnelių brendimui kaulų čiulpuose. Folio rūgštis būtina nėščioms moterims, ji padeda išnešioti vaisių.

    VITAMINO STOKA

    Požymiai: viduriavimas, burnos, stemplės, skrandžio ir žarnų gleivinės uždegimai. Jo dažniausiai trūksta nėščiosioms: folio rūgštimi pirmiausia aprūpinamas vaisius, o pačioms moterims šios rūgšties gali stigti. Labai didelis jos kiekis vaisiui yra kenksmingas, gali gimti neišnešiotas arba negyvas kūdikis. Dažniausiai šios rūgšties trūksta, jei valgoma per mažai šviežių vaisių ir daržovių, nes šiluma apdorojant maistą daug jos prarandama. Folio rūgšties įsisavinama nepakankamai sergant žarnyno ligomis ar epilepsija, vartojant kontraceptinius preparatus. Folio rūgšties stoka gali pasireikšti sergant alkoholizmu ir narkomanija; kepenų ligomis, mažakraujyste; nėštumo ir maitinimo krūtimi laikotarpiu, sutrikus virškinimo trakto veiklai.

    PERDOZAVIMAS (maisto papildams iš natūralių vaisių, žolių bei daržovių - negalioja)

    Žymiai pastoviai viršijant rekomenduojamas folio rūgšties paros poreikio normas gali kamuoti nemiga, pablogėti savijauta. Labai didelė folio rūgšties dozė gali maskuoti vitamino B12 trūkumą.

     

    VITAMINAS B3

    Vitaminas B3 (pantoteno rūgštis) pavadinimas “pan-tothen” reiškia “visur paplitęs”. Šio vitamino stygius – retas reiškinys.

    ŠALTINIAI

    Pantoteno rūgšties yra visuose gyvūniniuose ir augaliniuose maisto produktuose. Ypač daug jos randama mielėse ir avių kepenyse. Nemaži kiekiai randami kiaušiniuose, žaliuose žirneliuose, ruginėje duonoje, jautienoje, piene, bulvėse.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Pantoteno rūgštis dalyvauja baltymų, riebalų ir angliavandenių apykaitoje, stiprina gleivinės atsparumą, gali skatinti plaukų augimą, padeda reguliuoti odos ląstelių medžiagų apykaitą.

    VITAMINO STOKA

    Dėl B grupės vitaminų stygiaus blogai gyja žaizdos, sumažėja atsparumas infekcijoms, sutrinka nervų sistemos, virškinimo trakto veikla, silpsta raumenys.

    PERDOZAVIMAS (maisto papildams iš natūralių vaisių, žolių bei daržovių - negalioja)

    Retkarčiais gali kilti alerginių reakcijų.

     

    VITAMINAS H

    Vitaminas H (biotinas) dalyvauja angliavandenių ir riebalų apykaitoje, maisto energijai virstant organizmo energija, reikalingas nagams ir plaukams.

    ŠALTINIAI

    Maži biotino kiekiai yra visuose augaliniuose ir gyvūniniuose produktuose. Daugiausia jo yra mielėse, kepenyse, inkstuose, taip pat randama kiaušinio trynyje, kukurūzuose, avižinėse kruopose, žirniuose, jautienoje, piene.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Biotinas palaiko cheminių medžiagų pusiausvyrą, reikalingas gliukozės apykaitai. Biotinas svarbus nėščioms ir žindančioms moterims.

    VITAMINO STOKA

    Suaugusiesiems gali sukelti išsekimą, raumenų skausmą, apetito stoką, depresiją, kojų bei rankų odos pleiskanojimą. Žaliuose vištų kiaušiniuose yra antivitamino avidino, kuris prisijungia biotiną, ir šis negali rezorbuotis žarnyne.

    PERDOZAVIMAS

    Nepastebėta jokių požymių.

     

    VITAMINAS B12

    Vitaminui B12 priklauso grupė chemiškai giminingų junginių, vadinamų kobalaminais. Dalyvauja formuojant genetinės medžiagos struktūrą, padeda susidaryti raudoniesiems kraujo kūneliams.

    ŠALTINIAI

    Vitamino B12 nedideli kiekiai randami gyvūniniuose produktuose - kepenyse, inkstuose, širdyje, mėsoje, žuvyje, piene, kiaušiniuose. Augaluose šio vitamino beveik nėra. Vitamino B12 yra tik gyvūniniuose maisto produktuose, pėdsakų randama raugintuose augaliniuose produktuose (kopūstuose).

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Vitaminas B12 dalyvauja daugybėje svarbių medžiagų apykaitos procesų. Jis yra sudėtinė dalis fermentų, reguliuojančių maisto energijos kaupimą raumenų audiniuose, aktyvina folio rūgštį ir taip reguliuoja kraujodarą. Dėl to stokojant vitamino B12 atsiranda folio rūgšties trūkumui būdingas simptomas - mažakraujystė. Be to, kobalaminas yra svarbus kaip kofermentas dalijantis ląstelėms ir perduodant genetinę informaciją naujai ląstelei. Dėl šios funkcijos vitaminas B12 laikomas augimo faktoriumi.

    VITAMINO STOKA

    Požymiai: mažakraujystė, išbalusios lūpos, degantis liežuvis, pageltusi gleivinė, silpnumo jausmas pakrūtinyje, pakrikusi psichika. Kūdikiams, kurių motinos maitinasi vegetariškai, yra pavojus negauti reikiamo vitamino B12 kiekio. Suaugusieji turi dideles šio vitamino atsargas; dažniausiai jo trūksta dėl vegetariškos mitybos, nevartojant kiaušinių ir pieno. Trūkumą galima pajusti tik po 5-10 metų, kadangi šis vitaminas žarnyne yra reabsorbuojamas.

    PERDOZAVIMAS (maisto papildams iš natūralių vaisių, žolių bei daržovių - negalioja)

    Vitaminas B12 praktiškai yra nenuodingas, tačiau kai kuriems žmonėms dėl per didelių dozių gali atsirasti paprastųjų spuogų, paūmėti žvynelinė.

     

    VITAMINAS C

    Vitaminas C, dar vadinamas askorbo rūgštimi.

    ŠALTINIAI

    Vitamino C yra daugelyje maisto produktų. Ypač daug jo yra erškėtuogėse, šaltalankio uogose, juoduosiuose serbentuose, saldžiuosiuose pipiruose, raugintuose kopūstuose, kiek mažiau šviežiuose kopūstuose, citrusiniuose vaisiuose, braškėse, agrastuose, pomidoruose, bulvėse, kepenyse. Lietuvos gyventojams pagrindinis vitamino C šaltinis yra bulvės.

    POVEIKIS ORGANIZMUI

    Vitaminas C (kaip ir vitaminas E) svarbus medžiagų apykaitai; daugelį biologinių medžiagų - vitaminus A, E, B1, B2, folio rūgštį ir biotiną - saugo nuo ardomojo deguonies poveikio. Askorbo rūgštis aktyvina ląstelių medžiagų apykaitą, maisto energijai padeda virsti organizmo energija, stiprina organizmo atsparumą ir stimuliuoja jungiamojo audinio, kaulų ir dantų formavimąsi. Vitaminas C stiprina kraujagysles, skatina žaizdų gijimą, padeda rezorbuoti geležį. Jis stiprina organizmo imunitetą ir suteikia žvalumo.

    VITAMINO STOKA

    Dažniausiai vitamino trūksta dėl nesveikos mitybos: valgoma nepakankamai šviežių vaisių ir daržovių. Trūkstant vitamino C dažniau persišaldoma, gleivinė tampa jautresnė, gali sutrikti miegas, prasidėti depresija.

    PERDOZAVIMAS (maisto papildams iš natūralių vaisių, žolių bei daržovių - negalioja)

    Labai retai pasitaiko perdozavimo požymių: pykinimas, vėmimas; ypatingais atvejais gali atsirasti inkstų akmenų (iš oksalo rūgšties).

     

  • Sveikatos diagnostika

           Asmeninei sveikatos diagnostikai reikalinga išankstinė registracija telefonu +37061462919, arba e`mail-u: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

            Žmogaus sveikata - didžiausias ir brangiausias jo turtas! Deja, šiuo turtu susirūpinama tik pradedant jį prarasti.

          Pakeisti užteršto oro bei vandens, išsigimusios maisto pramonės produkcijos, žmogus - eilinis vartotojas - nebegali, tačiau nevalgyti, negerti ir nekvėpuoti taip pat. Prie viso to prisideda kasdieninis stresas bei fizinis degradavimas, kas iššaukia neišvengiamą grandininę sveikatos destabilizavimo reakciją.

          Žmonių sergamumas jau seniai pasiekė kritinę ribą. Gydymo įstaigos nebepajėgia susitvarkyti su joms iškelta tiesiogine užduotimi - laiku diagnozuoti sveikatos sutrikimą, operatyviai atliekant visus reikalingus tyrimus. Nepaslaptis, kad net kraujo tyrimo atsakymo tenka laukti kelias savaites (!). Kitiems tyrimams atlikti tenka laukti eilėje 6 mėnesius ir daugiau.

          Šioje situacijoje pagalbos ranką žmogui tiesia kompanijos, gaminančios sveikatos tyrimo aparatus, bei sveikatos gerinimo preparatus iš ekologiškų ingredientų, pasitelkiant naujausius išradimus bei technologijas sveikatos srityje.

    Kaulų tankio matavimas

    Kada reiktų atlikti profilaktinius kaulų mineralinio tankio matavimus?

    Kaip atliekamas matavimas ultragarsiniu kaulų tankio matavimo aparatu Sonost – 2000?

    Kodėl tai patikimas būdas matuoti kaulų tankį?

    *     *     *

    KRAUJO TYRIMAI

    Kada reikėtų nedelsiant pasitikrinti hemoglobino kiekį kraujyje?

    Kaip atliekamas hemoglobino matavimas su Hb 201+?

    Kodėl tai patikimas būdas išsitirti kraują?

    Kada ir kam reikėtų nedelsiant pasitikrinti cholesterolio ir gliukozės kiekį kraujyje?

    Kaip atliekamas kraujo testas su gliukozės – cholesterolio analizatoriumi Accutrend Plus?

    *     *     *

    Kūno sudėties analizatorius

    Kada patartina atlikti riebalų masės matavimą?

    Kaip atliekamas riebalų masės testas su Omron BF511?

    Kodėl tai patikimas būdas nustatyti kūno riebalų masei?

    *     *     *

    Graužia rėmuo? Padidėjęs skrandžio rūgštingumas? Neskubėkite kaltės versti netinkamai mitybai ar nesaikingam kavos vartojimui. Dėl šių pojūčių gali būti kalta Helicobacter pylori bakterija.

    Skrandžio tyrimas

    Kodėl reikia atlikti Helicobacter pylori tyrimą?

    Kaip atliekamas matavimas?

    Kodėl naudojimasis patikimas?

     

      

  • Kūno masės indekso KMI skaičiuoklė

    Pasitikėk, bet pasitikrink. Siūlome kelias kūno masės indekso skaičiuokles.

     

  • Į sveikatą
  • Kūnos sveikatinimo paslaugos Jums

     Patinka jaustis gerai?
    Ieškai kažko naujo?
    Ar žinai, kad atpalaidavimo efektas pasiekiamas ne vien tik glostymais?
    Ar patiktų po kūno sveikatinimo jaustis, kaip po geros treniruotės?

    Jei į visus klausymus atsakei teigiamai,

  • Naujiena. Sveikatos diagnostiniai tyrimai

          Žmogaus sveikata - didžiausias ir brangiausias jo turtas! Deja, šiuo turtu susirūpinama tik pradedant jį prarasti.

          Pakeisti užteršto oro bei vandens, išsigimusios maisto pramonės produkcijos, žmogus - eilinis vartotojas - nebegali, tačiau nevalgyti, negerti ir nekvėpuoti taip pat. Prie viso to prisideda kasdieninis stresas bei fizinis degradavimas, kas iššaukia neišvengiamą grandininę sveikatos destabilizavimo reakciją.

          Žmonių sergamumas jau seniai pasiekė kritinę ribą.

  • Sveikinimai su Naujaisiais 2013-ais metais!

    gyvate       Nuoširdžiausi sveikinimai visiems, sėkmingai išgyvenusiems visas pasaulio pabaigas ir laimingai laukiantiems išganingosios "Juodosios gyvatės" metų.

           Gyvatės kerams sunku atsispirti. Ji tyli, atvirai nereiškia emocijų, taikliai sąmojinga ir slepia galingos energijos užtaisą, kurį gali bet kada netikėtai panaudoti 100% tikslui pasiekti. 

           Ji - išminties, lankstumo, grožio, finansinės sėkmės, valios jėgos, intuicijos, žavesio ir humoro simbolis.

           O gyvatė, apsivijusi taurę, taip pat ir sveikatos simbolis!

           Tad skelbiame šiuos metus - sveikatos metais!

  • 2012.06.21. Tokia galimybė būna tik kartą metuose!

          Tokia galimybė būna tik kartą metuose, tad paskubėkite, nes laikas nelaukia.

    Tik iki liepos 20 d. užsisakius du vienodus masažus - pirmasis nekainuos, o už antrą mokėsite tik 75% jo kainos!

    Akcija galioja visiems masažams, kurių kainas ir aprašymus rasite čia.

    Akcija vyksta iki 2012.07.20.

    Šiai akcijai kiti dovanų čekiai ar kuponai negalioja, kitos nuolaidos nesumuojamos.

    Akcija pasibaigė.

Kūno priežiūros kainos

PavadinimasKaina (€)
Masažo zona:
Galvanic SPA 35 – 55
Atpalaiduojantis, viso kūno 120 min. 60
Nugaros stiprus, atpalaiduojantis 60 min. 40
Kojų stiprus, atpalaiduojantis 60 min. 40
Įvyniojimai (šokoladas, raud. vynuogės, dumbliai)120 min. 60
*Kainos gali keistis

 

 

 

Sekite mus feisbuke

Mūsų draugai